Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kistestű kutya a...

Melyik kistestű kutya a legjobb kinti-benti kutyának?

Figyelt kérdés
Úgy szeretném tartani hogy reggel 7-től délután 13-14 óráig szeretném a kertben tartani és a többi időt a házban töltené! Persze a kertben is lenne egy jó kis kibélelt kutyaháza és nagyon hidegben a házban aludna, ha mondjuk esik az eső vagy a hó! Légyszi segítsetek, melyik fajta a legalkalmasabb erre?
2012. jan. 16. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen célra szeretnéd a kutyát? Ez az egyik legfontosabb amikor kutyát választasz.
2012. jan. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ja még azt elfelejtettem:

intelligens kutyát szeretnék, akit elég egyszerű tanítani és hűséges, mozgékony és viszonylag egészséges kutya. Az ápolását is szeretném h könnyű legyen de az már nem olyan fontos!

2012. jan. 16. 13:13
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs kimondottan célod vele, akkor én javasolnék egy keverék kutyát. Amúgy viszonylag egészséges? :) Nekem a kutyámban az a legfontosabb, hogy ő jól legyen.

Ha nem szeretnél drága pénzeket, tuti egészséges és jó kölyökre költeni (mert "csak" hobbi célra szeretnéd), akkor én mindenképp menhelyi vagy "véletlen" kölyökre szavaznék. Az enyém is keverék, és "ingyen" volt, és mégis nagyon ügyes, okos (néha túlságosan is), hűséges. Mondjuk ezek a tulajdonságok, ha eleget foglalkozol a kutyával, akkor magától értetődök. Nincs olyan kutya, amelyik ne lenne hűséges, ha tisztában van a falkasorrenddel. :)

Én a www.gazditkeresek.hu -t tudom ajánlani, hogy ott nézz körül, szoktak feltéve kölykök is, de ha nem túl kicsi még azokkal a kutyákkal is szép eredményeket lehet elérni. Pl az enyém 6 hónapos korában került úgy hozzánk, hogy előtte az egész életét egy kertben élte, semmi inger ezenkívül nem érte. Nálunk nagyon sokat fejlődött, sportolunk vele, engedelmességizünk, szóval minden ami egy kutyának kell. :) Egyébként valami pásztor, juhász, vadász- kutya félét javasolnék neked.

2012. jan. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
a viszonylag egészségest úgy értettem hogy genetikailag tehát én egészségesen tudnám tartani ha genetikailag nem is nagyon az am nekem is az a legfontosabb :) és köszi a válaszod
2012. jan. 16. 13:26
 5/12 anonim ***** válasza:
Egészséges, kinti-benti kutyának jó a schipperke. Olyan, mint a belga juhász, csak kicsiben. De ha őt választod, akkor sokat kell foglalkozni vele, sétáltatni, tanítani, játszani. Egyébként ha nincs konkrét fajta, ami tetszik, akkor szerintem is inkább fogadj örökbe.
2012. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz szét egy menhelyen! :)
2012. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Menhely jó ötlet, illetve ha fajtatisztát szeretnél, javaslom a cocker spánielt. Csak vigyázni kell vele, mert nagyon le tudja ám venni az embert a lábáról (kunyizás stb.) Értelmes, barátságos kutya, bár kissé érzékeny lelkű.
2012. jan. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi az összes választ, a menhelyre én is gondoltam, de ott szerintetek van olyan kutya ami jó bentre is?
2012. jan. 16. 13:52
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindegyik kutya jó bentre, ha esetleg kinti volt, akkor majd hozzászokik a benti-kinti tartáshoz. Az enyém is benti lett, mert panelba hoztuk és nem volt semmi gondja vele. A lényeg, hogy ne legyen se túl hosszú, se túl rövid a szőre és akkor nem lehet gond. :)
2012. jan. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszod, akkor valószínűleg majd oda is benézek :)
2012. jan. 16. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!