Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott apam kutyaja,...

Kempingbringas kérdése:

Megharapott apam kutyaja, veszettseget elkaphatom?

Figyelt kérdés

Hello!

Megharapott egy kutya ami evenkent be van oltva veszettseg ellen,de utoljara tavaly aprilisban volt be oltva,es most julius van.

Gozom sincs az oltasokrol,evenkent kell,de itt mar el telt egy ev.



2017. júl. 28. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi az esèlye. Viszont a sebet el kell látni, fertőtleniteni, egy vérmérgezésnek reálisabb esèlye van
2017. júl. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Európa más országaiban csak két évente kötelező a veszettség, mert a vakcina hatásideje három év körül van, tehát a veszettség ki van zárva hogy elkaphattad hiába az a pár hónap tolódás az egy éves kötelező ciklus között.

Egy tetanuszért menj be az ügyeletre viszont ha a fogai átlyukasztották a bőröd.

2017. júl. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Voltam bent,tetanuszt kaptam,harapas utan kezfertotlenitovel bekentem.

Apam hetfon megy az allatorvoshoz,hogy vizsgaljak meg a kutyat,remelem nem veszett csak engem utal.

Koszonom a valaszokat

2017. júl. 28. 21:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Körülbelül semmi esély nincs arra, hogy a kutya veszett lenne, vagy hordozná a betegséget.

Európában oly mértékben csökkent a jelenléte az állandó vakcinázások miatt, hogy szökőévente egyszer számolnak be bármilyen veszett állatról, ami általában nem is kutya, hanem vadonélő mókus, egyéb rágcsáló, macska, vagy róka. A kutyáknak adott oltóanyag csaknem 3 évig hatásos, a magyarországon kötelező évenkénti oltás nem más, mint szimpla lehúzás egy veszélyes kórra hivatkozva.

Ha megkaptad a tetanuszt, kutya bajod sem lesz, ellenben azt a kutyát nem ártana megnevelni.

2017. júl. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom én is, de ilywnkor megfigyelés alatt fogják tartani a kutyád. Ez annyit jelent, hogy te otthon bezárva tartod, s figyeled a jeleket. De ha oltott, akkor nem kapja el, ezért van az oltás ;)
2017. júl. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!