Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holland juhászkutya első...

Holland juhászkutya első kutyának?

Figyelt kérdés
Sziasztok szeretnék egy ilyen kutyát...elso kutya lenne...szobába lenne, és tudom nem lenne megfelelő egy munkakutyának de foglalkoznál vele .séta,foglalkozás: reggel 1 óra séta egy kis réten elengedném, délután fél vagy 1,1 és fél óra séta ez a tanulástol fugg, este 1 és fél,2 óra ez is attol fugg hogy mikor végzek a tanulástol ha nyolckor akkor 1 és fél ora ha 7 kor vagy elobb akkor 2 ora....délután játék...este is pici játék illetve tánitgatás, hétvégen kutyasuli, kirándulás, futás stb..és mivel munka kutya valamelyest betenném a programba a munka végzést is neki...esetleg ha nem megfelelő nekem a Holland juhaszkutya akkor ilyen kaliberu kutyat tudnatok mondani ami jo lenne nekem..Válaszotokat előre is koszonom

2017. aug. 10. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Hallod annyi ilyen kerdest kiirsz, kb ez a 3. amit latok toled, csak mas kutyafajtaval. Mar leirtak neked a schnauzert stb...
2017. aug. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem!!! A holland juhász egy életforma. Neki szüksége van komoly képzésre minden nap, nem elég neki az, hogy este hétvégén taníthatgatás, hétvégén suli. Első kutyának sem való. Ha mindenképpen munkakutyát akarsz, akkor elsőre egy német juhászt ajánlok, neki elég lehet ennyi.
2017. aug. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ommm en nem irtam ki a schnauzert
2017. aug. 10. 20:32
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Akármit mondasz, te írtál ki vagy 2 másik ugyanilyen kérdést csak más fajtákkal. Szerinted nem feltűnő hogy ugyanazokat a zavarosan egy mondatba ömlesztett séta adatokat adod meg ugyanúgy rossz helyesírással?

Inkább írj ki egy normális kérdést, szépen pontokba rendezve írd le mit tudnál biztosítani a jövőbeli kutyádnak, és esetleg hogy milyen fajták tetszenének neked, segítenek racionálisan kiválasztani ahelyett, hogy kőkemény munkakutyákkal dobálóznál első kutyának kevés foglalkozással.

De hogy a kérdésedre konkrétan is válaszoljak: Nem, nem jó se nem első kutyának se nem ennyi tanítással és mozgatással, az ilyen kutyáknak mint előttem is írtak napi szinten komoly fizikai és szellemi fárasztás kell, arról nem is beszélve hogy kutyaiskolába kell járatni és nem mondhatod azt x év múlva ha esetleg nem lesz időd rá a munkahelyed miatt ha befejezted az iskolát, hogy már nem kell a kutya vagy nincs időd rá.

2017. aug. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A munkakutya munka igénye nem azt jelenti, hogy "beraksz egy kis munkát is" a napi programba. Ez nepi rendszerességű kemény tréningeket jelent. Ez nem olyan, hogy este leugrasz fél órát ültetni és fektetni. Első körben inkább keress fel egy IPO-s vagy szolgálatis vonalú iskolát és kérdezd meg, hogy hogyan is néz ki a.programjuk az ottani kiképzőknek a malikkal, németjuhászokkal, hollandokkal.


Illetve a holland nem első kutyának való! És pláne nem gyerek kezébe! Amíg megtanulsz képezni, nevelni, 3-4 év el fog telni minimhm! Addig ráhagysz számtalan roszz viselkedést, megerősíted sok olyanban, amiben nem kellene és nem fogod tudni még egyszerűbb dolgokról sem leállítani. Vagyis garantáltan lesz egy ön és közveszélyes kutyád.


De miért küllemre választasz fajtát? Mert hogy tapasztalat nélkül biztos, hogy nem jellemre és a saját habitusodhoz választottad ezt, az biztos!

2017. aug. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért a holland juhászkutya nem játék. Dolgoztam és képeztem már ki egy párat és nem családoknak. Keményebb fajta mint a belgák pedig azok sem egy egyszerű ebek. Ha már ilyen karakterű kutya kell akkor németjuhász de szerintem őt is inkább hanyagold neked nem ilyen kutya kell. Inkább egy labi de még őt is keményen fárasztani kell. Nem akarlak megsérteni de a holland amit írtál sok gyakorlott kutyás sem tudja kielégíteni az igényeit és kordában tartani. Vegyél vmi kicsi kutyát. Ahogy olvasom a sorokat ez jön le teljesen.
2017. aug. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!