Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? 3 éves kutya...

Mit csináljak? 3 éves kutya mindent megjelöl

Figyelt kérdés
Borzasztóan bosszantó és kellemetlen mindig ágyneműt mosni illetve a szárítóról lelógo ruhákat újra mosni mert állandóan lepisil mindent. Próbálkoztunk szídással , több sétával mindennel de sehogy sem tudjuk leszoktatni . Szoba kutya de állandó lejárása van a kertbe szóval nem azzal van baj. Segítsetek hogy tudnám le nevelni róla? 3 éves

2017. júl. 30. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Ivartalanítva van? Ha nem, mindenképpen érdemes ivartalaníttatni, lehet, hogy az már önmagában megoldja a gondot (tapasztalatból mondom). Emellett pedig érdemes elgondolkodni azon, ki is a falkavezér a családban, mert az állandó jelölgetés egyértelműen domináns viselkedés.
2017. júl. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy tudnám elérni hogy én legyek a "falkavezér"? Illetve kérdeztük az állatorvost és azt mondta hogy kicsi az esélye hogy javítana a jelölgetésen. De ötletem sincs mivel kéne ránevelnem a jó viselkedésre.
2017. júl. 31. 00:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Szobatiszta? Vagy pelenkát használtok? Mióta tart ez az állapot? Mit csinálsz akkor, ha épp rajta kapod?
2017. júl. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jó az ivartalanítás, de ezen nem változtat!

Pitünk 1 éves koráig lakásban volt. SOHA nem jelölt a lakásban, teljesen szobatiszta volt (amikor 12 órát kellett kibírnia, akkor is).

1 éves volt, amikor kertesbe költöztünk. SZomszédban kan kutya, úgyhogy a kertet elkezdte iszonyúan jelölni. Úgy 1 méterenként. 4 évesen lett ivartalanítva. Semmi nem változott. Ugyanúgy jelölt.


Szerintem keress egy jó trénert, vagy vidd kutyasuliba. Mert ez elég összetett.

2017. júl. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Tudom, hogy az ivartalanítás nem minden esetben változtat ezen, de az én kutyámnál változtatott, olyan szinten, hogy teljesen megszűnt a probléma. Szerintem egy próbát megér. Egyébként ha az ágyneműdet lepisili, az nagyon nagy tiszteletlenség. Biztos, hogy máskor is mutat domináns viselkedést, olyankor mindig korrigálni kell, elérni, hogy behódoljon. A jelölgetésen igyekezni kell rajtakapni (az enyém mindig megoldotta, hogy ez sose sikerüljön), és nagyon összeszidni, behódoltatni. A pisit úgy felmosni/kimosni, hogy még véletlenül se érezhesse meg a szagát. Megfigyelni, mikor csinálja (pl. amikor hazaér, vagy amikor kintről zajt hall), és ilyen helyzetben rögtön dominánsan fellépni, ha látod, hogy hegyezi a fülét, felszegi a farkát, akkor korrigálni. Ezeket úgy mondom, hogy én hiába próbálkoztam, a kutyám továbbra is minden nap oldalba vizelte a bútorokat. Végső kétségbeesésemben ivartalaníttattam (azért nem akartam korábban, mert kiállítási kutya volt), és többé nem pisilt a lakásban.
2017. júl. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha megszokta a jelolest lehet hogy ivartalanitas után is csinálni fogja megszokasbol. :) ez nem olyan dolog hogy lenevelheto szerintem.. osztonos.
2017. aug. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, és szerinted az ösztönös dolgokban a kutyát nem lehet irányítani és kontrollálni? Butaságokat ne írj. Ha nem értesz valamihez, inkább maradj csendben.
2017. aug. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha én ágyba szarok, ágyba fogok szarni. van kutyam, a jelolesrol én sem, tenyeszto ismeroseim se tudjak leszokatni, max szabalyozni.
2017. aug. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert ezek szerint se te, se az ismerőseid nem értenek a kutyákhoz. Nekem is van ivaros kanom, mégis elértem, hogy se a lakásba, se házfalra, kerítésre, kocsira, biciklire, emberekre, más kutyákra, stb nem jelöl. Keres egy fát, bokrot, fűcsomót és oda hugyozik annyiszor, ahányszor akar. Alap nevelés a kutyának, alap kulturált viselkedés a gazda részéről.
2017. aug. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!