Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt miért csinálhatta annak...

Ezt miért csinálhatta annak idején?

Figyelt kérdés

Már nem aktuális probléma, de eszembe jutott a napokban.

Adott én és a párom, párom anyukája, nála laktunk. Örökbe fogadtunk egy 4 éves keverék kutyát.

Miután a kezdeti stressz elmúlt és családtaggá vált a kutyus rászokott, hogy ha anyósjelölt elindult a szobánk nyitott ajtaja felé, felugrott és ugatott meg morgott rá. De azzal az idegesítő, éles, hirtelen ugatással amivel mindenkire a frászt hozta. Minden ilyen alkalommal megszidtuk, de nem hagyta abba. Nálunk egyszer sem fordult elő, csak anyóssal. Róla tudni kell, hogy volt egy olyan idegesítő szokása, hogy a lakás másik feléből kezdte ordítani a mondatot, és mire a szobához ért addigra ért a végére. Ez zavarhatta a kutyát? Vagy szimplán csak nem tisztelte? (el tudom képzelni, sok mindent ráhagyott a kutyára párom anyja) El akarta zavarni? Nem bántotta, vagy ilyesmi, csak úgymond "rákiabált".


Már külön élünk, azóta ilyet nem csinál, de még arról is leszokott, hogy minden kis hangra felugráljon és ugasson/morogjon.


2017. júl. 26. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Azalatt a 4 év alatt míg nem veletek élt menhelyen volt vagy máshol? Meglehet hogy volt negatív élménye egy hasonlóan hangos emberrel és ezért ugatta őt,titeket és/vagy saját magát védte. Azóta meglehet hogy már kiheverte ezt és azért hagyta abba. Velem is volt már ilyen,a kutyám alapból rühellte az erősebb hangú embereket csak nagyon hosszú idő után békélt meg velük akkor sem mindenkivel.
2017. júl. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Menhelyen volt fél évet, előtte gyepin, azelőtti életéről nem tudni semmit. Lehet, hogy akkor történt valami, igazad van, ebbe bele sem gondoltam.
2017. júl. 26. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!