Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meglévő 2 éves cica mellé...

Meglévő 2 éves cica mellé milyen kutyát érdemes hazahozni? Mi az összeszokatás menete?

Figyelt kérdés
Van egy két éves kinti-benti cicám, kicsit antiszoc. a drága (perzsa whiskas keverék) ami annyit takar, hogy pl ölbe nem mászik, csak ha én odamegyek simogatni engedi, és ha elege van elszalad.Gyakran.De ettől függetlenül kedves cica. Kinti benti, kedve szerint jár kel. (ezért kritikát, köszönöm nem kérek) Volt egy öreg kinti kutyánk,aki nem rég pusztult el,ő teljesen kinti volt,nagyon a cicával nem foglalkozott,néha megszagolta amit a cica hol tűrt hol nem, de sose fújtatott csak elment, Buksi pedig öreg korából fakadóan nem igazán tudta tartani vele a lépést(szó szerint) Mivel Buksink sajnos eltávozott, elgondolkodtunk egy másik kutyuson, aki kinti-benti lenne. Én egy beagle-re gondoltam,méretben, szőrhosszban kb olyasmit tudnék elképzelni. Jó lenne a beagle? Vagy milyen fajta kutyus lenne az ideális? Hogyan tudnám őket összeszoktatni?

2017. júl. 28. 08:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az összeszoktatás szempontjából szinte mindegy, hogy milyen kutya. A macska kergetését az első pillanattól tiltsd, állítsd le, igazából ennyi csak, amit tenned kell. Egyébként kialakul a kutyában, hogy a macska jelenléte normális, hogy őt ne akarja levadászni.


A beagle nem családi kutya, nem jó csak hobbira. Mit sportolnál vele és mennyit? A mozgásigénye hatalmas, önálló munkára találták ki, így nem túl gazdás. A behívás elérése, a gazdával való együttműködés elérése nehéz, kemény feladat még talasztaltabb kutyásoknak is.

2017. júl. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!