Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jövőre szeretnék kapni egy...

Jövőre szeretnék kapni egy kutyát. Olyat ami kistesű és kertben tartandó. Shiba Inu-t megéri venni? Mekkora kennel kellene neki?

Figyelt kérdés
2017. aug. 15. 16:54
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Milyen közepes termetűek vannak? Ami kint tartandó?
2017. aug. 16. 12:52
 22/36 anonim ***** válasza:
68%
Bent szinte bármilyen kutya tartható, kint meg a minimum közepes termetű, nem rövid szőrű kutyák. De igazából vannak ezek mellett szempontok. Nem lehet erre a kérdésre úgy válaszolni, hogy nem tudjuk, mennyit szánnál a vételárra, mennyit tudnád sétáltatni, vinnéd-e kutyasuliba, mennyit lenne egyedül hagyva.
2017. aug. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
52%
Jó isten... Komolyan neked minek kutya, ha csak ezt a kerti tartást tudod hajtani? Vegyél plüss kutyát, az elvan kint! Ja és ha normálisan van tartva egy kutya, akkor eszébe sincs elszökni, ennyi!
2017. aug. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
36%
Haver, nekem havanese kutyám van és hidd el. Soha ebben az életben nem tudod rávenni,hogy kint legyen. Nem is oda való. A havanese egy rendkívül kötődő, gazdacentrikus kutya, neki mindene a társaságod, egész nap veled szeretne lenni. Engem még fürdeni is elkísér, az ajtóban vár és sokszor megnézni, hogy rendben vagyok-e, amikor nagy a csend. Nem viseli jól a hideget, az esőt, a nagyon meleget sem. Ha van kerted, akkor is el kell vinni sétálni is, mert ha egyedül van és nem ismerkedik depressziós lesz. Nagyon meg kell nevelni ezt a fajtát is. Ilyen kutyik nem valók kertbe. A shiba inut meg felejtsd el, keményebb egy terriernél.
2017. aug. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%

Angolul tudóknak: https://www.youtube.com/watch?v=aCv10_WvGxo

A fajtenyésztés egy emberi genetikai manipuláció általi eltérés a normál kutya genetikai állománytól aminek eredménye beltenyészet, genetikai betegségek és torzulások halmozódása. Ha egészséges kutyát akarsz, kerüld a fajtisztákat, mint a pestisest.


Ami a kertet illeti. Akutya szeret játszani, ásni, kaját, játékot elásni, etc. Barátkozz a gondolattal.

Kennel kutyának??? kb olyan mint papagáj minimál méretű kalitkában... néha tényleg nem értem az embereket.

2017. aug. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó: eddig csak fajtatiszta kutyáim voltak. Semmi genetikai torzulás, betegség stb nem volt. Nem kell itt a hülye propaganda.
2017. aug. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 sztyuf válasza:

Mielőtt bármilyen kutyát vennél, javaslom nézd meg ezt az 5 részes kis sorozatot:

https://www.youtube.com/watch?v=sf2tw4gWCnY&t=24s

2017. aug. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
0%

24-es

A havanese-ed azért ellenőriz téged folyamatosan, mert ő a főnök, legalábbis ő azt hiszi. Olyan jeleket kap tőled, amiből azt vonja le, hogy ő a falkavezér.

A falkavezér kiváltsága, hogy oda megy, és akkor, ahova és amikor akar.

De a falkavezér is lehet egyúttal nagyon szeretetteljes.


Nekünk volt egy ilyen, ő főnök volt, még apámnak sem sikerült fölé kerekednie a rangsorban, viszont rendkívül gondoskodó, szeretetteljes és nagyon-nagyon okos kutya volt. Hím kutya volt, valamilyen collie keverék, de a "falkájába" került kölyök állatokról (cicákról is!) amíg fel nem nőttek úgy gondoskodott, hogy megengedte nekik, hogy az ételéből egyenek, és rajta melegedjenek, kísérgette őket. Amikor felnőttek, akkor tisztázta velük a helyüket.

Soha nem találkoztam hasonló kutyával, mint ő, pedig nekünk is sok volt, és máshol is kapcsolatban voltam kutyákkal.


Sétálni egyébként minden kutyát el kell vinni naponta, akkor is, ha kertben tartod. Ha meg lakásban, akkor naponta többször.

2017. aug. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek:

Valószínűleg egy jó vérvonalból származó, stabil idegrendszerű schnautzer jó választás lehet, HA hajlandó vagy még előtte elkezdeni képezni magad, felkészülni a fogadására, és amikor már megvan, úgy gondoskodni róla, ahogy az NEKI a legjobb.

Indulásnak tudom ajánlani Jan Fennel: Kutyapszichológia című könyvét, valamint azt, hogy menj el egy kutyaiskolába azért, hogy TE tanulj a kutyákról.

Hidd el, megéri. Nagyon jó dolog kutyát tartani, de felkészületlenül és tudatlanul sok fölösleges hibát követ el az ember, és sok fölösleges szenvedést okoz a kutyának - akkor is, amikor emberi észjárással azt gondolnád, hogy éppen a kedvében jársz.

2017. aug. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 sanyó9999 válasza:
0%
Kuvasz,Komondor, Bernáthegyi.
2017. aug. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!