Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kistestű kutyának melyik...

Egy kistestű kutyának melyik hám a legjobb/legkényelmesebb?

Figyelt kérdés

Egy 2 kilós kutyáról van szó, így nyakörv szóba sem jöhet, de egyébként gyönyörűen sétál, nem húz.

Most egy ilyen hámja van: [link]


De szeretnék neki még egyet venni. A kérdés csak az, hogy milyet vegyek, mert nagyon sokféle van.


Ezek közül melyik az, ami jó és kényelmes?

[link]

[link]

[link]

[link]


Julius-K9 hámról hallottam még jókat, de az nem tetszik, nekem túl "böhöm" egy ekkora kutyára.


2017. júl. 28. 20:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt: [link]
2017. júl. 28. 20:19
 2/6 anonim válasza:
0%
Igazából a nyakörvvel sincs semmi probléma kiskutyák esetén sem főleg ha nem húz például a fressnapfben vannak ilyen anione moore termékek akár mini kutyáról is legyen szó de hámok is hogyha úgy gondolod és pár mostanában le is van akciózva:)
2017. júl. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én egyiket sem mondanám, mind elég gagyi és kényelmetlennek tűnik. A helyedben én minőségi hámot vennék, egy ilyen kicsi kutyára igazán nem kerül sokba. Ha a Julius K9 nem is tetszik (bár szerintem alaptalanul, mivel a kutyádra való méret, nem lenne "böhöm" . Nekem ez pl nem tűnik nagynak: [link] , de ízlések és pofonok)

Julius-K9-ből ez lenne a kutyádra való: [link]

Vagy Hurtta: [link]

(Azt hiszem 35-ös a kutyádra való méret, de ezt jó lenne lemérni)

ColorFunDogs hámok is szuperek: [link]

Ez sem rossz:

[link]

Sőt ha elmentek Fressnapfba ott fel is tudja próbálni a kutya.

Ez még jobb:

[link]


2-es válaszolónak pedig:

Egy ilyen kicsi kutyát nem ajánlott nyakörvvel sétáltatni, akkor sem, ha nem húz.

Idézek egy oldalról:

"Miért kutyahám, miért nem nyakörv?


Kisebb testű kutyákra kifejezetten javasolt nyakörv helyett hámot adni. A testméret csökkenésével ugyanis a légcső is egyre finomabbá, sérülékenyebbé válik, és gyakoribbá válnak a nyakörv kellemetlen mellékhatásai. Ez különösen igaz akkor, ha a kutyus nem a legfegyelmezettebbek közé tartozik, esetleg még kölyök, Egy testben és modorban sem teljesen érett kutya gyakrabban szorul fegyelmezésre, viszont érzékenyebben is reagál rá.

A kutyahám mellett szóló érv a láthatóság is: ha egy kis kutyán arányaiban viszonylag nagy felületű, élénk színű, fényvisszaverő felület van, az sok balesettől megóvhatja, és a gazdi dolgát is megkönnyíti az esti séták során."


Még egy idézet:

"Kisebb testű kutyád van? Az apró kutyafajták (pl. csivava, yorkshire terrier, törpe uszkár) torka, légcsöve érzékenyebb, mint nagyobb társaiknak. Ha óvatlan vagy, könnyen sérülést okozhatsz egy nyakörvvel, hiszen sokkal nagyobb és erősebb vagy kedvencednél. Ha hámot adsz a kutyádra, ilyen veszély nem fogja fenyegetni."


Na szóval összegzésképp:

Én egyiket sem találom elég kényelmesnek az általad linkeltek közül, a minőségük sem tűnik valami "hű, de jó"-nak. Ajánlom, hogy nézegesd meg az általam linkelteket, azok tényleg kényelmesek.

2017. júl. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a K9 hámokkal annyi a bajom, hogy pluszba melegíti a kutyát nyáron 38 fokban. Nálunk a Trixie H-hám a befutó, 3 éve használjuk és semmi baja, pedig úszik is benne. Egyszer sem nyílt szét, kibújni sem tud belőle, biztonságos. 5 kilós kutyám van, annó 1500-ért vettem.
2017. aug. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ezek közül eggyik sem olyan marha kényelmes itt nem a divat számít hanem hogy a kutya jól érezze magát párnázott a legjobb
2018. febr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok én 10 ezreket költök a kutyahámra csak hogy kényelmes legyeen és ne vágjon meg minőségi legyen
2018. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!