Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gondok az ülésre tanítással,...

Gondok az ülésre tanítással, segítség?

Figyelt kérdés

Már több kutyát is tanítottam ülni, így totál kezdőnek nem mondanám magam, de most olyan problémába ütköztem amit nem tudom hogy oldjak meg.

A lényeg az, hogy hiába adom ki jókor az "ül" parancsot, vagy megyek vissza az előző lépésekre a kutya mindig magától ül, nem pedig mikor mondom neki.

Értsd: ha elveszem/felemelem a játékot hogy ül parancs után visszaadjam neki, a kutya magától leül és várja a dícséretet. AZ IGNORÁLÁS NEM SEGÍT! Mindig ugyanazt csinálja, csakis magától ül.

Tudom hogy az én hibámból adódó a fennálló probléma, de nem tudom hogyan küszöböljem ki, ezért kérdezlek titeteket..

Szóval várom a válaszokat és előre is köszönöm!

(A jutalomfalatos tréninget használom, klikker nélkül. Játékkal is próbálkoztam.)



2017. aug. 7. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor emeled fel a játékot és tudod, hogy mindjárt leül, akkor mondd a vezényszót.
2017. aug. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mar probaltam de sajnos nem segitett.

Ellenben ma (azt hiszem) rajottem a mrgoldasra!

A problema az lehetett hogy csak a jutalmazo kezemet hasznaltam mikor meg mozdulattal probaltam ultetni. Ma ugy csinaltam hogy elkezdtem rendesen, aztan atvaltottam ures kezre (masik kez ment a hatam moge hogy ne is lassa) es azzal csinaltam meg. Ahogy teljesitette a feldatt kapott jutalmat a masik kezbol.

Termeszetesen ha magatol ul meg ignoralom, de meg mindig bele van rogzulve hogy leul es varja a jutalmat ha nem mondom akkor is.

Ha ettol kesobb sem mulna el, arra az esetre meg varom az otleteket, es koszonom az eddigi segitseget :)

2017. aug. 8. 16:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem értem igazából, mi a probléma. Az, hogy a kutya nem kapcsolja össze a feladatot a vezényszóval? Arra az a megoldás, amit írtam. Vagy az, hogy vezényszó nélkül is leül, ha ételt vagy játékot lát nálad? Ez viszont egyáltalán nem baj. Nem nagyon értem, mit akarsz megtudni, hiszen az általad leírt "probléma" egyáltalán nem akadályozza a kutyát a vezényszó megtanulásában.
2017. aug. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az utóbbi, amivel nem is lenne gond alapból ahogy te is írtad, csakhogy az ülést kb 2 perc alatt szoktam megtanítani, a kutyám már 3 hónapja nem tudja összekapcsolni a tevékenységet a vezényszóval :/ Enélkül meg nem tudok továbbmenni,alapgyakorlat.
2017. aug. 8. 21:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Amit leírtam, azt kell csinálni. Össze fogja kötni egy idő után. Így csináljuk a klikkernél is, hogy először megtanítjuk a mozdulatot, aztán amikor tudjuk, hogy na most fogja csinálni, kimondjuk a vezényszót. Sokat ismételjük és egy idő után megtanulja.
2017. aug. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!