Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szükséges a tápváltás?

Szükséges a tápváltás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tacskóm jelenleg Acana tápon él. Szereti, a szőre szép tőle, formás a kutya, a végtermék minősége is megfelelő...viszont a mennyisége az valami rettenetes :D Részemről nincs is ezzel gond, teljesen mindegy, hogy kisujjnyi adagot szedek fel utána, vagy öklömnyit, de úgy tudom, hogy akkor jó a kutyának adott táplálék, ha a végtermék nem sok, így hasznosul a lehető legtöbb tápanyag.


A csomagoláson feltüntetett adagot kapja, eleinte figyelgettem hátha változtatni kell a mennyiségen, de a kutya nem fogyott, nem hízott, így maradt ez az adag. Viszont eszméletlen mennyiséget ürít, ilyet én még nem láttam, egy felnőtt ember se rakna le sokkal többet...


Ezért a kérdés: próbálkozzunk esetleg másik táppal, vagy normális ez így?


2017. júl. 22. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor igen, ki kell próbálni mást,nálunk az acanától kevés volt széklet.
2017. júl. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy fressnap-os táppal volt ez, 6 kilós kutya, napi 5 öklömnyi kaki... Érdekes, hogy mi pont Acanára váltottunk, és megszűnt ez a gond. :D Szerintem váltsatok.
2017. júl. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia! Egyik ismerősünk nemrégiben elkezdett foglalkozni egy szuperprémium svéd kutyatáp forgalmazásával és azóta amióta jobbban beleásta magát a többi kutyatáp és a piac tanulmányozásába, rengeteg szörnyű dologra hívta fel a figyelmünket. Például rengeteg nagynevű drágább eledel amiről az ember azt hiszi kíváló minőség.. pl royal canin,jukanuba és akár a fresnapfos tápok is ízfokozót és mindenféle adalékanyagot tartalmaznak. igaz legalább nem szemetet mint pl pedigree ahogy írtad,mert tény és való ezek a tápok az ízfokozó mellett rendes tápanyagot tartalmaznak ,talán még húst is... de ez az adalékanyag (ízfokozó) függővé teszi a kutyákat és egy idő után tönkreteheti a gyomrukat ami hányással végződik. Csak egy hétköznapi példával támasztanám alá, hogy értsd miről beszélek.Egyik barátnőmnek vittem egy minta macskatápot attól a márkától amit az ismerősünk forgalmaz hiszen a csajszi nagy macskás ... Este hív hogy a macska hány a táptól. Másnap elvitte az orvoshoz aki megerősítette hogy a táp amit tőlem kapott kíváló,de a macska hozzászokott a royalcanines ízfokozós táphoz és a gyomrra nem tud átállni ilyen gyorsan.

ez a táp amiről beszélek a HUSSEnévre hallgat.Én bátran ajánlom neked és nem az ismerős miatt,hanem mert ár-érték arányban olyan mint a jobb minőségű fresnapfos táp,mégis vannak gyógytápok,gabonamentes tápok,tápok érzékeny kutyáknak és még sorolhatnám..Illetve ami nagyon fontos hogy a tápanyag 90% ban felszívodik,nagyon kevés kell belőle és az ürülék is elhanyagolható mennyiség utána... természetesen ízfokozót egyik sem tartalmaz!!és ami a legjobb,hogy ugyan boltban nem kapható,csak webshopban és telefonos rendelésen keresztül,de a házhozszállítás ingyenes!!!!

Nem tudom melyik megye lakosa vagy de győr-moson-sopron és komárom-esztergom megye franchise joga az ismerősömé,ha itt laksz ajánlom neked ezt az oldat [link]

de az ország többi területén is vannak képviselők :) Remélem tudtam segíiteni

2017. júl. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3-asnak:

A HUSSE közel sem szuperprémium táp, az Acana magasan veri a HUSSE-t . És rengeteg jobb táp van nála ilyen áron. Ráadásul a halas tápja 20 000 ft 12 kg. Könyörgöm, ennyiért már Taste of the wildot is veszel, ami mérföldekkel jobb.

Itt a HUSSE halas (opus ocean) összetétele:

Lazac, burgonya, borsó, burgonya protein, állati zsír, lenmag, növényi rostok, élesztő, hidrolizált állati fehérje, ásványi anyagok, lazac olaj, gyümölcs-oligoszacharidok (0,3%), tengeri alga, lecitin, Tagetes.

És a Taste of the wild halas (Pacific stream) összetétele:

Lazac, óceáni halliszt, édesburgonya, burgonya, repceolaj, lazachús, füstölt lazac, burgonyarost, természetes ízesítők, kolin–klorid, szárított cikóriagyökér, paradicsom, áfonya, málna, yucca schidigera kivonat, enterococcus faecium, lactobacillus acidophilus, lactobacillus casei és lactobacillus plantarum, szárított trichoderma longibrachiatum fermentációs kivonat, vitaminok (A, B1, B2, B6, B12, C, D, E vitamin), ásványi anyagok (vas–proteinát, cink–proteinát, réz–proteinát, mangán–proteinát, vas–szulfát, cink–szulfát, réz–szulfát, mangán–szulfát), kálium–jodid, mangán–oxid, biotin, kálcium–pantotenát, nátrium–szelenit, folsav.

A hús részaránya 60,67%

Arról ne is beszéljünk, hogy a HUSSE opus oceanban 38% fehérje van. Amivel nem lenne semmi baj, ha ez állati fehérje lenne, de higyjétek el, ez nagymértékben tartalmaz növényi fehérjét, aminek semmi keresnivalója egy kutyatápban.

Hozzátenném, a TOTW 13 kg 16 000 ft (1200 ft/kg)

Míg a HUSSE 12 kg 20 000 ft (1700 ft/kg)


Kérdező:

Lehet érdemes lenne tápot váltani, de csak fokozatosan, hogy ne terheld meg a kutya gyomrát, mert abból könnyen hasmenése lehet.

Én kipróbálnám vagy a Taste of the wild , a N&D, a Marp, a Doxneo vagy esetleg az Orijen valamelyik tápját.

2017. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3-as, jó hogy hányt a macska.


Minden tápot fokozatosan kell váltani kutyánál is macskánál is pár napig keverni kell a régivel.


Ha rögtön mást kap a hányás és a hasmenés teljesen normális!

2017. júl. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!