Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie vagy ausztrál...

Border collie vagy ausztrál juhász?

Figyelt kérdés
Olyan kutyát keresek,amelyik barátságos szeret mások körében lenni,okos,és szeret barátkozni más kutyákkal. :)

2017. júl. 27. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Mennyi időd lenne rá egy nap?

Hát hány alkalommal sportolna? (Agility, suli,terelés)

Kinti benti lehetne?

2017. júl. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van napi 3-4 órád foglalkozni ezekkel a kutyákkal? Mert az egy dolog, hogy neked ezek az igényeig, de a kutyának is vannak.
2017. júl. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
Nem értem mi ez az agility, suli mánia. A terelés teljesen jogos egyedül. Majd gondoljátok, hogy a juhász agilitizni és suliba jár a kutyával.
2017. júl. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
A juhásznak egész nap ott a nyáj. Heti 7 nap. Mivel a bordert naponta mozgatni kell és az a 3 terelési lehetőség igen a város szélén van, így szükség van más sportra, amivel a kutya letudja vezetni az energiáit. A terelés inkább a limbikus rendszer pozitív irányába tartása miatt van a városi kutyák számára.
2017. júl. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak barátságos, okos, társaságkedvelő kutyát keresel, akkor ezek nem a megfelelő fajták, mivel roppant munkaigényesek, és a szellemi munkát is igénylik. Magyarul napi 2-4 órás elfoglaltságot fognak jelenteni neked. Ha panelban laksz, akkor még többet.

Szerintem nézz körbe a társasági kutyák között.

2017. júl. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha elsősorban ezek az igényeid, akkor én nem javasolnám egyik fajtát sem. Hatalmas a munkaigényük, energiájuk, és nagyon a fejedre tudnak nőni, ha nem foglalkozol velük eleget. Tapasztalatom szerint az ausztrál juhász különösen makacs, a border collie talán valamivel simulékonyabb, viszont még pörgősebb. Én a helyedben elgondolkodnék más fajtákon. Nekem most pl. cavalier king charles spánielem van, és tökéletesen illik rá minden, amit leírtál, ráadásul egy nyugodt, könnyen kezelhető kutya.
2017. júl. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Nekem border colliem van, szuper kutya, nagyon nagyon barátságos, imádja az embereket, (ha vendégek jönnek nála nincs is boldogabb :D). Szelíd, kedves, a cicákkal is jóban van (a miénkre hihetetlenül vigyáz). Kutyák terén nem egy társasági lény, de barátságos velük is. VISZONT baromi nagy a mozgásigénye, egy pörgős munkakutya, napi 2-4 óra aktív mozgás nélkül mindent tönkrevág, megrág, kiás, ugat. Nem rosszból csinálja, csak unatkozik. Ha rá kell szólni, csak finoman, nagyon érzékenyek, egy határozottabb ejnyétől is bűnbánóan lelapul. Tanulékony, nagyon gyorsan tanul, viszont igényli is a tanulást, a szellemi fárasztást is minden nap.

De ha ezeket az igényeit ki tudod elégíteni, akkor nincs is jobb választás! :)

Azért ajánlom, hogy nézz még utána pár fatának, mert lehet (sőt biztos), hogy találsz ugyanilyen barátságos kutyust kicsit nyugisabb változatban is.

2017. júl. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a Border Collie-t ajánlanám, rendkívül okos, barátságos, a kutyákkal is jól elvan, viszont nagyon mozgásigényes, ha nincs rá elég időd (3-4 óra aktív mozgás/nap), inkább hagyd ezt az ötletet.
2017. aug. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!