Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám ÉN megtanítani...

Hogyan tudnám ÉN megtanítani a kutyámnak hogy idegenektől kaját nem fogadhat el?

Figyelt kérdés
Nagyon okos a kutya 4 hónapos de már mindent tud. Pl: útnál megáll,leül ha mondom,lefekszik, pacsi, nem ugrik rá a kajájára megvárja míg megengedem neki hogy megeheti. Szóval minden megy aminek mennie kell kivéve ez hogy megy és kuncsol. Arra sem lehet fogni hogy éheztetve van mert napi 3X kap kaját és tartalmasat.
2013. jan. 26. 11:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Esetleg aki volt már kutyasuliban és megtanították a kutyájának csak a módszert kérném mert nem tudom hogy hogy kezdjek hozzá.
2013. jan. 26. 11:23
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogyan szoktassam le a kutyám arról, hogy idegenektől elfogadjon ételt?


Szerintem olvasd, el sok a hasznos benne:-)

2013. jan. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2013. jan. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyenlőre csak örülj annak, hogy a kutyád barátkozik emberekkel, ismerkedik, szocializálódik. Ha most negatív élményeket kötsz az emberekhez benne, az egy életre kihathat rá. Bizalmatlan, félős lehet az idegenek felé. Várj még legalább 3-4 hónapot ezzel. Bőven ráérsz.

Egyébként a megoldás az lesz, hogy mindig letiltod arról, hogy kunyeráljon vagy elvegyen emberektől ételt. Direkt keresd az ilyen szituációkat, esetleg kérj ismerősöket, hogy adjanak neki enni és szigorúan tiltsd le a kutyát arról, hogy elfogadja. Ha megfelelően csinálod, már hamar eredményt érsz el. De ehhez persze jól kell ismerned a kutyádat -még egy ok, hogy miért várj. Még kiforratlan a kutyád, még változni fognak a tulajdonságai, jellemzői, a viselkedése.

2013. jan. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!