Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarja mindenki kutyával...

Miért akarja mindenki kutyával védeni magát?

Figyelt kérdés

szinte minden "milyen kutya való nekem" kérdésnél szerepel a "védjen meg" elvárásként, viszont az ilyenek nem gondolnak bele hogy ha a kutya véd akkor ezáltal ő sérül, vagy akár meg is hal? Miért hiszik hogy egy kutya meg tudja védeni őket? főleg képzés nélkül? Nagytestű farkasszerű kutyám van, nincs képezve de tudom hogy megvédene mégis kerülöm az olyan helyzeteket vagy helyeket ahol megsérülhet.


az ilyen emberek miért miért nem tanulnak önvédelmet vagy valamilyen küzdősportot? miért a kutyát akarják védelemre használni? nem számít nekik az egészsége?


2017. júl. 19. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert még abban a sztereotípiában látnak amit a tv-ben is mutatnak filmekben, hogy egy nagy kutya az mindig megvédi a gazdáját mint egy hős. Ez egy ideálképzet hogy a kutya azért van hogy a gazdáját védje.

Hülyeségnek tartom egyébként mert aki ártani akar azt sajnos nem fogja egy kutya megállítani, kivéve ha egy olyan képességű és keményen képzett, napi szinten foglalkoztatott őrző-védő kutyáról van szó, de még ők se golyó és pengeállóak...

2017. júl. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Megvédés alatt lehet azt is érteni,hogy ugat ha betörő közeleg,és elijeszti. Vagy megharapja..
2017. júl. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 megvédés alatt általában azt értik hogy séta közben védje meg őket.
2017. júl. 19. 20:11
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Egy mezei "este kirabolom/meglopom aki erre jár" ellen tökéletes a kutya. Nem kell harapnia elég ha megkergeti a zsiványt. A zsivány pedig nem megy bele a harcba egy kutyával.
2017. júl. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez a legegyszerűbb.


De ha egy kutya nincs képezve nem valószínű,hogy éles helyzetben bármit is tenne az ugatáson kívül.


Őrző védő fajtákban erősebb a védő ösztön persze egy tenyésztőtől vásárolt minőségi kutyánál. Olcsó szaporított ideggyenge max világgá szaladna.


Volt főnököm német juhászát őrző védőre akarta járatni a kutya menekült a csibészes embertől. Na az ilyen pl sosem fogja megvédeni a gazdáját.


Fontos az is honnan van a kutya.


Hogy sokan miért akarják ezt?

Nem tudom.Talán félnek és ez a legegyszerűbb.


Bár piti tolvajok ellen vagy pedofilok vagy egyéb amatőr emberek ellen elég egy nagyobb testű kutya,ha meg ugat akkor már fel is adják,hogy próbálkozzanak.

Ezért a parancsra morgás,ugatás megtanítása jó lehet.


De ha több a támadó vagy nagyon céltudatosak akkor egy kaukázusi juhászkutyát is kiiktatnak.

2017. júl. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Ilyenekkel én is találkoztam én is feltennék egy kérdést mért pont a kutyának kel megserulni vagy meghalnia ? Hogy ha valaki kutyát tart az már a családjába tartozik (családtag) nem pedig védő eszkőz ! Ha nem egy élőlény érzésekkel !!!!! Vannak olyan kutyák akik erre ki vannak képezve pl rendőr kutya de neki nem rendőr kutyája van ha csak nem rendőr 😏 de a rendőr kutyának sem arra van kiképezve hogy meghaljon amúgy az az ember inkább tanuljon onvedelmet



De úgy látszik eggyes emberek csak tárgy ként használják kutyáikat 😕😒 hogy meg véggye őket 😕

2017. júl. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért kutyával akarják magukat védeni, mert az a legegyszerűbb (szerintük), és legális megoldás.

Úgy értem, hogy pl. fegyvertartási engedélyt sokkal nehezebb megszerezni mint egy kutyát.

És igen, ahogy az első is írta, kicsit a filmekben élnek.

2017. júl. 20. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Minden kutya megvédi a gazdáját valamilyen szinten. A két régi tacsi keverékem mindentől védet. A mostani rotim ha az utcán kutya támad nekem neki ugrik. ( monstanába egyre gyakoribb hogy az utcán felejtik az agresszìv kutyákat felénk). Képzés nélkül úszítás nélkül megteszi, ha szépen barátságosan jön oda egy kutya akkor barátságosan fogadja. És amúgy nem törzskönyves a kutyám, ha ember támadna annak is simán neki menne szerintem. Ezek a dolgok valakinek nagyon menőn hangzanak és vesznek egy nagy erős kutyát amivel később nem bírnak. Én is próbálom az ilyen helyzeteket kerülni, meg persze megnyugató hogy van aki megvéd de közbe a szívem megáll mer kb ha egy karcolás lenne a kutyámon 200km/h -val mennék a dokihoz.
2017. júl. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert az a legegyszerűbb és legolcsóbb.

Ha van velem egy őr az minumum 500ft/h ha fegyveres akkor 1800/h.

Ennyit kap,mennyitt kell a munkáltatónak pengetni?

És ha a kutyát önvédelemre tartom akkor az nem csalàdtag hanem munka (őrző,védő)kutya. Neki az a dolga,hogy védjen,ha kell akkor az élete árán ahogy elvárható bàrmilyen őrtől legyen akár ember akár állat.

2017. júl. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó ez valóban így van ha ilyen célra keres valaki kutyát és ki is képezteti, ezzel sem értek egyet de ezzel anyira nincs gond. Engem az zavar mikor valaki olyan kutyát keres ami barátságos, családi kutya, de azért szükség esetén (amikor pl sötétben sikátorokban vagy kisuccákban kocog mert nincs jobb dolga) megvédje, mindezt úgy hogy képezve nincs rá. Én konkrétan ezekre gondolok.


Van aki úgy keres fajtát h védje meg pl kutyáktól rablójtól de féltik a kutyát? Hogy megsérül akár testileg akár lelkileg?


Mi mikor a nagyihoz megyünk ki sem merjük vinni a kutyát mert sok a részeg és a kóbor kutya, mi meg nem akarjuk kockáztatni az épségét, még ha meg is védene minket vagy magát, mert családtag. Másoknál ez miért nem így van? Ha családtag náluk a kutya akkor miért akarják pajzsként használni szegény állatot aki csak miattuk van ott?

2017. júl. 20. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!