Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Győr vagy Budapest közelébe...

Győr vagy Budapest közelébe retriever kölyök?

Figyelt kérdés
Érdekelne golden retriever vagy labrador retriever kölyök kutyus, persze lehetőleg ingyen, de természetesen tudom hogy nem valószínű sőt inkább lehetlen hogy így kapok kutyust, ezért fizetnék is érte de max 30000Ft ot. A legjobb Győr környéke lenne, de kb Budapest is megoldhato, ha ott lenne ilyen kiskutya. Nemkell se hogy ivartalanitva legyen, se semmilyen oltása nemkell hogy már legyen. A legjobb egy kan kölyök lenne. Ha valaki tud olyat aki ilyen kutyust ilyen árban ezen a környéken tud, örülnék ha megosztaná velem. Előre is köszönöm!

2017. aug. 9. 17:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem oda írni, hogy nem csak tenyésztőtől venném meg a kiskutyust, sőt jobban is örülnék ha nem tenyésztőtöl lenne, de az mindegy is igazából, hogy kitől van.
2017. aug. 9. 17:41
 2/7 anonim ***** válasza:
Nézz körbe a környékeden lévő menhelyeken! Biztos találsz olyan kutyát aki közel áll a szívedhez!;)
2017. aug. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ennyiért sehol nem fogsz normális kutyát kapni. Egy fajtatiszta kutya ára 100 ezer forintnál kezdődik. Nyilván ezek a rendes tenyésztőtől elhozott, törzskönyves példányok.


Ennél olcsóbban jófogásról meg egyéb hirdetési oldalakról lehet kapni, de ha egészséges kutyát szeretnél, ilyen helyről, olcsón ne vegyél. Ha ragaszkodsz a fajtához, akkor keress fel egy tenyésztőt. Az ottani kutyák egészségügyileg szűrtek, tehát nem fognak fél évesen elpusztulni, rendben van az idegrendszerük, a kölykök sem fognak egy rossz pillanatban megharapni téged, vagy a családod bármelyik tagját. Van a mondás, hogy az olcsó és a tenyésztőtől vásárolt kutya ára közötti különbözetet az állatorvosnál hagyod ott, ez teljesen igaz. Szóval az olcsó kutya még a végén drágább lesz, mint a törzskönyves, egészséges.


Én azt javaslom, hogy ha nem baj, hogy a kölyök nem teljesen fajtatiszta, keressetek fel egy menhelyt, rengeteg labiszerű kutya vár gazdikra, és ott általában csak az oltás és a csip árát kérik el. Egész fiatal, 2-3 hónapos kutyusok is vannak bőven. De kérlek ne támogass egy szaporítót!

2017. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazábol már körülnéztem a közelben lévő menhelyeken ezért kértem itt segítséget, mivel tudom hogy egy fajtiszta kutyus drágább nemkell fajtisztázak lennie. Az hogy retriever legyen úgy értettem hogy nagyjábol legyen retriever, olyannak örülnék ha valaki ismerne olyan akinek volt ijen kutyusa és született tőle kölykei és őket szeretné eladni.
2017. aug. 9. 19:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem kell fajtatiszta, akkor válassz egy menhelyit. Bőséges a választék.

Vagy innét is fogadhatsz örökbe:

[link]

Vagy innét: [link]


Vagy: [link]


Nem mind kölyök, de az is van köztük. Sőt lehet, hogy jobban is jársz egy már felnőtt kutyával, kevesebb gond van vele.

2017. aug. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A leírottjaid alapján azt javasolnálm, hogy ne vegyél olyan kutyát akinek semmi oltása sincs meg stb...

1, lehet, hogy keverék lesz a vége (ugyanis nem kapsz törzskönyvet)

2, férges lehet ha nem kapott féreghajtót és kitudja, hogy az olyan aki nem adat oltást milyen körülmények között tartja


INkább válassz menhelyről, van kimondott Retriever rescue is, ahol csak retrieverek vannak. Itt ltalában az oltási költséget kell csak fizetned + esetleg a chip :)

2017. aug. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát! Elősször menhelyeken fogok körülnézni hátha akad retriever kölyök.
2017. aug. 10. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!