Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer kutyussal kapcsolatban...

Boxer kutyussal kapcsolatban Segítség kellene?

Figyelt kérdés

Boxer kutya szeretnék venni tökéletesen illik hozzám.

Viszont van egy dolog ami aggaszt. Ez pedig az hogy néhány egyednek kilóg oldalra a nyelve. Tudom hülyeség de engem zavarna. Ez mennyire jellemző és mely kutyáknál van ez a dolog? Előre is köszönöm a segítséget 😊


2017. aug. 5. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:

gömbölyű fejű fajták (boxer, angol és francia bulldog stb.) alsó és felső metszőfogaik harapása különbözik más fajtáktól. Ezek a kutyák előre harapással rendelkeznek, ez a harapási forma tulajdonképpen rendellenesség, az állcsont a szabályosnál rövidebb, az állkapocs viszont normál nagyságú. A harapás mélysége nem lehet olyan nagy, hogy az egyed metszőfogai zárt száj mellett látszódjanak. A fogmutogatás gyakorta jár együtt ferde állkapoccsal és nyelvmutogatással.

Az én boxerem 120ezer volt annak idején,ennek ellenére néha-néha megmutatja a gyönyörű rózsaszín nyelvét,és a kis rízsszem fogacskáit. Olyannyira gyönyörű,hogy a kerületben mindenki csodálja,aki erre járt már. A kutyások is rendszeresen járnak erre,es beszélnek neki.

Engem nem zavar,hogy nagyritkán,de kilóg akár a nyelve vagy a foga,mert annyira jópofa,kis rafinált,vicces kutya,hogy elképesztő. Ja,és szebb azoktól a boxerektől,akik 3 házzal lejjebb laknak,és nem lóg se a nyelvük,se a foguk.... szoval,ez nem vesz el szerintem a kutya szépségéből.

2017. aug. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát megnyugtatni sikerült , szóval Köszönöm!
2017. aug. 5. 15:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos,de szerintem az eloreharapas is fajta sztenderd boxereknel. (Elso vagyok)
2017. aug. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is azt gondolom,hogy mivel ez fajta sztenderd,mindegyiknek lógni fog. Valamelyiknek kevésbé,stb stb . Ez nem azt jelenti,hogy egésznap kilóg foga-nyelve....
2017. aug. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most azt találtam a Kárpáti Box boxer kennel oldalán hogy nem lehet az allkapoca túlságosan "kiemelkedő" a standard szerint..
2017. aug. 5. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!