Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyámmal először voltam...

A kiskutyámmal először voltam sétálni, de amikor elkezdtek ugatni a kutyák akkor behúzta a farkát és nyüszítve leült. Kézben kellett hazavinni, mert nem volt hajlandó elindulni. Szerintetek mit csináljak h ne féljen?

Figyelt kérdés
2010. máj. 21. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Valahol össze kellene ismertetni pár kutyával. Gondolom egyedül van, akkor félnek általában a többitől.Valamelyik ismerősödhöz vidd el akinek kutyája van, ismerkedni, barátkozni, játszani, és akkor megszokja.
2010. máj. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Idővel megszokja a többi kutyát, csak legyél vele türelmes. Kicsi még, nyugodtan vedd fel, ha fél. Az enyém is ezt csinálta annak idején.
2010. máj. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minél többet vigyed. A kiskutyának a kíváncsisága erősebb lesz a félelménél. Pici korától szokatni kell, persze, ne úgy, hogy veszélyben érzi magát (pl. túl közel megy egy nagy kutyához).
2010. máj. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem baj ha fél tényleg megszokja majd. Nyugodt barátkozó kutyákkal ismertesd össze. De szerintem ne vedd fel az öledbe ha fél, ez nem helyes.
2010. máj. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem se vedd föl az öledbe, így soha nem szokja meg és mindig félni fog (tapasztalat). szerintem ha többször jártok arra lehet még sokszor fog megilyedni, de bátorítani kell. kis idő múlva úgyis megszokja. amúgy milyen fajta és hány éves?
2010. máj. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!Labrador retriever és kettő és fél hónapos
2010. máj. 22. 07:06
 7/7 fekete amazon ***** válasza:
100%

Meg fogja szokni a többi kutyát. Normális kutya a kölyköt nem bántja, a kölyök pedig hanyatt fekszik "megadja magát", és jelzi, hogy ő kölyök.

Tilos felvenni! Megszokja, hogy bármit tehet, majd a gazdi megvédi. A többi kutya pedig úgyis meg akarja ismerni, szagolni, és jól felugrál, ha felveszed a tiedet. Ja, és labrador, majd 40 kilósan is felkapkodod?

Még sokmindentől meg fog ijedni, autóktól, ajtócsapódástól stb. Ilyenkor simogatni kell, kedves szavakkal nyugtatni.

2010. máj. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!