Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyát szeretnék! Mik az...

Kiskutyát szeretnék! Mik az első lépések?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) Egyelőre még nincs eldöntve, hogy mikor fogunk kutyust hozni haza, de szeretném előre tudni, mire számítsak.

Felsorakozzatok néhány kérdést, amire tudom, a guglival pillanatokon belül találhatók választ, de itt van ez az oldal, így sokkal kényelmesebb, mint átböngészni ezerféle oldalt - no persze az lesz majd a következő lépés :D


1. Mennyiért lehet úgy nagyjából kutyát venni? Tudom, hogy tenyésztőtől és a fajtától is függ. Hogy milyen fajta, azt egyelőre nem tudjuk, de közepes testűt szeretnék. Ezek a nagyságúak átlagosan milyen árban vannak?


2. Közepes testű kutya is jól érzi magát bent a lakásban? Van kertünk, viszont azt szeretném, hogyha mindig mellettünk lehetne, szerintem ez fontos :)


3. Átlagosan mennyi idő, míg szobatiszta lesz? Tudom, hogy erre nekünk kell majd tanítani, de kitartó tanítással és odafigyeléssel mennyi időbe telhet?


4. Mennyibe kerül a chip? A betetetése egyszeri alkalom, igaz? Utána már semmi teendő vele?


5. Milyen oltásokra lesz szüksége? Milyen időközönként kell oltásra vinni? És ezek az oltások nagyjából mennyibe kerülnek? (Mert ugye állatorvosa válogatja)


6. Kislány vagy kisfiú kutyust érdemesebb venni? Azt olvastam, hogy a lány kutyák tüzelnek évente kétszer, és ekkor vért csepegtetnek.


7. Menhelyről hogy zajlik egy örökbefogadás? Mennyi idő, míg megkapjuk a kutyust? Fizetni kell érte? Ha igen, mennyit?


8. Ha nincs a közelben kutyafuttató, de nagyon szeretném, ha a kutyus szocializálódna, más listákkal ismerkedne, akkor hóba tudom vinni? Sajnos a környékünkön egy sincs, több buszmegállónyira van a legközelebbi (ez úgy negyvenöt perc séta, amit amúgy szívesen bevállalnék a kutyus érdekében)


Azt hiszem, egyelőre ennyi kérdésem lenne, ha még eszembe jut valami, akkor majd megírón a kérdés alatt :) Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Ha van még valami, ami fontos, de nincs róla kérdés a kérdésemben, nyugodtan írjátok le, mindenre kíváncsi vagyok :)



2017. júl. 22. 11:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Visszaolvasva látok néhány elírást, bocsi, telefonról írtam ki a kérdést, és csak utólag néztem át.
2017. júl. 22. 12:00
 2/12 anonim ***** válasza:
2%
1. A kutya minőségi tenyésztőtől érdemes venni. Ár kb.: 90000-150000 Ft. 2. Felejtsed el, hogy házban tarts kutyát, senkinek se jó. 3. Nem tudom sajnos. 4. Sokszor benne van az árban. 5. Doktor úr megmondja. 6. Szukák tüzelnek, kanok jelölnek a pisijükkel. Kanok formásabbak, nagyobbak. Kanok rivalizálhatnak más kanokkal. Ha pl. A szuka kutya nincs ivartalanítva és elszökik "randizni" odakölykezik és az jogilag a ti kiskutyáutok lesznek. Kant ajánlom. 7. 10 Ezer Ft kb, akár kimehetnek a házatokhoz megnézni, hogy jó helyre kerül vagy sem. Amúgy ez rövid procedura. 8. Kocsival meg lehet oldani. :)
2017. júl. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Az ár nem mérettől, inkább fatától (és tenyésztőtől) függ. Kb 150-200 ezer forinttal számolj. Az apróhirdetések viszonylag olcsón árult "fajtatiszta" kutyái hatalmas valószínűséggel szaporítósak, ebbe most nem megyek bele, de kerülni kell.


2. Az nagyon jó a kutyának, hogy mellettetek lehetne bent a lakásban, viszont ha van rá lehetőség (írtad, hogy van kertetek is), az lenne a legjobb ha kinti-benti lenne.


3. A szobatisztaság is a kutyától függ, meg az erre való szoktatástól, nem nagyon van átlag idő... Pár hét talán, de ebben nincs nagyon tapasztalatom, kinti kutyám van, hátha jön egy hozzá értőbb válaszoló is.


4. A mi állatorvosunknál kb 5000 Ft a chip betétele, viszont egy tenyésztő eleve chipezett kiskutyát ad nektek, ezután csak annyi a dolgotok, hogy a lakcímet és a telefonszámot át kell benne íratni a sajátotokra, valamint ha később változna, azt is jelezni kell az állatorvosnak és ő átírja.


5. Az elején két hetente kap majd oltásokat, 6 hetesen parvo ellenit (ezt még mindenképp a tenyésztőnél kapja meg), 8 hetesen kombináltat (8 hetesen lehet legkorábban hazavinni a kiskutyát, úgyhogy ezt vagy még a tenyésztőnél, vagy már nálatok), 10 hetesen egy újabb parvo ellenit, 12 hetesen egy újabb kombináltat és végül 14 hetesen a veszettség ellenit. Ezután mehettek sétálni is. Az oltások árai tényleg állatorvosonként változnak, 5000-10000 forinttal számolj nagyságrendileg.


6. Az, hogy kan, vagy szuka kutyát választotok tejes mértékben rajtatok múlik. Azt mondják, hogy a kanok dominánsabban, de ez igaz lehet simán a szukákra is. Ivartalanítani viszont mindkét nemet kell (a tenyszésztő valószínűleg ivartalanítási szerződéssel fogja odaadni). Ezzel egyébként megszűnik a szukáknál a tüzelés és az azzal járó kellemetlenségek is, mindkettőjüknél egy csomó betegség kockázata is megszűnik, valamint nyugodtabban lesznek, kevésbé dominánsak. A kanok nem fognak kiszökni, ha tüzelő szukát éreznek a környéken (nagyon messziről megérzik, és egy szöges kerítés sem akadály ilyenkor).


7. Menhelyen kiválasztjátok a kutyust, utána ott mondják el, hogy mikor lehet elvinni, van, ahol van családlátogatás, vagy beszélgetés/kérdőív, hogy hogy tartanátok majd, onnan vagy ivartalanítva, vagy ivartalanítási szerződéssel hozhatjátok el. Van, ahol az oltások árát kérik el, van, ahol 5-10 ezer forintot, ez is változó. De a menetét szerintem szintén le tudják írni jobban mások.


8. Szocializálni fontos! Ezt lehet a kutyasuliban, a környéken pár kutyással összebeszélni és együtt sétálni, bármi. A kutyafuttatóba is elviheted, ha bevállalod a hosszabb sétát odáig, a kutyus biztosan élvezné, de tömegközlekedni is lehet kutyával (olvass utána). De a séta biztos izgibb lenki az új illatokkal! :)


Remelem nem fogalmaztam nagyon össze-vissza, és értehető. Ha valamit rosszult írtam, nyugodtan javítsatok ki!

2017. júl. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ár tényleg fajtától függ, 100 000 ft alatt nem kapsz fajtatiszta kutyát, de én inkább olyan 150 000-200 000 ft-ot számolnék innen meg határ a csillagos ég.

Közepes testű kutya is nagyszerűen elvan a lakásban, megfelelő lefárasztás mellett jól fogja érezni magát.

Egy kiskutyát olyan 6 hónapos koráig nem lehet elvárni a teljes szobatisztaságot, utána is könnyen lehetnek még balesetek. Az elején vigyétek ki a kertbe 1-2 óránként, hogy elvégezze a dolgát. Emellett evés,alvás, játék után is várható a pisi. Este a kiskutyák átlagosan 6 órát alszanak, ekkor szükségük van egy pisire és utána még visszaaludhatnak. Normál esetben éber állapotban úgy kb. 4 óráig bírják nagy nehezen tartogatni, de ezt az időintervallumot nem kell kihasználni.

A chip ára egyszeri költség, utána semmi teendő nincs vele, csak figyelj, hogy beregisztrálja is a doki. Az ára változó, attól is függ, hogy hol laksz (Budapesten drágább, mint máshol) de olyan 4000-8000 ft között van.

Kölyökkori oltások:Ajánlott oltási program

6. hét: parvo vírusos bélgyulladás elleni védõoltás


8. hét: kombinált védõoltás (szopornyica, fertõzõ májgyulladás, parvovírusos bélgyulladás, parainfluenza és leptospirosis ellen)


10.hét: parvo vírusos bélgyulladás elleni védõoltás


12. hét: kombinált védõoltás (szopornyica, fertõzõ májgyulladás, parvovírusos bélgyulladás, parainfluenza és leptospirosis ellen)


14.-16. hét: veszettség elleni kötelezõ védõoltás


6 hónap múlva (az utolsó oltástól számítva): veszettség elleni kötelezõ védõoltás


2 hét múlva (az elõzõ oltástól számítva): kombinált védõoltás (szopornyica, fertõzõ májgyulladás, parvovírusos bélgyulladás, parainfluenza és leptospirosis ellen)


Évente: veszettség elleni kötelezõ védõoltás + kombinált védõoltás

Egy normális tenyésztő 2 oltással, 8 hetesen adja a kiskutyákat.

Egy oltás olyan 4000-7000 ft.

Igen, a szukák évente egyszer tüzelnek. Akár kan, akár szuka kutyát vesztek magatokhoz, ajánlott ivartalanítani, a későbbi betegségek (legfőkébb daganatok) és viselkedésproblémák (szökés, jelölgetés, dominálás) megelőzése érdekében.

Ha elmondjátok a tenyésztőnek az igényeiteket és, hogy mit tudtok nyújtani a kutyának, ő ajánl kölyköt az alomból.

Menhelye válogatja. Általában úgy zajlik, hogy bementek a menhelyre körbenéztek, ha megtetszik egy kutya szóltok egy ott dolgozónak ő pedig elmondja a további teendőket.

Általában akkor kell várni egy kutyára, ha a karantén idejét tölti, kezelésben részesül, még az eredeti gazdáját keresi, vagy kölyöknél amíg meg nem kapja az oltásait (legalábbis az itteni menhelyen így van) . Általában kérnek a kutyákért egy jelképes összeget, ami az oltások, chip, állatorvosi kezelések egy csekély részét tartalmazzák. Nálunk ez az összeg 7000 ft, de láttam olyat ahol 15 000 ft, olyat is ahol 30 000 ft, de ennyire drága azért nem sokszor szokott lenni.

Kutyaoviba lehet vinni (ajánlott is) ahol ellenőrzött körülmények között zajlik a kiskutyák ismerkedése. Van ahol ezek a foglalkozások ingyenesek, van ahol egy kis összeget (pl 500 ft/alkalom) kérnek. Később pedig érdemes kutyaiskolába is járni, hogy tudjatok harmonikusan együtt élni.

Egy kölyöknek még az a kutyafuttató elég messze van. 45 perc oda, ott még játék, aztán megint 45 perc haza. Ha tudod vállalni, hogy ölben viszed,ha elfáradt, esetleg biciklikosárban, vagy buszon is lehet, akkor oké. Az viszont fontos, hogy kutyák közé és olyan helyre ahol sok kutya jár, csak akkor lehet vinni, ha minden oltása megvan, különben elkaphat valamit. Amikor pedig már felnőtt, az a 45 perc séta meg sem fog kottyanni neki (csak ne a legnagyobb melegben nyáron) .

Az etetésre figyelj oda. Prémium kutyatáp (a Chappi, Darling, Pedigree nem az) pl. Taste of the wild, N&D, Marp, Platinum ajánlott.

Állatorvos mindenképp megbízható, hozzáértő legyen. Én a kijárós dokikat nem ajánlom, inkább egy állatklinikát vagy állatkórházat, betegség esetén fontos, hogy jól felszerelt legyen.


Remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdésed van még, szívesen válaszolok :) .

2017. júl. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Hááát, 100 000től a csillagos égig. :D Én 150 000ért vettem a border colliemat hobbira, de abban a kennelben volt olyan alom, ahol 300 000 volt egy kölyök - de az showra tervezett alom volt.

2. Persze. Nekem két kutya van a lakásban, egy kistestű, meg egy közepes. Mivel jól kivannak fárasztva, így itthon szinte csak alszanak, esznek, meg simit követelnek. :D

3. Változó, minden kutyánál más. De 4-5 hónapos korára nagyjából jó lesz, néha lesznek majd balesetek. 6-7 hónaposan már teljesen az lesz. A lényeg a rendszeresség, mindig ugyanakkor vidd le( pl.: reggel hatkor, délután négykor, este nyolckor).

4. Tenyésztőtől(vagy menhelyről) chippel kapod a kutyát, neked csak át kell iratni. Ez elvileg ingyenes, bár attól függ hol. Az első oltással amit nálad kap egyből el is intézheted. Semmi teendő nincs utána vele.

5. [link]

Attól függ kinél oltatod. Én az újpest vetben oltatok, ott a parvo 5600, kombinált 6200, vesszetség 4500.

6. Ha nincs vele kiállítási célod, akkor mindeképp ivartalanítsd a kutyádat, függetlenül, hogy kan, vagy szuka(nem kislány és kisfiú, azok az embergyerekek :) ). Sokkal jobb mindkettőnek. Nekem az egyik kutyám ivaros maradt sajnos, már nem merem ivartalanítani, mert öreg, és állandóan rá van kattanva a tüzelőszukákra. Ha meg szukád lesz és tüzelni fog, végig fogja szenvedni, mert nem mehet majd oda a kanokhoz. Emelett ha ivartalanítod akkor pl sok daganatos betegséget is megtudsz előzni. Mindenképp érdemes.

7. Menhelye válogatja. Van ahol albérletben nem is adnak kutyát, van ahol meg mindegy csak vigyed. Elmész, megmondod az igényeidet(pl.: gyerekkompatibilis legyen, fiatal legyen, stb), és mutatnak neked kutyákat. Jobb helyeken párszor találkozni kell, mielőtt elviheted. Természetesen kell fizetni, 5-10000 forintot szoktak kérni. Emellett vihetsz még adományt, kutytápot, stb.

8. Kutyaovi a közelben? Az jó lehetőség, mert általában kölyökkutyák vannak ott, de sokszor idősebbek is. Kutyafutattónál figyeld meg mikor járnak oda többen, és abban az időpontban menj te is. Annak ugye sok értelme nincs ha egyedül vagy ott. :D

2017. júl. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Hobbi célre 100-150.000-nél kezdődik általában egy kutya. Magyar fajták olcsóbbak, divatosabb fajták lehetnek drágábbak.


A legtöbb kutya a gazda mellett, így a lakásban érzi igazán jól magát. Ezzel nem lesz gondotok.


Szovbatisztaság ha 8 hetes kortól kezded, akkor általában 3 hónap alatt alakul ki abban az esetben, ha nem hagyod magára a kutyát a lakásban 6-8 órákra.


A chip 3500 ft, és már a kutyában kell lennie, mikor elhozod. A törvény előírja, hogy gazdaváltáskor chipnek kell lennie a kutyában. Normál esetben semmi dolgod nem lesz vele azt leszámítva, hogy a saját nevedre kell átregisztráltatnod. De sokszor ezt a tenyésztő intézi el.


Ha normális helyről hozod el a kutyát, akkor 1, de inkább 2 oltással renddelkezik, 3x féreghajtott. Még 2 vagy 1 oltást, plusz a veszettség ellenit kell beadatnod neki. Egy oltás 4-6.000 ft.


Első kutyának, ha még nincs semmi tapasztalatod, szukát érdemes venni. Simulékonyabbak, finomabbak, mint a kanok. Igen, van tüzelés a szukánál, de nem bolondulnak meg úgy ebben az időszakban, mint a kanok. És ha hobbi kutya, akkor az ivartalanítás erősen javasolt.


Menhely válogatja, hogy milyen feltételekkel ad ki kutyát. Van, ahonnan azonnal elviheted, van, ahol többszöri látogatás után viheted csak haza, ha alkalmasnak találnak gazdának. Általában az alap kezeléssek árát szokták elkérni, 10-15.000 ft-ot. De azért illik a menhelyet is támogatni valamivel.


Egy normális kutyaiskolának a szocializáció is feladata. Amúgy is tanácsos kutyasuliba eljárnotok majd, hogy ti megtanuljatok kutyát nevelni.

2017. júl. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1. Ha közepes kutyus kell, akkor van nagyon sok a menhelyen. Én nem vennék, hanem elhoznék egyet onnan. Sok a gazdikereső kutyus.


2. Szerintem legyen az, hogy van szabad bejárása a lakásba, de a kertben is kap egy ólat. A kutya ugyanis nagyon szeret kint lenni, főleg nyáron.


3. Pár hónap talán, már nem emlékszem


4. Egyszeri alkalom, és olyan 4000 Ft körül van


5. Az állatorvossal kell beszélned. veszettség elleni biztosan kell, 4000-5000 között szokott lenni. Egy fajtisztának több oltásra lesz szüksége, mert nem olyan szívósak.


6. Régen volt lány kutyusunk, és párzási időszakban a hímek folyton bejöttek, tönkretették a kerítést, itt ólálkodtak. :"D Ezért mondom, hogy jobb egy fiú kutyus, bár arra jobban is kell vigyázni ilyenkor, nehogy elmenjen a szuka után.


Ezekre tudtam válaszolni. :)

2017. júl. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, megkaptam a megfelelő válaszokat :) Még egyetlen kérdésem lenne: összességében mennyibe kerülnek az oltások? Ezek a legelsők úgy összességében harminc-negyven ezerből kijönnek?
2017. júl. 22. 12:55
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha tenyésztőtől veszel, akkor alaposan nézz utána a tenyésztőnek és interneten keress róluk véleményeket. Sajnos sok olyan van akik túltenyésztenek és sajnos olyan legyengült kutyusokat passzolnak el akár ár alatt is képesek erre hogy a kutyus egy kis széltől is képes lebetegedni.

Másrészt fontos a tenyésztőnél körülnézni milyen körülmények közt vannak az ebek, ha nagyon gáz körülmények vannak akkor ott is kell hagyni őket.

Én inkább menhelyről örökbefogadó párti vagyok de ez a személyes véleményem. Ahonnan én fogadtam örökbe ott nagyon sok esetben keverék kutyusok voltak, kiskutyák közt többnyire az utcára kivágott mentett kutyusok voltak, vagy olyanok akiket úgy vittek oda egyeztetéssel és én ezt még helyesnek is tartom. Persze nagyon sok felnőtt kutyus is van menhelyen, azoknak az örökbefogadása annyival macerásabb hogy amikor kiválasztotta az ember akkor nem viheti ám el azonnal, hanem bizonyos időközönként oda kell menni haverkodni a kutyussal és csak akkor adják oda ha ők is úgy látják hogy működhet a dolog hosszú távon. Kölyökkutyáknál lazább a dolog, azok még könnyebben alkalmazkodnak és tanulnak, de ott sem feltétlen azonnal lehet elvinni a kutyust amint kiválasztotta az ember, de erről úgy is adnak felvilágosítást. Nálam annyit mondtak kölyök kutya esetében hogy5 ezer forintot kérnek de abba benne volt a chip ára, és a kötelező oltások kivéve a veszettség elleni oltás, és szuka esetében kötelező ivartalanítást kellett vállalni 6-8 hónapos korban kellett ezt elvégeztetni, de arra szoktak adni támogatást, vagy ha nem, akkor egyes állatorvosoknál szoktak meghirdetni akciókat erre.

Én nem igazán akartam az ivartalanítást, de mivel feltétel volt örökbefogadásnál nem tudtam nagyon mit tenni, de végül örültem ennek, egyrészt mert rengeteg kellemetlenségtől óvott meg minket, nem tüzelt nem szökik ki a kapun ha épp kiállunk az autóval vagy ha esetleg kiszaladunk valamiért és résnyire nyitva marad. A környéken sokkal jobban merem póráz nélkül sétáltatni mert nem rohan felé 10 kutya, nem rohan ő sem el a feje után. Azoktól a vérzésektől sem kell tartani, és ezek mellett számtalan betegségektől kíméljük meg, leginkább a cisztától, emlődaganattól.


Ha menhelyről szeretnél örökbe fogadni akkor mindenképp aszerint nézz utána az interneten, náluk érdeklődj mi a módja a dolgoknak. egyes menhelyeknél szokásuk spontán meglátogatni az örökbe adott kutyusokat amit jogosnak is tartok személy szerint meg évente egyszer ők is elvárják hogy megmutasd nekik a kutyust vagy betelefonálj és életjelet adj nekik a kutyáról.

Célszerű még a menhellyel leszerződött állatorvoshoz vinni a kutyust ha erre van mód és lehetőséged.

2017. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

1.nekem német ju8hászom van olcson kaptuk de azért mert nagyon közeli ismerősünk a többit amugy 150 200 ezerért adta külföldre stb nekünk oda adta 50 ért

2.Ha nem csak a lakázsban van bezárva akkor igen jól érzik magukat sőt jó is hogy eggyüt lehettek többet is :)

3.Nekünk egy régebi kutyánk 1 hét alat tanulta meg de sokat foglalkoztunk vele.

4.A chip-et egyszer kell berakni neki.

5.évente kell neki a veszetség elleni meg amég kölyök akkor kel még oltás.Orvostól függ hogymenyibe kerül.

6.Ha ivartalanitod mindegy ha nem kant mert a szuka amikor tüzel igen vért csepegtett és kicsit hisztis és akkor elég szökősek.

7.a kutyust akkár azonal meg kaphatjátok alá irtok egy papirt meg lehet kell majd ivartalanitani.a menhyleről ingyen vannak a kutyik.

TUDOK AJÁNLANI EGY NAGYON JÓ MENHYELT RENGETEG SZERNCSÉTLEN KUTYA VAN OTT OTT VAN IRON AKIT RÉGEBBEN MI MENTETÜNK DROT NŐT KI A NYAKÁBÓL A MENHYEL NEVE Kéz a mancsért VAN FACEBOOK OLDALA IRD BE:Kéz a mancsért

ABONYBAN VAN.

2017. júl. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!