Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinaljak a negy eves...

Mit csinaljak a negy eves kutyammal?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy mentett negy eves mudi jellegu (ivartalanitott) szukam. Masfel eves kora ota van nalam, sok mindent elertunk mar sokat fejlodott, viszont van ket dolog amivel semmit nem tudok kezdeni.

Napkozben szobatiszta, ejszaka viszont mindig becsinal.... akkor is ha 11kor meg kint vagyok vele. Sehogy nem tudom leszoktatni rola. Nem beteg.

A masik pedig, amikor megijed valakitol, eszetlen ugatasba kezd, vissza tudom hivni, de azert ez nem normalis. Lecsapott fulekkel rohan az ember fele es ugat (nem harap, soha nem is tenne ebben biztos vagyok).


Vannak otleteitek, mit csinaljak vele? Kolyokkent talaltak, a multjat nem ismerjuk.

Kutyapszichologussal fogok beszelni, de arra meg varni kell.

Koszi.


2017. aug. 9. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kölyök korában érhette valahol durva stressz, mert mindkét problémáról "le lehet állítani".

Lehet, udvaron tartott kutyusnak még beválna valahol, ha esetleg meg kell válnod tőle.

Szerintem vedd fel velük is a kapcsolatot, egyelőre csak a tanácsukat, "véleményüket" kérve : [link]

2017. aug. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%

Kutyapelenkával próbálkoztál már? Ha használná este, az jó lenne.

Amikor rászoktattam az ex-kinti kutyámat a benti alvásra, mindig inkább kivittem hajnal 3-kor, nehogy baj legyen.


Ha ugat a kutyám, befogom a pofiját. Nem akar se engem, se a másik kutyát/embert meharapni, így bátran odanyúlhatok a szájához. Ha már befogtam a száját, megvárom, amíg közelebb ér a kutya/ember, és csak akkor engedem el, amikor már 1-2 méterre vannak tőlünk. A kutyám ekkorra már érzi, hogy nem kell félnie, ugatás helyett megszaglássza az idegent. De van, amikor el sem kezd ugatni, mert nyugtatgatom, kizökkentem a "szűrós nézésből". Tudod, amikor látod, hogy megmerevedik a kutya, és készül az ugatásra - ilyenkor megsimogatom, beszélek hozzá, stb, elterelem egy kicsit a figyelmét.

2017. aug. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szobatisztaság nehéz téma. Ha semmi más nem jön be, éjszakára a szobakennelt kipróbálhatod, hisz jellemzően saját helyükre nem ürítenek be a kutyák.


Ez a félelemből emberekre kitámadás sajnos gyakori mudis viselkedés. Mudok eleve bizonytalanok. Még a neves tenyésztőktől is renfeteg olyan mudit látni, amelyik pocsék idegrendszerű és emberekre, kutyákra félelemből kitámad. Nyilván tiltsd, de sokat segítene mellette, ha idegen emberek etetnék, játszanának vele, addig, amíg fel nem oldódik velük.


A kutyapszichológusod nevét elkérhetem? Kíváncsi lennék, hogy a doktoriját miből írta és melyik egyetemen, bölcsészkaron szerzett diplomát.

2017. aug. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom. A mudimentoktol hoztam, es nem valok meg tole:)

Kutyapszichologusom meg nincs, azert telik idobe.

A kutyakennel jo otlet. Nyugtatni nyugtatom, mikor ugat, el is terelem a figyelmet, de ez ugye nehez ha elorerohan. Egy mudi meg nem arra valo hg csak a porazon setaljon. Amugy minden szuper, behivhato, hallgat ram. Ezeken kivul.

2017. aug. 9. 13:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem, városban a mudira is póráz való! Pláne ha fél, ha kiugrik idegenekre! Sajnos amíg ennyi ember van, mint te is, aki a kontrollálhatatlan, emberekre kitámadó kutyáját póráz nélkül sétáltatja, jogos a kutyások elleni útálkozás és a sok szigorítás, büntetés.


Miért nyugtatod? A nyugtatás ilyenkor gyakorlatilag dicséret. Kedves beszéd, kedves hang, akár simogatás. A kutya nem érti a szavakat, csak a hangszínt és az érzelmeidet érzi. Ha te a kitámadásaikor kedvesen becézgeted, azt ő dicséretnek veszi. És persze, hogy egyre gyakrabban ugrik ki emberekre, ugat meg másokat! Inkább leszoktatni kellene erről a viselkedésről, nem megerősíteni, jutalmazni benne. Tiltsd az ugatását eréjesen és mellette old a félelmét.

2017. aug. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Lehet este fél és félelmében csinál be.

A másik probléma forrása az lehet hogy téged akar negvédeni attól a személytől akitől megijedt. Mindig legyél magabiztos és ne gondolj arra hogy ő mit fog csinálni. Az első probléma megoldása az lehet hogy nálad alszik. Vagy venni egy álmot vagy kutya ajtót.

2017. aug. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!