Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a kutyám, mit tegyek?

Megharapott a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éve,hogy van egy Angol Cokker Spániel kutyánk. Mint általában,idén nyáron is toklász ment a fülébe. Tegnap este vettük észre,és ma el is vittük orvoshoz,aki műtéttel kiszedte neki. Egész nap kába volt,én meg hozzányúltam és annyira megharapta a gyűrűs ujjam,hogy ömlött a vér,fel vérhólyagosodott a körmöm,és nem tudom,de nagy valószínűséggel a husom latszik ki. Mit tegyek? A kutyám be van oltva. 16 éves,lány vagyok. 4-5évesen kaptam tetanusz oltást.
2017. jún. 25. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Holnap elmést tetanuszért, ha úgy ítéled meg, akkor sebészet is. Vidd magaddal az oltási könyvet is.

Remélem, megtanultad, kábult kutyát nem piszkálunk.

2017. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Betadinnal fertőtlenítsd a környékét és tegyél rá ragtapaszt.
2017. jún. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy nagyon aggódnod kellene, betadinet tegyél rá. Ha nem gyógyul és nagyon fáj, piros a sb körül menj el dokihoz. De valóban kábult kutyát jobb békén hagyni, mert nem érzékeli megfelelően a külvilágot, a harapás se volt szándékos.
2017. jún. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
21%
A kutyára figyeljetek, mert ha veszett, vagy bármi gondja van, neked is bajod lehet. Ha barmit észreveszel feltétlenül menj el állatorvoshoz és orvoshoz is!
2017. jún. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%
Harapj vissza! Egyébként szőrével gyógyíthatod a sebet.
2017. jún. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mivel saját kutya és írtad hogy be van oltatva a tetanuszert én nem mennek el. Bezárunk vagy alkohol és se tapadt vagy kötés attól függően hogy mennyire vérzik, ha meg nem gyógyulnak vagy valami van vele akkor doki. Ha holnapra csúnyább lenne akkor is doki.
2017. jún. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Semmi köze nincs a kutya oltásának a tetanusz injekcióhoz.


Ha begyullad a harapás, sebészetre kell menni - a kutya oltási könyvével - ott kap tetanuszt a kérdező, s kitisztítják a sebét.

2017. jún. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mutasd meg dokinak. Ő majd ellátja a sebet, fertőtleníti, és kapsz egy tetanusz oltást a biztonság kedvéért. Más teendőd nincsen.
2017. jún. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

"Remélem, megtanultad, kábult kutyát nem piszkálunk."


Az első válaszolót vajon verték kisgyerekként, vagy kolostorban nőtt fel, netán katonai laktanyában született, hogy ilyen rideg szociopatológiás kioktató a stílusa?

2017. jún. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem 11 évesen is kaptál egy dTap emlékeztetőt (elvileg, lásd oltási könyv), úgyhogy nem kell tetanusz.
2017. jún. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!