Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illene hozzájuk?

Milyen kutya illene hozzájuk?

Figyelt kérdés
Barátainkkal, egy középkorú házaspárral (kb. 45 évesek) beszélgettünk arról, hogy szeretnének 2 kutyát. Társasházban laknak, de kis előkert van. Nem sportolnak, de minden délután lenne 2 órájuk sétálni és hétvégén belefér egy kirándulás is. Illene hozzájuk a magyar vizsla? Nem szeretnének túl nagy méretű kutyát. Csupaszív, állatokat imádó emberek, de saját kutyájuk még nem volt. Napi 8 órában dolgoznak. Gyerekek nincsenek otthon.
2017. aug. 8. 19:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Milyen nemü kutyákat érdemes választaniuk? 2 hím megfér egymás mellett?
2017. aug. 8. 19:36
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Magyar vizslát semmiképpen ne ilyen körülmények között. Nekik nagyon nagy a mozgásigényük,nem éreznék jól magukat. Napi 4-5 órát is sétálni kell vele+mentális fárasztás. Inkább egy kisebb fajta kutyust ajánlanék,ha főként a házban,vagy egy kisebb kertben lennének. Bischon havanese/bolognese/frise esetleg angol/amerikai/franciabulldog. Inkább ilyesmi kutyusokban gondolkodjanak.
2017. aug. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A magyar vizsla túl pörgős szerintem. Nekem a cavalier king charles spániel jut eszembe, könnyen kezelhető, nem domináns, barátságos kutyák. Első kutyának is tökéletes. Két kan problémamentesen megférhet egymás mellett, csak egyik se legyen túl domináns.
2017. aug. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Először is: egyszerre kezdésnek csak egy kutyát. Főleg ha még soha nem volt kutyájuk. Egy kiskutya nagy felelősség, főleg az elején, és kettővel szinte biztos vagyok benne hogy kutyás tapasztalat nélkül nem birkóznának meg. Valami kistestű kutyára gondolnék, szobakutyának vagy kinti-benti kutyusnak. Akár valamilyen agárfajta is játszhat, mert ha ők istenigazán le vannak futtatva akkor igazi kanapékutyák.
2017. aug. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem akarok tukmálni, meg ilyesmi, de én menhelyen sokat sétaltatok, meg gyepin is, és az idősebb kutyák altalában nyugodtabban sétálnak. Én kezdőként ilyet választanék. Pl van 20kilós kutya, amelyiket alig bírok megtartani, meg van 40 kilós, amelyikkel gyerekjáték a séta :)
2017. aug. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Magyar vizslát nem javaslom, romba fogja dönteni a lakást. Nagyon pörgős, nagy mozgásigényű vadászkutyák.

2 kölyökkutyát egyszerre pedig semmilyen fajtából nem! Először egyet vegyenek, aztán ha az felnőtt és jól sikerült a nevelése, akkor lehet másodikat venni.

Egyik opció: menhelyről egy már felnőtt vagy idősebb kölyök, ismert természetű, nyugodtabb, barátságos, vidám kutyát fogadjanak örökbe.

Másik: ha fajtatiszta, akkor első körben egy kisebb mozgásigényű, kisebb termetű kutyát javaslok. Pl. bichonok, uszkár, amit első kutyásnak is merek ajánlani. Ha nem probléma a konokabb természet és az esetleges több ugatás, akkor tacsi is lehet.

2017. aug. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!