Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta közben simogatás?

Séta közben simogatás?

Figyelt kérdés

Két kutyám van akiket együtt sétáltatok pórázon. Természesen ha olyan helyen vagyunk akkor elengedem őket, de a kérdés most nem erre vonatkozik. Séta vagy éppen várakozás közben (például jelzőlámpára) sokan csak gondolnak egyet és elkezdik simogatni őket és próbálnak játszani velük. Engem ez kimondottan zavar főleg, hogy többségük egy szót nem tud szólni vagy akár csak köszönni hanem csak úgy odamegy a kutyához pedig én direkt hagyok helyet másoknak is mert tudom, hogy sokan nem szeretik/esetleg félnek a nagytestű kutyáktól.

A legnagyobb problémám ezzel az, hogy a tanulási folyamatot teljesen tönkreteszik mert hiába adom ki a marad parancsot ha közben őket simogatják. Ráadásul az egyik kutyám nem szereti az idegeneket. Sosem harapna meg senki de egyszerűen nem szereti ha idegenek odamennek hozzá és simogatják és erre utalást is tesz a viselkedésével de ez eddig szinte senkit nem érdekelt.


Azon kívül, hogy folyamatosan szólok és elküldöm az embereket mit tudnék ezzel kezdeni? Próbáltam már sárga jelzőszalagot, feliratos nyakörvet, hámot de egyik sem használt.

Természetesen elküldeni ezeket az embereket sem esik nehezemre, de az egész nevelést tönkrevágja ha nekem minden második piros lámpánál valakivel vitatkoznom kell emiatt. Persze akin látom előre, hogy ezt tervezi azt előre figyelmeztetem de van amikor nem figyelek annyira, illetve nekem is van holt-terem.

Próbáltam már más útvonalakat is, de visszatérő probléma.


Valaki talált megoldás hasonló helyzetre?


2017. júl. 30. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kb semmit nem tudsz tenni azon kívül hogy szólsz nekik...

Velünk is előfordul, mert nekünk meg olyan kis cuki az egész kutya, egyből meg akarják simogatni csak ő meg nem szokta díjazni.

Volt olyan, hogy álltunk a zebránál és egyszer csak érzem, hogy ide oda húz a kutya, meg egy nő hangját hallottam, hogy "Vigyázz, óvatosan, nehogy megharapjon" de ilyen "csak azért, hogy mondjak valamit" hangnemben. Lenézek, és látom, hogy a gyerek mászik a kutyám képébe, meg hadonászik a szeme előtt, Borzas meg a lehető legtávolabbi pontra húzódva vicsorog. Ránéztem az "anyukára" és közöltem, hogy igen, minden bizonnyal ki fog támadni ha a kisfia ezt tovább folytatja. Kapásból 3 méter teret kaptunk....

Azért értem én, hogy nem mindenki van tisztában a kutyák testbeszédével, de talán ha vicsorog a kutya akkor azt nem mosolygásnak szoktuk értelmezni.

2017. júl. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem tudsz mást csinálni, mint hogy szólsz. Amúgy ritka bunkóság ez az emberektől, én is imádom a kutyákat és legszívesebben minden kis szőrgombócot megszeretgetnék, de sosem szoktam megsimogatni egy kutyát anélkül, hogy meg ne kérdezném előtte a gazdáját.
2017. júl. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyomtattam egy lapot, amin jó nagy olvasható betűkkel az szerepelt, hogy a KUTYA HARAP hurkapálcikából csináltam a lap oldalára keretet, az alját " V " alakban rögzítettem a nyakörv felső részéhez. Úgy nézett ki, mint egy hirdetőtábla a kutya hátán.

Nagyon jól bevált szélcsendes száraz időben, a kutyus hamar megszokta. A simogatók nagy része megszűnt, de így is volt aki figyelmen kívül hagyta.

A szalagokkal hámokkal, az a baj, hogy nem tudják értelmezni. Aranyosnak tartják és nem jelzésnek.

Az én kutyám sem szerette, ha idegenek elkezdik simogatni, barátságos kedves kutyus volt, velünk, idegenekre morgott.

2017. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősömnek egy jó pofa keverékje van nagytestű és keményen őrző védőznek. Egy kapucnis nagyobb darab férfi meg akarta simogatni,hátulról. Ismerősöm jó reflexének szerencsére a kutya nem harapta meg. Ismim jól lebacta a férfit,hogy megkérdezés nélkül minek nyúlkálgat egy kutyához,főleg egy nagytestűhöz.


Mivel több ilyen eset volt. Így ő úgy döntött szájkosarat ad a kutyára,ha túl sok az ember a városba.Aztán ha futtatóra érnek vagy olyan helyre ahol kevesebb az ember leveszi.Mondta nem meri megkockáztatni a sok idióta ember miatt,hogy baj legyen. Főleg,hogy tényleg gyerekek is képesek ölelgetni a kutyát megkérdezés nélkül.


Nekem kistestűim vannak, de az idősebb már a rossz látása és hallása miatt oda kap ha hirtelen hozzányúlnak.


Hiába szóltam én is,hogy őt ne simogassák. Mintha a falnak beszélnék.

Persze ha meg oda kap egy gyereknek akkor én leszek a hibás,hogy miért nincs rajta szájkosár.


Szerintem gáznak tartom,hogy kb a legtöbb gazdi szájkosarat adjon a kutyájára,csak azért mert sok az idióta akkor felelőtlenül nyúlkálgat a kutyákhoz,ne hogy megharapja.


Én is imádom a kutyákat,kutyás szakmában dolgozik. Persze a kutyák testbeszédét ismerem.

De ha nagyon megakarok simogatni egy kutyust és látom,hogy csóvál,nyüszög jönne oda hozzám, még akkor is megkérdezem a gazdát,hogy meglehet e simogatni.

2017. júl. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A hám alatt konkrétan ilyesmire gondoltam csak a mienken jó nagy piros betűkkel és kis képekkel van jelölve. [link] . Bár tényleg nem sok használt mert egyszerűn nem foglalkoznak vele az emberek.


Szomorúnak tartom, hogy ez nem csak egyedi probléma hanem gyakran előfordul. A leginkább az a bosszantó amikor egy szót nem szólnak de már nyúl a kutyához aztán ha bármi történik mindenért én vagyok a felelős.


Szájkosáron is gondolkoztam mint elrettentő eszköz mert azért az ember kétszer is meggondolja, hogy egy szájkosaras kutyához oda megy-e, mert biztos nem ok nélkül van rajta de nem szeretem folyamatosan rajtuk hagyni. Amikor olyan helyen vagyunk akkor természetesen felteszem de ne kelljen már állandó jelleggel rajta legyen mert pár ember nem tud kérdezni.

2017. júl. 30. 17:54
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Mintha én írtam volna a kérdést!


Sajnos csak azt tudod tenni, hogy állandóan résen vagy és rászólsz az emberekre, esetleg valami még feltűnőbb hámot lehet rájuk adni, piktogrammal, egy kéz áthúzva. Bár amilyen idióták az emberek, lehet, hogy azt se fogják fel.


Budapest belvárosában lakunk, katasztrófa. A kutyám nem szereti, ha idegenek taperolják, itt meg annyi retardált bunkó van, hogy már elfogyott a türelmem, ha valaki nyúlkál, rászólok vagy tüntetőleg odébb megyek és leültetem a kutyát. És a külföldiek...Magasságos egek.


Amúgy a gyerekek még a jobbik eset, mert rájuk szólsz és megszeppennek, de a felnőttek leállnak okoskodni, meg vannak róla győződve, hogy nekik joguk van egy vadidegen állatot zaklatni, fogdosni, idegesíteni. Volt, akire rászóltam, elkezdett megjegyzéseket tenni erre megkérdeztem, hogy maga mit szólna, ha elkezdeném most csak úgy taperolni a fejét? Nézett rám kikerekedett szemekkel. Nem egy embert elküldtem már a p.ába, jöttek, láttam, hogy nyúlnak a kutya szája felé (semmi köszönés vagy szabad-e, végül is mi a francnak..), aztán mikor kikerültem őket szó nélkül(!), akkor ment a hülye k.va és társai, na akkor ugyanilyen stílusban lekiabáltam őket. Nem vagyok egy utcán kiabálós típus, de az ilyen tahókkal sajnos ugyanezt a stílust kell felvenni, utána rendszerint kussolva úgy elhúzzák a belüket, hogy azt se látom, merre tűntek el.


Elfogyott a türelmem és a hülye, bunkó emberekkel nem lehet mit kezdeni.


Hozzátartozik, hogy van, aki tényleg megkérdezi, hogy szabad-e, viszont vérig sértődnek, ha azt válaszolom tök kedvesen, hogy nem. :/


(Nagyon kevés embernek szoktam megengedni, hogy megsimogassák, ezek az emberek a kutyának is szimpatikusak szoktak lenni. :) )

2017. júl. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem kuvasz-kaukázusi-óriás snaci keverékem van, és eddig senki nem próbálta meg megsimogatni...sőtt, kifejezetten félnek általában tőle, pedig fegyelmezett kutya, egy rossz mozdulata nincs, ďe szeretem, hogy távolságot követel magának már a kinézete is, valószínű, hogy lelombozza a nyúlkálni vágyók kedvét, mivel 45 kg, teljesen korom fekete és a csípőmig ér a drága. :) De teljesen megértelek, borzalmasan utálom az ilyen illetők viselkedését én is, nem csak kutyáknál, nekünk a karámban lévő lovakhoz is rendszeresen zokszó nélkül benyúlkáltak a kedves túrázók/sétálók, hiába volt egy barom nagy tábla a földbe verve hogy "vigyázat, a csődör harap". Furcsa, én meg bírtam tanulni, hogy mas kutyajahoz/lovához ne nyulkáljak engedély nélkül mert a kezem bánhatja. Nem értem miért kell molesztálni egy vadidegen kutyát, ha bánt ha nem...
2017. aug. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!