Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni...

Hogyan tudnám leszoktatni arról a kutyámat, hogy megeszik mindent, amit talál?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon elrontottam, mert ha séta közben talál valami kaját, azt felveszi és megeszi. Ha rászólok vagy el akarom venni tőle, elkezd rohanni. Próbáltam, hogy kajával csalogatom magamhoz, de csak akkor jön oda hozzám, ha már megette, ugyanez van akkor ha elfutok vagy elbújok. Próbáltam csípős szósszal bekenni a kaját, kért még. Megpróbáltam a ketben eldobálni kaját és így megtanítani, de hamar rájött, hogy ez csak egy megrendezett jelenet és most azt várom, hogy produkálja magát, tehát ez sem ért semmit. Ha pórázon van, eszébe sem jut megenni semmit. Nagyon félek, hogy egyszer valami olyat eszik meg, ami árt neki! Egyébként nagyon okos, könnyen tanítható, fiatal kutya, de ezzel a szokásával nem boldogulok.
2008. okt. 18. 20:13
 1/6 anonim válasza:
37%
Általában minden kutyatanitás nélkül,összeszedegeti a kaját. Amikor a kutya nem látja rakj ki a kert különbözö részein kaját alá egérfogot.Baja nemlessz de leszokik arrol,hogy mindent felvegyen!
2008. okt. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Semmiképp se az előző megoldást válaszd, könnyen sérülést okozhatsz!

Nyomj bele a szájába mentolos fogkrémet és közben szidd meg.

2008. okt. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én egyik kutyusommal is ez volt a probléma, pedig pórázon vezettem, de egy pillanat alatt is képes volt felkapni valamit. Én rácsaptam a pofijára, persze nem erösen, és megszidtam hogy "fúj, ezt nem szabad" aztán kiszedtem a szájából amit felvett. Ezt kb. 5 vagy 6 alkalommal csináltam meg és azóta nem csinálja, elég ha rászólok, hogy nem szabad. Na, nekem így sikerült, remélem tudtam segíteni.
2008. okt. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy tudja, hogy tilos és már menekül, ha látja, hogy elindultam felé. Nagyon gyors!
2008. okt. 23. 11:29
 5/6 anonim válasza:

A mentholos fogkrémet tudom én is ajánlani. Amint valamit a szájába vett, próbáld kivenni a szájából, de ha nem is sikerül, mert túl gyors, akkor utána gyorsan kend be a pofiját, száját mentholos fogkrémmel, mert állítólag nem szeretik.

Bár az én kutyám ez alól is kivétel :)

2009. jún. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Bocsánat, rosszul fogalmaztam. Mindenképp kend be a pofiját fogkrémmel, ha az utcáról a szájába vett valamit. Ezt kutyakiképző ajánlásával tudom.
2009. jún. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!