Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves kortól lehet ivartal...

Hány éves kortól lehet ivartalanítani egy kutyát?

Figyelt kérdés
2017. aug. 13. 08:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Nálunk 7 hónapos kortól csinálják, előtte nem ajánlott. Szukáknál érdemes megvárni az első tüzelést is. (Szerbia és Németoszág)
2017. aug. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Már ivarérés előtt is lehet ivartalanítani, kb. 7 hónapos kortól. Vagy meg lehet várni az ivarérést, és utána. Mindkettőnek megvannak az előnyei-hátrányai egymással szemben.
2017. aug. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Tudtommal 6-12 hónap közt ajánlatos, de erről megoszlanak a vélemények. Én is 7-8 hónapos korában ivartalaníttattam.
2017. aug. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Andizsuzsi ***** válasza:
14%
Bármilyen meglepő, de már az elválasztás után. [link]
2017. aug. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
Ki az a beteg aki egy pár hetes babakutyát kés alá ad?
2017. aug. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%
Es raadasul ugy tudom, ha nagyon fiatalon vegzik el (6-7 honapos kor elott), akkor egy nagytestu kutya nem eri el azt a magassagot aminek fajtaja szerint lennie kell.
2017. aug. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Andizsuzsi ***** válasza:
45%

"Ki az a beteg aki egy pár hetes babakutyát kés alá ad?"

Aki egy 6 hónapost. Egészséges kutyánál semmiben sem különbözik a nagyobb kutya műtététől. Technikai felszereltség kérdése.



"Es raadasul ugy tudom, ha nagyon fiatalon vegzik el (6-7 honapos kor elott), akkor egy nagytestu kutya nem eri el azt a magassagot aminek fajtaja szerint lennie kell.

2017. aug. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Andizsuzsi ***** válasza:
79%

Elküldtem véletlenül.

Szóval pont, hogy nagyobb lesz valamivel.

2017. aug. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
Ivartalan kutyánál nem annyira számít, hogy kisebb lesz e a standard mérethez képest, mivel nem szaporodik és nem megy kiállításra sem.
2017. aug. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Én akkor is híve vagyok hogy legalább a 7 hónapos kort várjuk meg, de maximum az ivarérést az ivartalanítással. Ezt bocsánat de elég hülyeségnek tartom hogy az 7 hónapos kornál fiatalabb kiskutyákat ivartalanítsák, a legtöbb orvos nem is végzi el. Egyébként is egy kankutyát hogy heréltetnek ki ha nincsenek leszállva a heréi? Miért kell ennyivel nagyobb műtétet csinálni pár hónap miatt?

Nem kell ennyire korán ivartalaníttatni, a lényeg hogy kb egy éves korára el legyen végezve a műtét, de szukánál érdemesebb az első tüzelés előtt.

2017. aug. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!