Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így vihetünk nyaralni kutyát?

Így vihetünk nyaralni kutyát?

Figyelt kérdés

A történetünk : férjemmel kb. féléve veszítettük el a kutyánkat. 13 éves Landseer volt, nagyon imádtuk. Én önkénteskedek egy helyi gyepmesteri telepen, mert ide beengednek állatbarátokat, nem az a tipikus haláltelep szerencsére! Néha a férjem is benéz. Az elmúlt 3 napban érkezett egy kutyus, féléves lehet. Bolognese kinézetű, foltos,nagyon cuki kutya. Egyből belopta magát a szívünkbe. Még nincs oltva, chipelve, stb.

ha most elkezdenénk az oltását (ugye 2x kell a veszettségit, és kombit is), féregírtanánk és vennénk neki útlevelet (vagyis csináltatnánk), 2 hét múlva elvihetnénk nyaralni? Valójában akkor még csak 1 oltása lenne meg.

Szerintetek? Nem gáz, ha ilyen késői az oltás?


2017. aug. 5. 09:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy Görögországba vinnénk. Ha esetleg eltérőek lennének a szabályok :D
2017. aug. 5. 09:39
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Ne haragudj, de háromszor olvastam el az írásod, mire egyszer elhittem, hogy nem értettem félre! Nagyon buta ötletnek tartom, még ha kivitelezhető az utaztatás pl. az oltások híján..de egyébként is!

[link]

Nem tudtok valami emberséges emberrel beszélni azon a telepen, hogy addig, míg hazajöttök, viseljék gondját, adassák be a még hiányzó oltást, végezzék el a féreghajtást és stb.

Nagyon felelőtlen döntésnek tartom, ha kiviszitek egy idegen helyre a kutyust, és -- ha már más nem is számít -- nektek se lenne nyugalmatok.

NE VIGYÉTEK EL, PRÓBÁLJATOK GONDOLKODNI! Számomra ez a sztori ugyanolyan megdöbbentő, mintha itthagynád valami ismeretlen dadusra 4-5 hetes csecsemődet.

Egyébként is: fél évesen miért nincsenek még meg az alapvető dolgok? ? ?

Szerintem menjetek el nyaralni,de előtte keressetek a kutyusnak valakit, aki tényleg gazdiként bánik a kutyussal! Nagyon "gáz" egy gazditól, ha elég neki, hogy "cuki" kutyusra tett szert.

2017. aug. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Oltás nélkül már szinte sehova nem lehet kutyát bevinni, görögország még szigorúbb is ha jól tudom. Az útlevél érvénytelen veszettség elleni nélkül. Úgy megy hogy miután megkapta a veszettség ellenit 21 napot várni kell és csak utána válik érvényessé.


"1. Az Európai Unió tagállamaiba történő beutazás általános feltételei:

a.) Mikrochipes megjelölés (ISO 11784, illetve 11785) vagy tisztán, egyértelműen olvasható tetoválás (2011. július 03. napjáig)

b.) egységes európai állatútlevél kiállítása

c.) Érvényes veszettség elleni védőoltás, a származási tagország nemzeti szabályozásának megfelelően igazolt érvényességi idő feltüntetésével (hazánkban 3 hónapos, először oltott kölyök esetében 6 hónap, más esetekben 1 év/ 365 nap).


Az utazást legkorábban az első veszettség elleni oltás dátumától számított 21 nap múlva lehet megkezdeni, mivel az Uniós irányelvek szerint a veszettség elleni védőoltást a beadásától számított 21 nap elteltével lehet érvényesnek tekinteni. (Nagy-Britanniába, Írországba, Svédországba és Máltára történő utazásnál a 21 napnak minden esetben a mikrochipes megjelölést követő veszettség elleni oltástól kell eltelnie!)

Folyamatos, 365 napon belüli veszettség elleni újraoltás esetén az egységes európai állatútlevél folyamatosan érvényes."

2017. aug. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
#2 szerintem olvasd el még párszor...
2017. aug. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Fú, még jó, hogy itt egy kivétellel senki nem tud kérdést értelmezni és a kérdésre válaszolni :D

nem tudom hogy irjam le érthetőbben, ha ennyi sok hülye van.


(Azt már én is megtaláltam, hogy 21 napnak kell eltelnie, szóval így kilőve ez a lehetőség)


De nem értem, miért kéne oltásnak lennie egy kutyában????gyepmesteri telep az, ahová kötelezően helyezik el az utcán kóborló kutyákat, a hatósági ellenőrzés alatt álló kutyákat (pl harapás), illetve ahova leadhatja a féreg gazda, ha megunja.

a gyepin nincs mindennap állatorvos, ez nem egy hotel, hanem egy telep, ami állami fenntartású. Szabály szerint heti 1x megy állatorvos, itt azt hiszen szerdán van. Akkor lehet oltatni, illetve vizsgálni. A leadott kutya 2hét után altaható. És sok helyen élnek is a lehetőséggel! Ha megtelik a telep, akkor a legrégebbi bent lévőt elaltathatják, akár mennyire fiatal vagy egészséges, stb.


A kérdésemből szerintem lejön,hogy örökbe akarjuk fogadni, mert már készen állunk egy új kutyára. Ő volt az a kutya, akinek a személyisége engem és férjemet is egyből megfogott. Igaz, nem 50 kiló, mint az előző kutyánk, és törzskönyve sincs, nem kell külföldre menni érte, de ugyanúgy szerethető. A gyepmesteri telepeken pedig sok a betegségben meghalt állat. Oltatlanul, fiatal kutya erősen veszélyben van, és az is lehet, hogy mire hazajövünk, már nem él.


Egy kutya egyébként környezetváltozáskor hamar alkalmazkodik főleg a fiatal. Ő nem fogja tudni,hogy a tengerpart és apartman nem a "lakhelyünk", csak azt fogja érzékelni, hogy elhoztuk a rácsok közül és egyre jobban érzi magát biztonságban. Nem szocializálatlan, tesztelve volt első nap kutyákra, macskákra, érintésre, gyerekekre, férfiakra, nőkre,mint az összes kutya, aki bekerül a telepre.

Ja meg amúgy ha annyira dobálózni akartok a felelőtlen szóval, akkor keressétek fel azokat az embereket, akik LEADTÁK az idős kutyáikat,majd hoztak magukhoz egy kölyköt.

Minden esetre már kilőve, hogy nyaralásra vigyük, de attól még örökbe fogadhatjuk, nektek pedig nem lesz erről információtok. :) csak mert úgy kéne éreznem magamat, hogy már az örökbefogadás gondolata is bűn :D

mondjuk vicces, mert itt mindenki tökéletes, mindenkinek jól nevelt a kutyája,mindenki 100.000 Ft-ot költ havonta a kutyájára, stb. Ahogy olvasom néha a kommenteket a kérdésekhez :D és allítom, ezeknek a tökéletes embereknek ott van a kert végében félholtan láncon a kutyájuk, mert gazdi gyakorin válaszolgat, meg még ki tudja, hol :D :D

2017. aug. 5. 10:52
 6/9 A kérdező kommentje:

Ja amúgy kiemelném mindenkinek a láthatatlan mondatot, mert ezt nem olvastátok a kérdésben:


"ha most elkezdenénk az oltását (ugye 2x kell a veszettségit, és kombit is), féregírtanánk és vennénk neki útlevelet (vagyis csináltatnánk), 2 hét múlva elvihetnénk nyaralni?"


Oké, hogy a 2 hét kevés, de ha 21 nap, vagy mondjuk 30 lenne a 2 hét helyett, akkor már elviekben vihetnénk, és erre akartam kitérni. Nem oltatlanul, olvasni kéne gyerekek :D

2017. aug. 5. 10:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ját többször is elolvastam de az a kérdés nem arra keres választ amit te tudni akarsz,elég rosszul fogalmaztad meg. 2 hét alatt sehogy nem tudjátok összehozni, ha meg van idő beoltani és kivárni a 21 napot akkor természetesen lehet vinni, nem értem mire akarsz kilyukadni. Amúgy már az első oltás után számolható a 21 nap nem kell hogy 2 veszettség elleni meglegyen.
2017. aug. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy meg bocs de még csak semmi bántót sem írtam, mivel van tapasztalatom a témában segíteni akartam, nem esik jól hogy a te hibádból (mert elég ügyetlenül tetted fel a kérdést) én vagyok lehülyézve.
2017. aug. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%
Ja azt még hozzá teszem hogy elvileg az ajánlott oltásokat és a féregtelenítést csak néhol nézik, ami fontos az a veszettség elleni, a chip és az útlevél.
2017. aug. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!