Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bizalmatlan kutya bizalomszerz...

Bizalmatlan kutya bizalomszerzése?

Figyelt kérdés

Önkénteskedek egy menhelyen. Egy kutya 10évesen került gazditól (meghalt)menhelyre. Nem bízik senkiben,meg van ijedve. Néha kapkod a dolgozóknak. Ők nem érnek rá foglalkozni vele.

Tudnátok pár tippet adni? Szeretnék segíteni rajta, mert egyébként nagyon barátságos, csak az érintésekre, hangosabb szavakra összehúzza magát, vagy odakap :(


2017. aug. 10. 21:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Német juhász!
2017. aug. 10. 21:38
 2/6 anonim ***** válasza:

Hosszú folyamat.

Ha van lehetőséged és már megszokta a látványod, szagod, menj be a kenneljébe és először csak ülj le a tőle távolabb eső sarokba. Nem is kell ránézni, hívogatni, csak ülj ott, tanulja meg, hogy nem jelentesz veszélyt számára.

Később (ez nem perceket jelent, hanem akár napokat, heteket) ha beszélsz hozzá, dobálj neki finom falatkákat, egyre közelebb magadhoz. Ne te közeledj, várd meg amíg a kutya nyit feléd.

Én is önkénteskedek hasonló helyen, ott ezzel a technikával szelídítenek épp egy bizalmatlan, félős kutyát. Nagyon lassú folyamat sajnos, mivel ahova én járok csak 2 hetente egyszer lehet menni. Ha neked van lehetőséged gyakrabban menni, az nagyon szerencsés.

2017. aug. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Szerintem az, hogy mindig bemegyek, nem nézek rá, dobálok neki kaját, az minden, csak nem jó. Gondolj bele, be vagy zárva, de x naponta jön hozzád egy ember, nem tudod mit akar, nem látod a szándékát, csak azt tudod, hogy jön, megy, jön,megy... és nem történik semmi... egy idő után hidd el, frusztráló. Mint ahogy jönnek a gazdijelöltek, és soha nem választja senki őt. Vagy legalábbis én tuti egyre kevésbé mernék nyitni egy ilyen ember felé :(

Én nem vagyok ilyen, mikor először találkoztam vele, aznap össze is barátkoztunk. Addig próbálkoztam, amíg sikerült. De például a kocsiktól megijed, fel-le szalad. Láncon van,kennelben nem volt hely. Van, hogy feltekeri magát.

De igyekszem vele foglalkozni, ide minden nap lehet menni, illetve meg van szabva egy bizonyos időkorlát (9-15), de azon belül bármikor. Én hetente 4x szoktam járni.

Amúgy a kutyus 3 hete van bent, szóval lehet csak szoknia kell a helyzetet.

2017. aug. 10. 22:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Én csak leírtam amit tapasztalt kutyakiképző csinál a nagyon félénk kutyával sikereket elérve, nem muszáj ugyanígy tenned, minden eset más...
2017. aug. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért egy 10 éves gazda mellett élő kutyát láncon kirakni egy vadidegen helyen....Még szép, hogy ijedezik. Gondolom, a menhelyen van némi kutyaugatás is.

Legalább azt megtudhatták volna a kutyáról, hogy hogyan élte le a 10 évét? Lehet, sosem került ki az udvarról sem.

Hetek kellenek, hogy felfogja, hova is került.

2017. aug. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lakáskutya volt. Szeretve volt. De már jól haladunk, tegnap délután is együtt voltam vele, és megtudtam, hogy imád labdázni pl. Kivittem egy gondozóval sétálni és ott egy 10méteres pórázon labdáztunk :)
2017. aug. 13. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!