Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvándorolhatott a chip?

Elvándorolhatott a chip?

Figyelt kérdés
Kölyökkutyámnak 3 hete rakták be a chipet, rendesen ahová azt tenni szokás. Ma simizés közben, bal oldalt a nyak alján, bőr alatt, tapintottam egy nagyjából rizsszem nagyságú, és olyan alakú valamit. Szerintem a chip. Elvándorolhat ilyen messzire? Van valami tennivaló ilyenkor, okozhat egészségügyi problémát? Nyilván meg fogja nézni a doki is.
2017. júl. 18. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Normális ha elvándorol a chip, egészségügyi problémát nem okoz. Viszont ha aggódsz kérd meg a sokit hogy nézze meg a chip leolvasóval hogy biztos az-e
2017. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, természetesen meg fogom nézetni.
2017. júl. 18. 12:34
 3/10 A kérdező kommentje:
Az azért eszembe jutott, mi van ha elveszik. Nyilván felelős állattartónál nem áll fenn ez a veszély, így nálam se, de kérdés, hogy átnéznék a teljes testet a leolvasóval?
2017. júl. 18. 12:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Eltűnhet, tönkre mehet. Nekem, már a harmadikat tették be a kutyámba, mert nem találták az olvasóval.
2017. júl. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a nyaknál nem találják átnézik az egész kutyát, nálunk ez volt.
2017. júl. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én kiskutyámban is elvándorolt anno és kiszökött az elektromos kapun amikor az meghülyült, és magától kinyílt.

Aki megtalálta azonnal vitte chip-et olvasni, ott közölték, hogy NINCS benne. A megtaláló erőszakoskodott, hogy de tuti van, nézze meg jobban. Mondták, hogy DE NINCS.

Aztán csak hajlandó volt körbecsipogtatni a kutyát, és megtalálta benne.


Remélem ilyen esetben a többi orvos körültekintőbb, mint aki akkor nézte, hiszen, ha akkor elhiszi a megtaláló, hogy nincs benne akkor lehet, hogy sohasem kapjuk őt vissza.

2017. júl. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ui 6#-os vagyok, az én esetem azért mondjuk 12 évvel ezelőtt volt, amikor még nehezebb volt megtalálni az eltűnt kiskutyákat mint ma a fb világában :)
2017. júl. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az olcsó chip vándorolhat. Az enyém 3 éve kapta meg és tavaly már a bal mellkasánál találtuk.
2017. júl. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez azért bosszantó! Odáig rendben van, hogy nem okoz semmi galibát ha vándorol. De én biztos vagyok benne, hogy sok esetben felületes az azonosítás, és csak a helyén keresik.


Plusz a doki is szólhatott volna róla, hogy ilyen lehet, és van drágább ami biztosabb. Ha már kötelező(nagyon helyesen), és pénzbe is kerül, akkor legyen már értelme, és adjon minél nagyobb biztonságot. Ugyan még nem tudok konkrétat, de 90%-ig biztos vagyok benne, hogy azt tapintom.

2017. júl. 18. 21:16
 10/10 anonim ***** válasza:

Ma azért már azt feltételezik, hogy minden kutyába van chip és alaposán átnézik ha a nyaknál nem csipog. Sajnos tényleg előfordulhat, hogy elromlik a chip. Ismerek olyan kutyát amiben ez miatt van 2 chip, és indőnként a rossz chip magához tér és jelez.


A kérdező utolsó kommentjéhez: milyen biztonságot ad a chip?

Tudod mire való? Népszerű tévhit, hogy a chip a gazda érdeke, egyetlen szerepe van, hogy ha nincs benne tudjanak birságolni és tudják azonosítani, hogy van-e oltva a kutya vagy sem. ld. petvetdata.hu (ez a chip adatbázis hivatalos oldala) oldal középen nagy "gomb" kattints rá és olvasd el ami oda van írva:

--- idézet kezdete ---

Gyakori kérdés, hogy a Petvetdata adatbázisba bejegyzett "tulajdonosi adatok" vajon mennyiben bizonyítják az állat valós tulajdonjogát? Ezzel kapcsolatban a követekezőkre hívjuk fel kollégáink és az állattartók figyelmét:


A Petvetdata-ba bejegyzésre kerülő adatokat (így a "tulajdonosi adatokat" is) a regisztrációt/adatmódosítást kérelmező személy bediktálása alapján rögzítjük.

Az adatok valódiságának ellenőrzésére sem jogunk, sem lehetőségünk nincsen. Azért, hogy a bediktált adatok megfelelnek-e a valóságnak, az a személy felel, aki az adatokat bediktálja nekünk. Ezt (pontosabban ezt is) a kitöltött "Adatlap" aláírásával veszi tudomásul az, aki a regisztrációt/adatmódosítást kéri.


A fentiek egyenes következménye, hogy a Petvetdata semmiképpen nem tekinthető közhiteles adatbázisnak, így a rendszerben rögzített tulajdonosi adatok (hasonlóan a Kisállat Egészségügyi Könyvekhez és a kisállat útlevelekhez) az állat valós tulajdonjogát nem igazolják és a tulajdonjog igazolására nem is haszálhatók fel!


Amennyiben több személy is igényt tart az adott állat tulajdonjogára, nekik ezt a vitájukat a Ptk. szabályai szerint kell elrendezniük egymással (a magyar jog az állatokat a "dolog" kategóriába sorolja). Ehhez jogász (ügyvéd) segítségét vegyék igénybe. A konkrét ügyek kapcsán arra az elhatározásra jutottunk, hogy a Petvetdata adatfelvételi lapokat ennek megfelelően módosítjuk. A módosítások megtörténtek, így a „Letöltések” menüből már a módosított adatfelvételi lapon tölthető le, és módosult az adatfelvétel végén kinyomtatható és aláírandó lap is.


Javasoljuk azt is, hogy amennyiben az állatorvos kollégáknak tudomására jut, hogy egy adott állat tulajdonjoga vitatott, ezt az állat adatlapjának "Megjegyzés" rovatában jelezze. Egy ilyen jelzés sokat segíthet azoknak a kollégáknak, akiket később adatmódosítási kéréssel keresnek meg.

--- Idézet vége ---

2017. júl. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!