Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkeres tanítással kapcsolat...

Klikkeres tanítással kapcsolatban lenne kérdésem! Elolvasod?

Figyelt kérdés
eddig is tanítottam a kutyámat jutfalattal , tud is már minden alapvetőt (ül fekszik helybenmaradás stb.) íg gondoltam megpróbálnék klikkerrel 1-2 trükköt megtanítani neki.Igazából az lenne a kérdésem , ha elkezdem vele tanítani akkor onnantól kezdve csak azzal csináltassam meg vele a feladatokat ? Vagy nembaj ha a mostani módszer szerint csinálom klikker nélkül , nem zavarom össze a kutyát azzal , ha egyszer használok egyszer meg nem használok klikkert ?
2010. jún. 29. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak az egyiket használd :)
2010. jún. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

A klikkert elsősorban a tanításnál használjuk. A lényge, hogy történjék bármi, a klikket mindig kaja követi. A klikker legfontosabb haszna, hogy meg tudod jelölni vele pontosan azt a pillanatot, amelyiket meg szeretnéd erősíteni. Így ha pl. a pacsit tanítod, ráklikkelsz egy kis mancsemelésre, és érteni fogja, vagyis harmadszorra rájön, hogy mire jött a klikk, és azt a viselkedést fogja tovább produkálni.


Aztán ha már a tanításon túl vagytok, és egyértelműen ismeri a feladatot, akkor elkezdheted csökkenteni a jutalmat. Eleinte nincs klikk, csak kaja (így megtanulja, hogy akkor is szót kell fogadni, ha nincs nálad a klikker) aztán már a kaját is csak minden másodikra, minden harmadikra adod.


Gyakorlatiasan levetítve: ha elkezdünk tanulni, akkor azért, hogy bekapcsoljam a kutyát, csinálunk pár olyan gyakorlatot, amit már tud, és mindre klikkelek, adom a jutit, aztán ha már érzi, hogy most koncentrálni kell, akkor elkezdek csak arra klikkelni, amit éppen tanítani akarok neki. Pl. ha ülésből tanítod a feksziket, akkor egy idő után az ülre már nem klikkelsz, hiszen azt tudja, hanem csak a fekszikre.

De a klikker nem váltja fel se a jutalmat, se a simit, se az "azaaaaaz, jóóóókutyaaaaa"-t . Ha a bolt előtt ültetem, vagy ilyesmi, akkor nem klikkelek már, jutalom sincs, csak megdícsérem, de azt mindig.


Tehát azokhoz a feladatokhoz kell a klikker, amiket még nem tud biztosan. Pl ha megtanítottad otthon halottnak tettetni magát, és bent az ingerszegény környezetben már megy, akkor kiviszed a klikkert, és kint is megtanítod neki, aztán kutyák közt is, stb. Aztán ha már mindenhol tudja, hogy mi a feladat, akkor kiveszed a klikkert.


Remélem érthető voltam, és segítettem.

2010. jún. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Ugye már az alapoknál sem kell jutalmaznom mert megcsinálja , csak azért ha kutyasuliban vagyunk akkor ott szoktam jutalmazni (néha megpróbálja elsunnyogni a fektetést :P), és nem szeretnék ott klikkerezni egyenlőre.De akkor belevágok a dologba , úgyis a kondicionálás az első.
2010. jún. 29. 20:01
 4/4 anonim ***** válasza:
am az a lényeg h először hozzászoktatod ahhoz h a klikkerhang után jutifali jön(elviszed mindenhova a kutyik, klikk, jutifali)tehát mindegy h mondjuk a nyelveddelcsattogsz, de a klikker az olyan izé, az az igazi ha te normálisan tanitod meg.
2010. jún. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!