Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítani vagy ne? Nem...

Ivartalanítani vagy ne? Nem akarok még egy zombit.

Figyelt kérdés

1 éve éivartalanítottuk a kutyánkat és azóta zombizik, nem játszik, egész nap fekszik, ímmel ámmal eszik, nem az a pörgős kutya aki volt, nagyon nem.

Meg is fogadtuk, hogy nem ivartalanítjuk a többi kutyánkat és erre biztatunk másokat is.

De most az egyik kutyánk szökős lett és elméletileg kiskutyákat is csinált az utcában egy kutyának (a fél almot majd nekünk akarják adni, amit nem szeretnénk) a kerítést már nem tudjuk tovább alakítani, csak a megkötés vagy bezárás marad, nen akarok még egy zombi kutyát :(



2017. júl. 19. 12:52
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
85%
Csak egy jó tanács, de ha még azt sem tudod elérni, hogy a kutyád ne szökjön, ha még ilyen minimálisan sem.értesz a kutyatartáshoz és a neveléshez, ha ennyire felelőtlen vagy, hogynhagyod neki a kóborlást, hogy más kutyákat nefedezzen, akkor ne adj tanácsot másoknak kutyás témában! Ne ajánlgasd másoknak, hogy ne ivartalanítsanak, ha te magad felelőtlen és tudatlan kutyatartó vagy!
2017. júl. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%

20, ismerek nőket, akiknek soha nem is volt heréje.. mind zombi... oh wait.

(Amúgy szép kamu volt, mert ebben az esetben kap a férfi hormonkezelést, nem a zombisság elkerülése miatt, hanem azért, hogy nem hízzon el, "nőiesedjen" ki. Lásd: Harcosok Klubja. )

2017. júl. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
77%
Embernél azért más. Nekünk fontos a szexualitás, a kutyának pedig ösztön. A kettőt nem érdemes összehasonlítani
2017. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
20%
#23 és milyen szomorú hogy ez az igazság... undorító egy faj a miénk...
2017. júl. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
78%
Okozhat viselkedésbeli változást az ivartalanítás, ez tény, de olyan orvosilag és biológiailag sem létezik, hogy egy kutya 0/24-ben fekszik, csak azért mert ivartalanították. ergo vagy dréámai módon hatásvadászatra játszol és túlzol, avagy cak hangulatkeltesz. Messziről jött ember azt mond amit akar, benyögheted persze, hogy te látod és nem ismerem, ecetera, de hogy nem fekszik 24 órát műtét óta és hogy neked ilyet egy orvos sem mondott, az hótziher. De hőbörögj nyugodtan, attól biztosan jobb lesz. Ennyi ésszel rendelkező, korlátolt gazda mellet, lehet én is csak egész nap hevernék amúgy és élni sem lenne kedvem.
2017. júl. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

A nevedet nem írom ki de a véleményed értékes, köszönöm!

Címzett: Ismeretlen kérdező

Időpont: ma 14:13

Előzmény: A kérdés: Ivartalanítani vagy ne? Nem akarok még egy zombit.

Az üzenet: Szia, hagyd rájuk, nem fogják megérteni milyen is ez amíg nem tapasztalják. Ők nem törődnek a zombisodással, sőt minden erejükkel megpróbálják eltussolni. Én sok ilyenről hallottam már ezért megfogadva az állatorvos tabácsát nem ivartalanítottuk a kutyánk. Sajna a szökésre lehet h az ivartalanítás az egyetlen megoldás,bár ez nem garancia a javulásra és ott a zombisodás esélye is. Öszintén nem tudom mi lehetne a megoldás, meg kéne kérdezned több helyen is (csak ne magyaroknál mert látod milyenek) hátha találaz megoldást. Sok sikert kívánok és kitartást a zombi kutyushoz. (Azért írok privátot mert amúgy csak leoltanának és lepontoznának)

2017. júl. 19. 15:35
 27/32 anonim ***** válasza:
75%
Azért a kutya érdekében kívánom, hogy me legyen 10 éves kora fölött heredaganattal diagnosztizálva...
2017. júl. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
27%

Sajnálom, hogy van, aki már csak privátban meri leírni a véleményét a kérdezőnek, én vállalom a lepontozást.

Alapvetően ivartalanítás pártján vagyok (a kutyáim-macskáim 80%-át ivartalanítottam), DE! nem ész nélkül. Úgy értem, a konkrét állatra vonatkozóan kell számomra lennie valamilyen konkrét oknak, nem "csak úgy, mert csak".

1. Akik folyton az ivarszervi rákokat emlegetik, remélem, már ők is mind kipakoltatták magukat, vagy megteszik, ha már nem akarnak több gyereket:S - ez persze, benne van a pakliban, ez is egy kockázat, mint ahogy az ivartalanítás is az: ott az altatás, meg az, hogy beavatkoznak a hormonháztartásba, stb. A gazdinak kell eldöntenie, melyik kockázattal tud jobban együtt élni, ez nyilván személyes tapasztalatok függvénye is: akinek pusztult el kutyája ivarszervi rákban, az inkább ivartalanít, aki meg azzal járt rosszul, az jobban tart tőle.

2. Miért kontár állatorvos az, aki ki mer állni azzal, hogy nem kell automatikusan ivartalanítani? Miért nem mondhatja el a szakmailag megalapozott véleményét? Tudjátok, mit mondott nekem egyszer egy állatorvos? "Mindegy, mi baja van az állatnak, azt kell javasolni a gazdinak, hogy fel kell nyitni, mert abban van a pénz" - na, ő tényleg "kontár" volt:(

3. Az ivartalanítás a legegyszerűbb módja a nem kívánt szaporulat és a viselkedészavarok elkerülésének, de azért nem az egyetlen. A kérdező, ha nem akar ivartalaníttatni, akkor gondoskodjon szökésbiztos kerítésről! Nekem sosem szöktek az ivaros kanjaim, sosem volt gond a viselkedésükkel, nem kajtattak szukák után. Rendes kerítés, sok foglalkozás, következetes nevelés (meg szerencsés alaptermészet).


Kérdező: a megkötés vagy a bezárás nem megoldás. Ha ez minden, amit hajlandó vagy megtenni a kutyádért, akkor tényleg ivartalanítsd, és reménykedj, hogy még egyszer nem kerültök bele a "hibaszázalékba", elvégre az ivartalanítás utáni komplikációk tényleg ritkák - bár tudom, ha te vagy az érintett, ez a gondolat nem vigasztal:(

2017. júl. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
75%

Jó, ne ivartalanítsa a kérdező, nem kell. Az én kutyám sincs, mert meg van nevelve, hogy nyitott kapu mellett se menjen ki az utcára.

De ne híresztelje, azt hogy ne ivartalanítsák mások se!

2017. júl. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
32%

A az ivarszeri daganat és a további ilyen betegségek 2 esetben nem jönnek ki ha a kutya 6 hetes és 6 hónapos kora között ki lesz ivartalanítva. Után ha a kutya nem lesz vagy csak később lesz ivartalanítva akkor van rá lehetőség hogy a kutyának ilyesmi problémája legyen. Ezek a kutyák amik későn vagy nem lett ivartalanítva egy műtétből nehezebben épülnek fel és ezt lehetne még sorolni.


A szökésről meg annyit hogy két KÁJ kanom van és a megvan minden képességük ahhoz hogy kimenjenek amikor akarnak. De ha mozgatva van a kutya és kellően nevelve akkor sem megy ki.

2017. júl. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!