Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes Toy uszkárt vennem?...

Érdemes Toy uszkárt vennem? (Részletek a leírásban) 15/L

Figyelt kérdés
15 éves vagyok szeptemberben kezdem a 9.osztályt új suliba ami kissé távol van így a koleszba gondolkodtunk, de később lehetséges, hogy abba a városba lakásba költözünk. Ha ez így alakulna, nagyon szeretnék egy kutyát mert mióta élek mindig volt kutyánk de most 2 éve sajnos nincs:(. Nagyon kutyaszerető vagyok:). Azért szeretnék toy uszkárt mert tetszik és mert sok olyat hallottam róla hogy akinek suli mellett van hogy ha kiskorától kezdve rászoktatják akkor egy fél napra (esetemben a suli miatt) egyedül lehet hagyni mert el van, jatszik... erről szeretnék véleményt, a toy uszkárról jellemzőket kapni.:) -Bree

2017. aug. 11. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez minden kutyára igaz, hogy ha megszokja az egyedüllétet akkor elvan. :D Teljesen mindegy, hogy uszkár, doberman, vagy belga juhász. :D Hozzá kell szoktatni.


Nincs uszkárom, toy uszkárom pláne nincs, de ezt találtam neked: [link]


[link]


[link]

2017. aug. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fél napra bármilyen, már felnőtt kutyát egyedül szabad hagyni (kb. 8 óra hosszára).

De ehhez jól le kell mozgatni előtte és utána is. Kölyökkorban pedig nem lehet még ennyi ideig egyedül, gyakran ki kell vinni, míg tanulja a szobatisztaságot, és fokozatosan kell egyedülléthez szoktatni.

2017. aug. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Most nem azért, de szerinted akik dolgoznak napi 8 órában, azoknak csak uszkárjuk lehet? Ugyan! Bármelyik kutyát meg lehet tanítani, hogy meg legyen egyedül is.


Másrészt amúgy szerinted egy kutya abban a fél nap egyedüllétben mit csinál? Xbox-ozik vagy Facebookozik? Segítek: alszik. Játszani veled fog.


Amúgy az tényleg nem jó egy kutyának sem, ha reggeltől estig full egyedül van (mikor pisil, és mikor kap enni?), gyors séta, aztán alvás. Ezt azért kalkuláld bele!

2017. aug. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)
2017. aug. 13. 22:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Uszkárosként azt tudom mondani, h az uszkár kifejezetten nem szeret egyedül lenni. Iszonyú gazdás, nagy a mozgásigénye, és társasági kutya. Amikor egyedül van, alszik, illetve ha nincs rendben a gazdával a viszony, nincs megnevelve, akkor rág és rombol. Szerintem előbb fejezd be a sulit. Most olyan évek jönnek szerelmekkel, érettségivel, bulikkal, pályaválasztással, ami teljesen kitölti majd az életedet. A kutyázás (főleg, ha lakásban tartod, azaz 0-24-ben együtt élsz vele) életmód.
2017. szept. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!