Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan kutya fajták, melyeket...

Olyan kutya fajták, melyeket lehet tartani városban, lakásban, jók személyi védelemre és ajánlottak első kutyának?

Figyelt kérdés

A kutya hobbi célra kellene, szóval nem szeretném öv.-re vinni, csupán jó lenne ha lenne egy minimális ösztönös védelmező hajlama...

Mert olyan a környék, hogy pl. egy labival vagy goldival csak azért beleköthetnek egyesekbe mert látják hogy ilyen fajtával mászkál.


Naponta több órát tudnék vele foglalkozni és az eü. sétákon kivül 3x lenne lent hosszabban... A panel amúgy 68 m2 és városias a környék, de azért vannak parkok, meg tavak is.


A kutyát természetesen tenyésztőtől venném, akár gyűjteni is tudok rá, szóval az sem baj ha egy adott fajta elég drága átlagban. Mivel első kutya lesz nem szeretnék örökbefogadni!


Minnél több fajtát írjatok, köszi! :)



2017. júl. 17. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem a francia bulldogokkal nem lohetsz mellé ők általában elvannak a panelban ;)
2017. júl. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Egyes válaszoló, azt írta hogy védelmet is szeretne meg tekintélyt, egy francia bulldogot az első rossz szándékú ember felrúgja.

Egyébként első kutyának sajnos az örző védő fajták nem igen ajánlottak, és nekik kutyaiskola is kell. Elsőre nekem egy dobi jutott volna eszembe mert őket amúgy is lakásban kell tartani a rövid szőrük miatt, de ők nem első kutyás gazdinak valók és munkakutyák, kutyasuliba kell velük járni és napi szinten fárasztani az agyukat és dolgoztatni őket.


Azt tudom mondani, hogy ne az alapján válassz kutyát hogy megvédjen (főleg ha ilyen kitétel van hogy első kutya és panelba lesz), arra vegyél egy paprika sprayt. Inkább keresgélj olyan fajtát akinek a többi körülmény megfelelő lenne.

2017. júl. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem részesítem előnyben a bulldogokat és mopszokat... Bár a jellemüket imádom, szerintem nem túl etikus ilyen fajtákat tenyészteni és ezt támogatni. De nem akarok ítélkezni, mindenki döntse el maga...

Viszont szerintem a fent leírtak alapján a francia bulldog amúgy sem nekem való.

2017. júl. 17. 20:28
 4/10 A kérdező kommentje:

2. Köszi!

Viszont nem kifejezetten testőreb kellene, csupán ne legyen provokáló hatással se az olyan "tipusú" embereknél.

Én amúgy boxerre, schnauzerre és svájci fehér juhászra is gondoltam, de bevallom eddig egyiknek sem olvastam túlzottan utána.

2017. júl. 17. 20:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A svájci fehér juhász mitől lenne "tekintélyesebb", mint egy labi?


Egyébként az ilyen "kötözködős" embereknek mindegy milyen kutyád van, ha megtanítod parancsra ugatni a kutyád, akkor még egy spánieltől is betojnak. Emiatt hülyeség kizárni olyan fajtákat, amik jók első kutyának.

2017. júl. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Az általad leírt 3 fajtából egyik sem lesz jó szemyvédelemre. Egy jó idegrendszerű, ösztönű fehér juhászt vagy snacit még ki lehet képezni őv-vel, de kevés erre alkalmas egyedet fogsz találni. Maguktól nem fognak megvédeni. Talán még snaciban találsz olyat, ami képzés nélkül is működik, de az meg nem lesz jó családi, hobbi kutyának. Ott azért kell a képzés, hogy a kutya ne legyen ön-és közveszélyes. Boxerben te nem fogsz találni olyat, ami jó védelemre. Pár jó kutya van, de őket meg csak sportra adják ki. A szimpla boxer meg szeret mindenkit, mint egy kölyökkutya, vagy félős, de nem fog megvédeni.
2017. júl. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Amstaff ,de első kutyának azt sem szoktak ajanlani.
2017. júl. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
Német juhászom van lakásban, ráadásul munkavonalú. Egyáltalán nem lehetetlen feladat, bent nagyon nyugodt, csak kint pörög. Domináns kutya, de kutyasulival egyáltalán nem megoldhatatlan feladat a nevelése. Nagyon intelligens, amit nem arra próbál felhasználni, hogy a gazdi eszén túljárjon, hanem szolgálni szeretne vele, minél többet megtanulni. Nem is mindegyik olyan, hogy kötelező dolgozni vele, a munkás almokban is születik sok nyugodtabb egyed, akik aktív kedvencnek tökéletesek, a küllemvonalúak még nyugodtabbak.
2017. júl. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Igazából minden kutya jó elsőnek csak nevelni kell. Ovi és suli meg mindhez ajánlott. Snacik nagyon jó kutyák ,nekem 2 óriás van bár nem lakásban lakom. Amúgy bennük nagyon jól működik a védőösztön és a család tagjaival is példásan viselkednek. Amúgy szerencsére a snacinak 3 mérete van és szerintem egy közép tökéletes lehet neked ha megkapja a kellő szeretet és foglalkozást a kellő lefárasztással mind fizikailag mind szellemileg.
2017. júl. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
39%
Aki lepontozta az Amstaffot azt nem értem miért tette. Amsatff és a Pit-et ajánlom! Ha első kutyád, mindenképpen ajánlom a kutya iskolát, de ha nemis első akkoris - bármilyen fajtánál. :) Ott te is sokat tanulhatsz!
2017. júl. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!