Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az élettársam elhagyott...

Az élettársam elhagyott minket, mert lebukott hogy megcsalt, óriási bajba sodorva engem és az 1 éves kislányunkat. Milyen szervhez tudnék fordulni átmeneti anyagi segítségért? Részletek a leírásban

Figyelt kérdés

Nagyon kétségbe vagyok esve, mert a semmiből jött ez az egész, még fel sem fogtam. :( 7 éve voltunk együtt és most lelepett egy fiatal, 21 éves lánnyal, bár én sem vagyok öreg (26).

Nem érdekli, hogy mi lesz a gyerekével, akivel egyelőre azt sem tudom hova menjünk, mert alberletben lakunk és hó végéig fizetnem kellene, amit a gyes-bol képtelenség és nem beszéltem a gyogyszereirol, ami havi szinten, közel 20 ezer forint. Nagyon el vagyok keseredve. Nem akarom, hogy elvegyék tőlem a gyereket. :( 4 éves korom óta nekem sincsenek szüleim és nem szeretném hogy ő is így nőjön fel.



2017. júl. 27. 08:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%

HA te is így nőttél fel, miért mentél bele olyan kiszolgáltatott helyzetbe, hogy munkaviszony nélkül szültél????

Sajnálom, önkormányzatnál próbálkozz, de változó, mennyire akarnak és tudnak segíteni.

2017. júl. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Önkormányzat, családsegítő központ, de nagy valószínűséggel egyik sem fog tudni adni akkora összeget, hogy 1 havi lakbért ki tudj fizetni belőle - csak pár ezer ft-ot, megélhetésre.

Ha esetleg Bp-en vagy, akkor létezik olyan, hogy családok átmeneti otthona - de itt mindig telt ház van - azért próbáld meg.

Vagy valamilyen segélyszervezetet.


Ha ezek nem hoznak megoldást, de mellette is - megpróbálhatod a Lelki segélyt - éjjel, nappal ingyenesen hívható -hátha ők tudnak jobb megoldást, mint amit én tanácsoltam:

[link]

2017. júl. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm, megprobalok mindent.
2017. júl. 27. 08:48
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Gyerektartásért már be is adhatod a kérelmedet, kérve, hogy gyorsított eljárásban bírálják el. Ha el is hagyott titeket, még fizetnie kell..
2017. júl. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

Na, kedves Gyakori közönsége, akkor most áruljátok el, hogy a 2-es válaszom ugyan miért lett lehúzva? Mi rosszat tanácsoltam/írtam a kérdezőnek? Még egy rossz szót sem írtam...

Vagy csak úgy, unalomból??

Tényleg érdekelne, miért nem jó a válaszom? (nem a pontok miatt) valaki indokolja már meg, légyszi.

2017. júl. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a használható tanácsokat.
2017. júl. 27. 11:01
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

Futás a bíróságra, már lehet is beadni a gyerektartási pert (a fenti központokban segítenek), nem lesz olcsó mulatság az úrnak! Utána Önkormányzat, családsegítő.


Tulajdonostól kérj haladékot, illetve ELŐTTE feltétlen beszélj ügyvéddel, ugyanis kiskorú gyerekkel nem lehet csak úgy simán kitenni a lakásból, mert a kiskorú jogai erősebbek a bérleti szerződésnél. (Pont ezért nem adnak ki egyre többen gyerekesnek lakást.)


Kezdd az ügyvéddel, mert egy esetleges gyámhatósági eljárás esetén nagyon nem mindegy, mit mondasz.


Az már egy másik kérdés, hogy miért szültél a semmire gyereket, de ezen majd ráérsz később gondolkodni.

2017. júl. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%

ma 10:03

Ne húzd fel magad! Szerintem vannak akiknek az a napi öröm az életükben, hogy lepontoznak mindenkit, függetlenül, hogy mit írt. Én személy szerint nem is nézem a pontszámot, mert volt már, hogy 50%-os válaszadó okosabb tanácsot adott, mint aki 98%-os volt.

2017. júl. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%

#8, köszi, nem húztam fel magam, csak nem értem.

Volt már olyan, hogy rákérdeztem és elmagyarázta valaki, hogy mi a rossz benne - és tényleg, arra nem is gondoltam.

Most értetlenül álltam előtte, de látom, azóta már feljebb nyomták.

Nem a % érdekel, csak minden egyformán le van húzva, a jó és a rossz válasz is, akkor a kérdező hogyan fogja megtudni, melyik a hasznos?

Direkt nem a Gyermekvédelmet írtam, nehogy az legyen, hogy azok úgyis csak elveszik a gyereket, stb...

2017. júl. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
90%

"ugyanis kiskorú gyerekkel nem lehet csak úgy simán kitenni a lakásból, mert a kiskorú jogai erősebbek a bérleti szerződésnél"


Hál'Istennek ez nem igaz.

2017. júl. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!