Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harapáshibával vennétek...

Harapáshibával vennétek kutyát teljes áron?

Figyelt kérdés

Szeretnénk venni egy golden retriever kiskutyát tenyésztőtől, de nemrég kiderült a választott kutyáról, hogy hátraharapása van. Ráadásul elég nagy, közel 1 cm-s. A tenyésztő azt mondta, ez a hiba kizárja őt a további tenyésztésből, mégis mondván, hogy ettől még teljes értékű a kutya, ugyanannyiért akarja nekünk eladni, mint a tenyészthető testvéreit. Finoman már próbáltuk neki jelezni, hogy ezzel nem értünk egyet, de nem vette vagy nem akarta venni a lapot. (Mi hobbi célra vennénk amúgy, nem akarnánk tenyészteni, ez inkább elvi kérdés, hogy hibás kutyát nem adok el teljes áron.)

A foglalót letettük már a kutyáért rég, így ha visszalépünk azzal, hogy meggondoltuk magunkat, bukjuk a pénzt. A szerződés a rendellenességekre nem tér ki, csak arra az esetre, ha a kutya elpusztulna az elhozatal előtt. Akkor visszakapnánk a pénzt. Sajnos előzőleg nem beszéltünk ilyen esetről a tenyésztővel, mert fel sem merült bennünk, hogy harapáshibás is lehet a kutya (még sosem találkoztunk ezzel a problémával, mert sem a saját kutyánknak, sem a környezetünkben lévőknek nincs ilyen gondja), így nem védtük ki előre az ilyen kényes kérdéseket.

Nagyon aranyos a kutyi, és állítólag nem lesz gondja az életében a harapáshibával, mégis rossz érzés kerít hatalmába, ha arra gondolok, hogy ilyen irdatlan sok pénzért egy hibás kutyát kapok csak. Ez még az ő cukiságát is beárnyékolja kicsit. (Más kölyköt nem tudunk választani az alomból, mert már mindnek van gazdája.)


Ti megvennétek a harapáshibás kölyköt teljes áron, elhessegetve a rossz érzéseteket? Vagy elfogadva, hogy bukjátok a foglalót (ami a vételár fele), visszalépnétek? Vagy próbálnátok alkudozni a tenyésztővel?


Köszi a válaszokat!



2017. júl. 16. 23:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Ha hibás a kölyök akkor nem lehet teljes árban eladni. Jó tenyésztő lehet, elég vastag a bőr a képén. Én nem venném meg.
2017. júl. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%

Hú, hát nagyon elgondolkoznék. Az tény, hogy nem fair tőle. Belegondolva nem is hiszem, hogy megvenném. Sőt, tuti nem. Biztos cuki kutya, de több, mint százezer forintért nem hátraharapásos kutyát akarok, és lehet ezért gonosznak tartani, én így gondolom.


Nincs olyan opció, hogy egy későbbi, akár következő alomból válasszatok? Az én kutyám kennelében van olyan, hogy ha nem tetszik az aktuális alom, nincs olyan kutya aki kéne, akkor a következőből választhatunk.

2017. júl. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
27%
Én megvenném a harapás nyoma pedig úgyis eltűnik. Bár lehet hogy egy kis kedvezményt adhatna. De egyébként barátnőmnek is így volt hogy harapáshibásan vette meg a kutyáját teljes áron, aztán el is tűnt a kutyáról a nyom. De ne lépj vissza, szegény kutyus nem tehet róla hogy ez történt vele.
2017. júl. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
28%

A tenyésztőt is meg lehet érteni, mert az a kölyök is ugyan úgy megkapta a figyelmet, törődést, minőségi ellátást, mint a testvérei, az anyja-apja, és felmenőik ugyan úgy szűrtek, stb. Nem tudom mekkora összegről lehet szó, de egy almot minőségin felnevelni 100-150 ezer forintban benne van, bármilyen kutyánál.


De ha te nem érzed azt, hogy ő a te kiskutyád, akkor szerintem ne erőltesd, mert a kutyának sem lesz jó így élni, hogy a saját gazdája nem fogadja el, elvégre mégiscsak 10-15 évről van szó...


Amúgy ha álmaim kutyájáról lenne szó, akkor nem hiszem, hogy zavarna. A mostani kutyámnak kisebbek a hátsó tappancsai, de észre sem veszem, meg volt egy cicám, akinek meg kicsit ferde volt az orra, de fel sem merült bennem, hogy ezek zavarnának.


Ezt neked kell érezned.

2017. júl. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Vagy olcsóbban adja, vagy kérném vissza a foglalót, sőt a dupláját ahogy jogilag jár. Az ő hibájából nem jön létre az üzlet, hibás "árút" nem adunk teljes áron. Beszélj vele!
2017. júl. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

A harapás hiba nem nagy probléma. Nem jár semmilyen hátránnyal a kutya életében.

Megfelelő fehérje mennyiségű táplál még vissza is állítható. (milyen a hiba? Elől vagy hátul harapás?)

Mi is adtunk el nemrég harapás hibás kutyát. Olcsóbban ugyan, de ezt tenyésztő váltogatja.

Én elhoznám ha csak hobbi célra kell.

2017. júl. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%

Én nyílt lapokkal játszanék a tenyésztőnél és megmondanám neki hogy nem etikus egy nem teljesen tökéletes kutyát teljes áron eladni. Plusz megkérdezném tőle hogy ő megvenné a helyemben így is? Gondolom nem. Nem egy jó tenyésztő ha ilyet képes megcsinálni.


Próbáljátok meg ezt nála, hátha jobb belátásra tér, de én sem venném meg a kutyát ha már ennyi pénzt fizetnék egy kutyáért én is tökéleteset akarnék, elvből (mondom úgy hogy három keverék és egy fajtatiszta kutyám van). Lehet hogy meggondolja magát ha azt mondjátok így nem kell a kutya és lejjebb ad az árból.

2017. júl. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%

"Az ő hibájából nem jön létre az üzlet, hibás "árút" nem adunk teljes áron."


Jah, bárcsak így működne a genetika...

2017. júl. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%
Angyalom, ezért ne kérjen teljes árat nem tenyészthető, hibás kutyáért!
2017. júl. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy se tenyeszthetne, ha hobbi célra viszi.

És a hiba megoldható otthon, jó táppal....

2017. júl. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!