Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal,...

Mit csináljak a kutyámmal, hogy ne ugasson a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Végre találtam olyan munkahelyet ahova hozható a kutyámat is.

De ő állandóan ugat, presszorol van szó.

Örömében ugat ha jön valaki.

Pórázon kellene lennie, mert amúgy nem teljesen megbízható meg.


2017. máj. 11. 19:48
 1/6 anonim válasza:
22%

Figyelj, szerintem foglald le valamivel. Legyen egy saját kis külön helye, kuckója, ahová befészkelheti magát.

Gyakran simogasd, attól megnyugszanak a kutyák.

Ha nem válik be semmi se, akkor 2 lehetőségről lehet szó:

1. Odakötöd valamihez hogy egy helyben maradjon,

2. Otthon hagyod.

ILYEN EGYSZERŰ!

2017. máj. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor legyen pórázon, és tanuld meg tiltani. Kutyasuliban segítenek, vagy hívhatsz házhoz (vagy a melóhelyedre) kiképzőt, pár alkalom alatt megvan :)
2017. máj. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne vidd addig dolgozni, amìg le nem szoktadod az ugatásról, amig nem lesz teljesen megbizható.


Én állatpatikába dolgoztam, mi is vihettük a kutyákat dolgozni. A kollèganőm kutyájáról kiderült, hogy minden vevőt ugat (támadásszerűen), de ő nem akart foglalkozni azzal hogy lenevelje róla, egyszerűen nem hozta többet.

Az èn kutyám mwg mindenkire ugrált föl örömèben, amivel nem is lett volna gond, csak hát egy nagy németjuhász volt. Szóval addig amig le nem szoktattam erről,nem vittem be dolgozni. Kb két hét volt. Neked is ezt ajànlom.

2017. máj. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mozgasd le, fáraszd le munka előtt. Ha nem tudod kontrollálni, ne engedd el a pórázról. És tiltsd le az ugatásról.
2017. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Munka előtt mozgasd le és a munkahelyen legyen egy kis kuckója, ami csak az övé és ott kell mindig lennie. Előnyös, ha ez úgy van kialakítva, hogy ne lásson az ajtóra és a vendégekre, mert így kevésbé fog ugatni. Ha pedig ugat, szidd le.


A kikötéssel nem értem, hogy mi a baj, szerintem alapból nem jó, ha láb alatt van mindig a kutya és rohangál a vendégek között. Tehát így is-úgy is egy helyen kéne feküdnie, az nem dob sokat a dolgon, hogy nem csak egy "szellemi/láthatatlan" korlát miatt teszi ezt vagy egy konkrét fizikai korlát miatt is.

2017. máj. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Otthon gyakorold vele.


Előbb tanítsd meg neki az "ugass" parancsot. Ha ez megvan, kérd meg, hogy ugasson és ha ugatni kezd, intsd csendre pl. "csend" paranccsal. Ha elhallgat, menjen azonnal a dicséret, simogatás, jutalomfalat.


Melóhelyen ugyanezt a parancsot add ki neki és ha csendben marad, jutalmazd meg. Ha valaki bejön és épp nem ugatja meg, akkor is dicsérd meg!

2017. máj. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!