Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit keres egy Kutya...

Mennyit keres egy Kutya Szaporító?

Figyelt kérdés

Mielőtt máglyára vetnétek: nem vagyok / nem leszek / nem akarok szaporító lenni!

Csupán egyik ismerősöm által megismertem egyet. Nos kisebb összetűzésbe keveredtem vele, mert egyből mondtam, hogy milyen szaporító, mocskos dolog az ilyen stb.

És mondta, hogy lehet, hogy az, de imádja a kutyáit, gondoskodik róluk, nincsenek kicsapva egy istállóba és tartja a kapcsolatot azokkal akik elvitték a kutyáit. És hogy elítélhetem, de igenis neki ez egy jó kis kereseti lehetőség, amit bizony élvez. Na erről azért meg van a véleményem, de most ne menjünk bele.

Vegyük az alábbi tényezőket:

Csivava kiskutyák, bizony elég nagy kereslet van még a szaporítottakra is, ezt tudom még én is.

Tegyük fel, hogy egy alomban 3 kölyök lesz.

Kifizeti a terhességnél szükséges állatorvosi kezeléseket. (Ezek mik egyáltalán és mennyibe kerülnek?)

Adat nekik 2 oltást.

Eteti őket minimum 8 hetes korukig.

Féreghajtózza is őket.

És tegyük fel, hogy eladja mindet, fejenként 60ezerért. Igen, ennyiért adja el a kutyáit!!!

Ezt a fajtát nrm tudom, hogy nem szokták e császározni..

Meg még gondolom keres egy hasonszőrű embernél egy kant. Ezt sem tudom mennyi lehet.

Kihagytam még valami költséget? (Feltéve hogy nem beteges az összes kutya....)

Szóval ez így neki tényleg megérheti?

Mennyit keres egy ilyen almon?



2017. aug. 3. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érné meg nem csinálná. Amúgy amilyen példát/személyt mondtál az a nem az az igazi szaporító. Itt megéri mert nem kell nevezést fizetni egy versenyen,nem kell az utazásra költeni, drágábbak a kutyák sokkal és persze a fedezés is. Egy tenyésztővel szemben ezért éri meg a szaporítónak mert neki nem kell ilyenekre költenie. Amúgy a fedezés ára az változó de lehet hogy az adott személynek vagy 1-2 kan kutyája.
2017. aug. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

A szaporító nem fizet állatorvosi költségeket, kivéve, ha muszáj császározni a szukát (nem tudom, csivaváknál kell-e, ill. milyen gyakorisággal).

Nem ad 2 oltást, sőt legtöbbször egyet se. Féreghajtót talán-talán, de az nem nagy összeg. Nem chipeltet, amit gazdaváltás előtt kellene pedig.

Nem költ minőségi tápra sem a szukának, sem a kölyköknek.

Túl sokszor elleti a szukáit.

Így megérheti neki anyagilag, igen.

Más kérdés, hogy az ilyen ember NEM szereti a kutyáit, ezt csak mondja. Ha szeretné őket, akkor nem csinálná ezt.

2017. aug. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azért egynéhány dologban nem lennék biztos:

- hogy nem saját kannal fedezteti a saját szukáját

- hogy látja a szukát terhesség alatt/után orvos, meg előtte a kannal együtt herpeszügyileg

- hogy megfelelő minőségű kajával etet

Soroljam még?


Még ha ezek úgy ahogy meg is vannak, nyilván lehet spórolni sok dolgon:

- nem tenyésztésre szánt kutyát venni (más minőség, mint egy pet quality kutya)

- nem járni a kutyákkal megmérettetésekre: tenyészszemle, kiállítások, mindenféle ügyességi, okossági versenyek, bemutatók (aminek nevezési díja, benzinköltsége, szállásköltsége van)

- nemes egyszerűséggel elfeledkezni az örökletes betegségéről, ezek szűréséről (úgysem ad származási lapot, amivel igazolni tudja, hogy azok a kölyök szülei, akiket állít)

- nem ismeri a fajtát behatóan, se a vérvonalakat, se a kutyáit, se a hibáikat. Így nem is tud olyan fedezőkant választani a kutyájához, amivel egymás hibáit semlegesítik, jó tulajdonságaikat erősítik. Így nem utazik az ország másik felébe vagy külföldre fedeztetni, jó neki Fifike a szomszédból, amennyiben hasonlít egy csivavára.

- azt tudjuk, hogy egy kutyától hány almot hoz le és milyen gyakorisággal?


Ha megengedsz egy kritikát, Kérdező, nagyon rosszul kezelted a helyzetet. Hallottad már azt a mondást, hogy egy csepp mézzel több legyet lehet fogni, mint egy liter ecettel? Nem kell rögtön mocskosszaporítózni mindenkit, pláne olyat nem, aki tényleg törődik a kutyáival. Ilyenkor érdemes megtartani magadnak a véleményed és finoman rákérdezgetni, hogy mi van a patella-ficammal, a progresszív retinasorvadással, mivel nem tud papírt adni, nem követhetőek a vérvonalak, mi lesz akkor, ha az új gazdinak is szaporítani támad kedve és Fifikét összerakják az egyik bátyuskájával stb. Normális, kutyaszerető ember ebből is rájön, hogy árt a kutyáknak (ha a sajátjainak nem is, a kölyköknek valószínűleg) és még az állatvédőket sem nézni kötözködős idiótáknak. Ha meg továbbra is hülye, akkor ráérsz mocskosszaporítózni később is O:)

2017. aug. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csivaváknál még meg is érheti a dolog. Gondolj bele, az etetési költség minimális, mindenből a legkisebb ergó a legolcsóbb kell nekik.


Etetés: még ha 1000ft/kg áron vesz prémium tápot, akkor is csak kb 1,5 kilót eszik egy ilyen kiskutya havonta, egy kölyök még kevesebbet, etetésük fillérekből meg van egy labradorhoz képest


Oltás: ez a húzósabb összeg, kérdés valóban megkapják-e, 15000ft/kölyök biztos van


Féreghajtás: egy 10 kilóra való tabletta 300ft, ennek a negyede kell egy ekkorka kutyának, gondolhatod milyen olcsón kijön, mégha többször ismétli is


A csivavákat csak néha kell császározni, az olyan 20-30 ezer körül van, szóval örül a fejének, ha egyedül megellik a szuka. A fedeztetést olyan 10 ezerre saccolnám, persze ha ismerős az illető olcsóbb, illetve lehet saját kanja is


Szűréseket valószínűleg sosem végeztetett el, szóval nem számolnám, de ha mégis, csak egyszer kell megcsináltatni a szülőknek, így több alom esetén be tudja hozni a kiesést


Szóval változó, de jól ki tud jönni belőle az ember, főleg ha nincs császár és saját kanja van

2017. aug. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!