Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border colliet mennyiszer,...

Border colliet mennyiszer, mennyi időre vigyem sétálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok segítséget szeretnék kérni.Most 8 és fél hetes a kiskutyám , tegnap hoztuk el még nem vittem sétálni . Tudom ezt a fajtát sokat kell sétáltatni de a tenyésztő akitől hoztuk azt mondta még nem vitte. Én is úgy veszem észre hogy még nem igényli, minden esetre én már szeretném elvinni , viszont nem tudom meddig tetszene neki , meddig birná , mivel úgy veszem észre hogy nagyjábol egy óra játék meg mozgolódás után kifullad és be is szunyál. Szerintetek elvigyem már sétálni? Illetve még az a kérdésem hogy ennyi idős korba már fogékony a tanításra, vagy várjak vele? Előre is köszi !

2017. aug. 10. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen korban még sokáig és aktívan nem is szabad és nem is bírná. Meg mivel nincs meg az összes oltása ezért ne nagyon legyen még annyira a szabadban. Lehet csak mértékkel. De ekkora kutyát még nem kell sétáltatni. Fogékonynak már fogékony de még nem kell. Még meg kell téged az új helyet szoknia. Inkább csak nevelni kell ilyenkor a tanítás az idősebb kori program. Nyugi, ne kapkodj el semmit! Sok sikert!
2017. aug. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sétálni még nem viheted, majd a 3. oltása után kb. 10 nappal. Ekkor viszont érdemes lenne elkezdeni vele kutyaovizni is, majd sulizni később.

Nem csak sétáltatni kell sokat, hanem főleg dolgoztatni, agyilag foglalkoztatni. Majd érdemes vele egy kutyás sportot választanod.

Most még pici, hamarabb elfárad, sokat alszik.

Tanítani már most az első perctől kezdve kell. Egyszerre keveset, jutalmazva, vidám hangulatban.

2017. aug. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Most még babakutya, hamar elfárad, ícy 20-30 perc séta untig elég neki. Már lehet, hogy ez is sok. És nyilván csak olyan helyre vidd, ahova nem szoktak más kutyákkal járni, pláne nem szoktak arrafelé kóbor kutyák lenni, hisz még nincs meg minden oltása.


Majd ahogy nő, fejlődik az idegrendszere, egyre több sétát bír el, egyre több mozgást és agymunkát fog igényelni. Olyan 5-6 hónapos korában már igényelni fog napi 2-3 óra nagyon intenzív fárasztást. Főleg persze agyi fárasztást. És olyan egy-másfél éves korától pedig szüksége lesz szinte napi rendszerességű keményebb munkára, sportra.

2017. aug. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

Még csak max 2 oltása lehet meg szóval majd az oltások után viheted.


De akkor is csak max 10-20 percre. Hamar elfáradnak egyrészt másrészt meg nem szabad 1 éves koráig túlságosan terhelni. Oké border,de 1 éves koráig nagyon oda kell figyelni a mozgásra.

2017. aug. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ezen a heten lesz 10 hetes a border colliem. Amíg nincs meg az összes oltása nem biz10s,hogy célszerű elvinni sétálni. Inkább foglalkozz vele kint, na meg a játék. Mivel még kölyök hamar elfárad, bár attól függ,mert nálam este nagyon bepörög néha. :)

Tanítás terén en csak annyit mondok,hogy miután elhoztuk rá egy két nappal megtanulta a gyere ide, fekszik, ül vezényszót illetve már gyakorlom vele ,hogy láb mellett jöjjön, na meg a pacsi, az nem megy még neki. Majd idővel. :)

Nagyon kis fogékony, legelőször mikor kaját hoztam neki összevissza ugrált, most már tudja ha szépen leül akkor előbb oda tudom neki adni.

Nem tudom a tiéd mennyire harapdal,ragcsal, de kitartast hozzá! :)

2017. aug. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!