Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell megcsiszolni a...

Miért kell megcsiszolni a bolhanyakörveket?

Figyelt kérdés
Hallottam már és olvastam is több kérdésben, hogy időnként csiszolópapírral dörzsöljem át. De tulajdonképpen miért, hogy működik ez az egész?
2010. máj. 21. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én még sose hallottam és nem is csiszoltam meg soha...


Én arra tudok gondolni, hogy akkor jobban kijönek belőle a hatóanyagok. Pl van az autóba való illatosító is... rű van írva, hogy 1 centire vegyem ki a papírból. Aztán ha már nem érződik az illata megint ki lehet tolni 1 centivel.

Szerintme ilyesmiről lehet szó a nyakörvnél is, nem tudom mennyire érthető így, ahogy leírtam.

2010. máj. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még én se erről,de arra gondoltam amit az első írt. Szerintem a szavatosság lejárta után érdemes másikat venni és a leírás szerint használni.
2010. máj. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bolha nyakörvet,akkor kell megcsiszolni egy picit,ha víz éri.
2010. máj. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok, bocs a sok hibáért, siettem.

Az jutott még eszembe, hogy nekünk pl. a kinti kutyuson volt, amikor rajta maradt a nyakörv, nem vettük le mindig (nem zavarta őt sem). És egy idő után úgy bezsírosodott, vagy hogy mondjam. Nem azt mondom, hogy a kutya piszkos volt, de egy idő után nem ártott kiskefével átmosni a nyakörvet (bőr nyakörv).

Lehet, hogy a bolhanyakörvön is keletkezik egy ilyen bevonat és ha lecsiszolják akkor olyan lesz, mint az új :) Biztos hatásosabb akkor megint.

2010. máj. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi... azért biztos van, aki tudja, hoyg miért kérdezem, mert már több kérdésben írták. A tavalyi nyakörv nekünk is elszürkült, bezsírosodott a 6 hónap végére, de nem tudom, hogy pl. lemosni nem érdemesebb-e? Mert pl. a scalibor vízálló, akkor talán a mosás sem árt neki? Vagy egy sima, száraz ronggyal időnként áttörölni? Vajon hol van ebben a hatóanyag, a műanyag pánt belsejében, vagy csak a külseje van bevonva valami anyaggal?
2010. máj. 21. 23:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!