Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy kutya az...

Mennyibe kerül egy kutya az elején?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy dobermann kutyát. Amit jobb tenyésztőtöl szeretnék vásárolni. Azt hallottam 80e alatt nem ajánlatos venni.(ismerösöm vett beaglet 30e ért, és beteg lett, és elvitte egy állatkorházba, ahol benn volt egy hétig, meg megműtötték, és kifizetett vagy 120 ezret, persze nem biztos, hogy emiatt volt, de azt mondták, nagy valószínüséggel rossz tenyésztő hibája.) Szóval kutya.

Oltások mennyibe kerülnek általába?

Felszerelés, póráz, nyakörv, etető, itatótál, fekhely játékok, ilyesmik.

Étel, gondolom tápok közül is jobbat.

Kutyasuli.

Mi szükséges még, és körülbelül mennyire fog kijönni összesen?

Azért kérdezem, mert én nem akarok nyavajogni, hogy de sokba kerül ez a kutya, meg ilyesmi. Szóval össze gyüjtök sok pénzt, hogy minden szükségest megtudjak venni.


2010. máj. 22. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
A kozepet es a veget is ki kell fizetni.
2010. máj. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam...
2010. máj. 22. 22:28
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Szia.

Gondolom kezdő összegre gondolsz. Nyilván a közepét és végét is ki kell fizetni a kutya tartásnak:)

De leírom neked a kezdő csomagot körülbelül árakban.

Jól gondoltad nem érdemes rossz helyről venni kutyát. Na már most egy normális kennelből törzskönyves és chippel rendelkező kutyát kapsz 80-100ezer forint környékén. A kölyköket általában 8 hetes korban adják oda a tenyésztők, de van aki már 6 hetes korában oda adja.

Az első oltást hat hetesen kapja ami parvo ellen van ez benne van az árban illetve ha 8 hetesen hozod el akkor már két oltással fog rendelkezni ez nyilván benne van az árban amit a kutyusért fizetsz.(meg persze féreghajtva is lesz) Na már most kutya meg van egy vagy két oltással (attól függ hány hetesen hozod el). Egy oltás ára körülbelül 3-4 esetleg 5 ezer forintig terjed ki.

Itt az oltási naptár amit követni kell: [link]

Ebből kiszámolhatod mennyire jön ki az oltások ára.


Három hónapos kor után lehet kutyák közé vinni miután megkapta a veszettség ellenit is. (előtte is leviheted persze meg van a kockázata de kutyushoz ne vidd meg ne egyen semmit a földről)

Mivel dobermann-ról van szó így igen csak fogyasztani fogja nyakörvet illetve hámot mivel folyamatosan nő tehát erre rá kell számolnod hogy nem egy nyakörvet ki fog nőni. Ezek olyan ezer kétezer forintért vannak de ki tudja mennyit fog elnyúzni. Póráz szintén ilyen árban van. Ha javasolhatom egy sima bőrpóráz tökéletes lesz neki :) Nagy korában már kell neki szájkosár is az is ilyen árban van szerintem bőr abból is jó lesz neki.

Fekhely is van 3-4 esetleg 5 ezerért olyan amiben felnőtt korába is elfér csak hát ha esetleg szétrágja vagy ilyesmi... :) Etető és itató tálból is vehetsz neki kicsit de veheted azt ami végig jó lesz neki azokban 500forinttól 2-3 ezer forintig minden árat megtalálsz. Játékok hát az mindig kell neki de szeirntem ha veszel neki egy labdát meg vagy két csipogós játékot simán el van vele amig szét nem rágja :)


Tápról pedig annyit, hogy egy vay másfél éves koráig jóvolna ha minőségi tápot kapna. Royal Canint vagy Eukanubát. Utána ha nem tudsz annyit költeni etetésre akkor válthatsz fél minőségi tápra is Dog Chow-ra vagy Happy Dog-ra. Ezek még tűrhetők. Árakat itt találsz: [link]

De azt is adhatod neki amire a tenyésztő szoktatta. Biztos, hogy sok tanáccsal elfog majd látni.


Naggyából ki tudod számolni mennyire jössz ki, de arra azért számíts, hogy hiába jó helyről veszed bármikor megbetegedhet szóval legyen azért kis tartalék pénz arra is félre téve ha netán szükség lenne rá.


Remélem segítettem:)

2010. máj. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző: ha minőségi táp akkor inkább már orijen vagy acana..
2010. máj. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen azok is jók. A link amit beírtam felvan tüntetve azok a tápok is. Én személy szerint az Acana-t ajánlom. De ízlések és pofonok. Lehet azt követni amivel a tenyésztő etet azt meg még nem tudjuk mi lesz. :)
2010. máj. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, én az első évben a gatyámat is ráfizettem. :D Bár hozzáteszem, nekem is sikerült szaporított kutyát vennem, egyszeri alomból. :S Allergiás bizonyos fehérjékre és mire kikísérleteztük a valódi okot, eléggé megszenvedtük. Bár nem ettől került igazán sokba, szerintem egy nagyobb kutyánál az első év mindenféleképpen kicsit többe kerül, mint a későbbiek. Az orvosodtól is függ, hogy pl. nála mennyibe kerül egy oltás. Ezek elég változó árak orvosonként. Függ attól is, milyen táppal akarod majd etetni. Az első évben elég sokat esznek a kutyák, legalábbis a felnőtt korihoz képest nekem úgy tűnik, kb. kétszer annyi kaja fogyott. A felszerelés szerintem annyira nem sok pénz, nem kell túlzásokba esni. Némi elővigyázatossággal sokat tudsz viszont spórolni, gondolok itt a fogváltás során szétrágott tárgyakra, bútorokra. Nem szabad semmi értékes dolgot elöl hagyni, a bútorokat le kell kezelni, hogy ne akarja a kutyus rágni, mikor cserélődnek a fogai. Rengeteget foglalkozni vele, lefárasztani, tanítgatni, játszani, hogy ne legyen már energiája rombolni és egészen az első perctől kezdve világos, egyértelmű szabályokat hozni, azokat mindig betartani következetesen, kivétel nincs. Komoly anyagi szívességet teszel magadnak, ha már az elejétől így cselekszel. Tapasztalat. :) Persze maximálisan felkészülni úgy sem lehet, meglepetések és egy-két apró károkozás úgyis lesz. Az én kutyám úgy 10 hónapos korára komolyodott meg teljesen, már ami a lakást és a használati tárgyakat illeti. 10 hónapos korára lett olyan, hogy vendégségbe is elvihettem anélkül, hogy bármit szét akart volna rágcsálni vagy játszani mindennel ami elé került. :) A nevelésen sok múlik, ezen felül ha kreatív vagy, megúszhatod olcsón a dolgokat, mert a kutyás boltokba ha beszabadul az ember, észre sem veszed, csak már ott is hagytad a súlyos tízezreket. :)
2010. máj. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. máj. 23. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!