Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá, hogy ne...

Hogyan vegyem rá, hogy ne tegye? (Bővebb lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A legjobb barátnőm és húga kitalálta, hogy szülők beleegyezésével tartani fognak tavasztól kutyát. Először a teknős és kutya között vacilláltak, de mivel "a teknős nem cuki", és állításuk szerint "az én kutyám olyan nagyon ariii" (tényleg cuki a pofija :D, Golden retriever), ezért úgy döntöttek, hogy vesznek egy LABRADORT(!!!!!) DE, ezzel idáig semmi baj nem lenne, csak kicsi az udvaruk, mert a három negyed részét elfoglalja a kert, ahova a kutya nem mehetne be, így csak 10 méter nagyságú helyen szaladgálhatna, illetve nem, mert ott is vannak dolgok 3 méteres helyen....szóval egy LABRADORNAK nagyon kicsi hely lenne. (Meg szerintem más kutyának is.) A baj az, hogy nem is vinnék sétálni, mivel azt állítják, hogy "van udvar, heti 2-szer visszük sétálni, mivel több nem kell" . A barátnőim versenyúszók, edzések után hétre érnénék haza, vagy fél nyolcra, egy vagy fél órát foglalkoznának a kutyussal. Tudom, hogy nincs beleszólásom, de ez nem helyes! Mit mondjak, hogy meggondolják magukat? :( El vagyok keseredve. Barátnőm szerint ő "nagyon nagy állatvédő", de ez szerintem állatkínzás lenne! 6 hetesen akarják elhozni a kutyát! :( Mit tegyek?



2017. aug. 7. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül, hogy ezt elmagyarázod nekik sajnos nem sok mindent tudsz tenni. Nekem is van egy ilyen barátnőm, hatalmas állatvédőnek tartja magát, állatorvosnak is készül, mégis 7 hetes kölyköt hozott el a szaporítótól, aztán meg nem is sétáltatja, pedig nekik sincs nagy kertük (a kutya nagytestű), a halait (betták) azokban az kicsi akváriumnak sem nevezhető "poharakban" tartja, amikben az állatkereskedésekben árulnak, a papagája depressziós és tépi a tollát, mert egyedül van és sosem volt még kiengedve. Igazság szerint hiába próbáltam neki elmagyarázni, hogy mi miért nem jó, de én lettem leugatva, hogy törődjek a saját dolgommal, meg hogy ez így tökéletes az állatoknak, mert a szaporító meg az eladó a kisállatkereskedésben ezt mondta.
2017. aug. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokat nem tehetsz, ha a szülők is belementek.


Annyit tehetsz, hogy folyamatosan mondogatod nekik, hogy egy kutya 15 évre szól, nem egy játék, amit ha meguntak, akkor felteszik a polcra. Ráadásul ha foglalkozni sem fognak vele, akkor tuti rombolni fog és rendetlenkedni. Nyugodtan mondogasd is neki jó hangosan, hogy "szegény kutya, alig lesz helye", "szegénnyel semmi időtök nem lesz foglalkozni" vagy "azt hittem szereted az állatokat, a kutya is egy élőlény, akinek vannak igényei, mint pl a napi SÉTA".


Csak sajnos majd ők is úgy járnak, hogy akkor fognak ezekre rájönni, amikor már ott van a kutya. Utána meg úgy kell neki új gazdát keresni vagy kidobják...


Esetleg még megpróbálhatod belevonnia te kutyázásodba, hogy lássa, hogy nem annyi a dolog, hogy a kutya kint van a kertben és csöndben ül.

2017. aug. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg még elmondhatod ezt a szüleidnek, hátha ők tudnának hatni a barátnőid szüleire, hogy jól gondolják ezt meg, mert a kutyára rá fognak unni a lányok, utána meg rájuk marad a kutya, a neveléssel, foglalkozással, kertészkedésen és a kaki szedéssel együtt.
2017. aug. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :D

Az a baj, hogy azért akarnak kutyát, mert "az is tök jó buli lenne, ha együtt játszanának" ! :/ Mondtam neki, hogy "a kutyának kell a napi séta, kell a napi minimum 4 óra játék" meg hogy "azt hittem szereted az állatokat, ehelyett ez kínzás lenne a kutyának" ! De aztán én lettem lecseszve (bocsi a szóért) , hogy minek szólok bele, egy kutya jól érzi magát ott. Hát. Mikor én egy órára akartam odavinni a kutyusom, és kicsit kivittem az utcára, haza akart "menekülni". Konkrétan majdnem elrántott pórázon, holott nagyon jól nevelt kutya. (Nem csodálkozom, hogy el akart menni. Valami nem tetszett neki a barátnőimben. Nyüszített is, úgyhogy negyedóra után hazamentünk. Bűntudatom is volt,hogy minek vittem oda a kutyám.) Szóval...majd valahogy megpróbálom megoldani...:/

2017. aug. 8. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!