Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megtanítom a kutyát, hogy...

Ha megtanítom a kutyát, hogy csak tőlem fogadhat el ételt, mi lesz vele, ha nyaralni megyünk?

Figyelt kérdés

Hiába gondoskodik majd róla egy rokon, nem fog enni?

Vagy ilyenkor azt is meg lehet valahogy tanítani, hogy csak a táljából ehet?

Hogy kell ezt csinálni?



#tanítás #mérgezés ellen
2017. aug. 4. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Az egyik legnehezebb feladat ezt megtanítani , biztosra nem is szokták tudni a zabásabb kutyák, csak ha éppen ott a gazda vagy tele a has ,akkor betartják. Legjobb ha úgy van szoktatva hogy táljából ehet egy bizonyos vezényszóra és lehetőleg ne az "egyél" legyen az.Mert nyilván nem fogod kézből etetni egész életében. Akkor ha táljából kap és ismerős mondja neki a vezényszót akkor is enni fog. Mellesleg egy kutya sem annyira szabálykövető hogy éhenhaljon a tele tál mellett az életösztön felülírja a tanítást.
2017. aug. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mire akarod tanítani? Csak tőled fogadja el? Csak ugyanabból a tálból egyen? Csak parancsra ehet?
2017. aug. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Teljesen tanácstalan vagyok. Egy éve mérgezték meg a kutyánkat, nagyon hiányzik, de most szeretnénk egy másikat és tudatosabban szeretnénk csinálni. Félünk is tőle. De ezt még egyszer nem tehetik meg velünk.
2017. aug. 4. 11:11
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Akkor a talált élelem megtagadása a fontos. Na ez az igazán lehetetlen küldetés,de meg lehet próbálni. Saját tapasztalatomból mondom csak elektromos távírányítós nyakörvvel tudtam látható eredményt elérni. Mivel hiába tudta pontosan a kutya hogy nem eheti meg kaját amit talál,de ez addig működött amíg úgy vélte ,látom mit tesz. Ahogy elhagytam a telket felette a kaját. És a mérgezések pont ilyenkor vannak mikor a gazda nincs a kertben!Ezért kell az elektromos nyakörv, hogy a kutya egyfajta természeti csapásként tekintsen a büntetésre ami a gazda jelenlététől független.
2017. aug. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%
Úgy tanítsd, hogy csak egy bizonyos tálból ehet, és/vagy csak egy bizonyos "jelszóra"
2017. aug. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!