Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy ne ugasson...

Mit csináljak, hogy ne ugasson a kutya hajnalban?

Figyelt kérdés
Van egy 2 hónapos husky kiskutyám. Néha nehezebben kezelhető ami rendben van, még kicsi. Nap közben rendesen elvan, a tiltásokra rendesen hallgat. Éjszakára be szoktuk zárni a kennelébe amit már meg is szokott viszont minden hajnalban 4 körül elkezd ugatni/vonyítani és csak úgy lehet elhallgattatni ha kiengedjük (a ház körüli kerítés nem mindenhol biztonságos, így onnantól kezdve figylni kell rá). Mit lehet ez ellen tenni, hogy legalább egy kicsit tovább várjon, mivel így az egész család kialvatlan és a szomszédok sem örülnek nekünk. Tudom hosszúra sikerült a kérdés de nagyon fontos lenne ha van olyan aki járt már hasonlóan és le tudná íni, hogy neki mi működött. (Nem azért ugat mert éhes, amint kiengedjük kap enni de nem nagyon érdekli még egy pár órát.)

2017. aug. 1. 05:17
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Kerítést megcsinálni, kennelbe nem bezárni.
2017. aug. 1. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Gyönyörűen betanítottátok, hogy ha elkezd hisztizni, kiengeditek. Megoldás: füldugó, ne reagáljatok az üvöltésre, ha nyugodt, akkor engedjétek ki.
2017. aug. 1. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem malamutom volt. Két hónaposan hoztam el. És az első min. egy hónapban bent aludt velünk a házban. Az első pár hétben sírt és vonyított éjjel, siratta a mamát. Aztán elmúlt nála.
2017. aug. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Még elég picike, valószínūleg szeparációs gondok és unalom miatt vonyít. Ahogy elõttem írták, az operáns kondícionálásnak hála most már ki is fogja használni, hogy ugrotok, ha jelez.

Nem tudom mekkora az a kennel, vagy milyen, de a kutya nem szeret a helyére piszkítani, egy ilyen kicsike pedig nem bírja ki az éjszakát (a panelosok is lemennek éjszaka 1-2x pisilni kölyökkel).

Azt ajánlanám, hogy legyen bent az elején, közben pedig folyamatosan lehet szoktatni a kennelhez (ugyanis azt se fair elvárni, hogy azonnal x órát megmaradjon ott), amit a Kong nevū játékkal a legkönnyebb megtenni.

2017. aug. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Füldugó és ne engedjétek ki, bár ennek a szomszédok nem fognak örülni.

De a legértel.esebb opcio, ha a keritést rendbe teszitek. Ez nem jutott még eszetekbe?

2017. aug. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Természetesen eszünkbe jutott a kerítés megjavítása, nem csak azért van bezárva mert rossz hanem azért mert az udvar nagyon nagy, nem nyugodt szívvel hagyom kint egy 50x50es udvarban amikor le van választva neki kb 15 m2 ahol van olyan hely ahol végezheti a dolgát, szaladgálhat, úgy, hogy nem kell azon aggódnunk, hogy megsebesíti magát.

Beengedném a házba, de sajnos nem rajtam múlik, a házban olyan is él aki elég durván allergiás az állatszőrre.

Az a baj, hogy már pár hete nálunk van (mielőtt valaki leszólna, 10 hetes tehát nem hoztuk el idő előtt) és ez egy viszonylag új dolog nála, egy hete kezdte ezt kb.

Tudom, hogy nem szabadna odamennem, de amikor fél órája-órája csinálja már akkor nehéz nem odamenni és megnézni van e valami baj.

A füldugó jó ötletnek tűnik, köszönöm.

2017. aug. 2. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!