Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell yorkit tartani?...

Hogyan kell yorkit tartani? (mindent amit csak tudtok a yorkikról írjatok le)

Figyelt kérdés
most fogok yorkit kapni és lécci mindent amit csak tudto írjatok le pl.hogyan kell nevelni? milyen kaját adjak neki? mit kell beszerezni?stb...
2010. máj. 24. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A szoret mindenkeppen apolni kell.

Mi minden setaltatas utan mosunk tappancsot popsit, es utana mehet a szobaba.

O ezt meg is jegyezte egesz koran, ugyhogy magatol megy a frudobe egybol.

Hetente egyszer meg is van furdetve.

Neki en nyirom a szoret, mert egyszeruen retteg a kozmetikustol. Amugy nem egy felos, csak koran mutottek, mert eltort a labikoja igy minden szemely, helyszin ami akar egy kicsit is hajaz az orvosi rendelore vagy a dokira kilove.

Fogd kemenyen onnantol kezdve, hogy mar leviheted setalni.

Ugy ertem, hogy ol addig ne vidd at az uttesten amig nem figyel.

Mindig raszoltam, hogy megall, hatarozottan, de ha vihancolt a porazon egy lepest se mentem tovabb.

Nagy forgalmu helyeken felveszem, csak kis uttesten engedem at egyedul, de termeszetesen mindig kapja a megall vezenyszot.

Szerintem ez a legfontosabb es a visszahivas, hogy visszajojjon hozzad.

Aztan lehet neki kesobb tanitani azt amit csak szeretnel.

En mindig elengedve viszem le, persze van chip de en mindig felteszem ra a nyakorvet amibe szinten van cim es te;lefonszam.

Edesapamek hamot hasznalnak, mert pl anyu nem meri elengedni, apu meg idonkent engedi el, igy a seta szempontjabol a ham celszerubb neki.

Termeszetesen amikor tuzel, en is megfogom, es en is hamot hasznalok.

Etetes szempontjabol nekunk a doki, amig kicsi volt azt ajalnlotta, hogy Yorki tapot adjunk neki, mert ezek a vitaminos kutyatapok meretzavart okozhatnak naluk.

Igy mi a Royal Canint es az Eukanubat vettuk.

Illetve kapott meg konzerves kajat, egy Yorki van az elejen, nem tudom a nevet sajna, es kap fott csirket, gyumolcsot, zoldeset! (gyumolcs persze modjaval, mert cukor de rengeteget meg tudnak enni)

Az oltast majd azt javaslom, hogy szolj a dokinak, hogy vallhoz keritek, igy nem all fenn a veszely, hogy veletlenul megszurja a lengo bordajat, es puklis lesz.

Nekunk van baldahinos keco, meg kutyahordo is haha a semmire.

Apammal alszik ezert a baldahinos keco ki is love, a kutyahordo akor volt hasznalhato, amikor el volt torve a laba, vagy amikor pici volt a kertbe neha belement aludni, de kulonben nem marad meg benne.

A tobbi kutyaval valo kapcsolatrol az a velemenyem, hogy o is kutya, tehat kutya baratai kel, hogy legyenek.

Felni fog ez nem is ketseg, de folyamataban szoktads be.

Persze sipolni fog meg minden, de majd megszokja.

Nalunk sok a nagyon nagy kutya, igy hozzajuk ugy szoktattam be, hogy elmentunk velunk setalni, es az elso par alkalommal csak odaengedtem oket, hogy megszagoljak, es Sunny meg a kezembol figyelte oket, es setaltunk egyutt.

Aztan szepen megszokta, hogy akar egy 60kg kutya is ott gyalogol mellette sot nagy cimborak lettek.

Imsertelen tulajnal, kutyanal, ra szokat mkerdezni, hogy kedveli-e a kicsiket, illetve nem ugral-e.

Mert ugye, sajnos egy 40 kg kutya ugy is tudja "bantani" ha raugrik.

Ha a masik tuljatol megkapom az engedelyt, hogy minden ok, akkor szolok neki, hogy mehetsz.

Hat nekem ugy a fontosabbak kozul ezek jutottak eszmebe.

Jah igen egesz nap legyen elotte friss viz termeszetesen!

Es ne lepodj meg eleg sokat alasznak!

2010. máj. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
minőségi kutyakaja ami nagyon drága , de megéri. Hill´s , Acana, Purina, Proplan, Trainers, Ontario.. stb. Egy jó kutyakefét. Kutyakozmetikus telefonszám se ártana, mert ám kell hordani. Nem mondom hogy ne adj rá ruhát ( bár én nem adok a westiemre... és mégse hal meg vagy fagy meg.. ), de ha szeretnél akkor olyan "ujjatlant" , szóval hogy ne menjen a ruha a kutya lábaira rá mert az gátolja a mozgásban. ( jó volna ha néznél interneten pár videót Victoria kutyakiképzőről akinek egyszer egy makacs szaporítótól vett yorkieval volt dolga. az összes kutyaruhát kidobatta- mert egézségtelen) Ja és sokan lefgonak nézni , a yorkie utálók, hogy ilyened van mert nagyon divatkutyává vált. ja és mond meg akitől kapni fogod hogy8 HETESEN hozod el. Igaz 6 hetesen szokták, de e 2 hét alatt megtanulja az anyjától és a testvéreitől az evést,ivást,aktív kezd lenni stb. Azon kívül szerezz be játékokat, jutalamfalatot, kényelmes! nyakörvet, vezetőt, kefét, kutyasampont és egy saját kis fekvőhelyet amit csak az övének tudhat. REm. segíthettem. Emígy kan vagy szuka kutyus lesz az új tag? Esetleg szabad megtudni a NEVéT?
2010. máj. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kell neki:

-fekhely

-játék

-tálak

-fésű

-nyakörv (kezdetben hogy szokja), majd inkább a hám javasolt

Naponta 3-5 alkalommal kell neki enni adni, mindig csak keveset. Jó minőségű prémium táppal kell etetni. Vagy házi koszt, krumpli nélkül fűszermentesen. Szeretik a répát, a mangót és sok más gyümölcsöt. Ha házi koszton tartod érdemes neki egy fél csonterősítőt adni. Sűrűn kell fésülni, én naponta 3szor fésülöm, de többet is igényelne. Utcán csak az első három oltása után kerülhet le a földre, ebből a harmadik a veszettség ellenit 3 hónaposan kapja, ez a legfontosabb.

Nagyon eleven, sok mozgást, játékot igényel, nehezen, sok kínlódás árán lesz szobatiszta. Ismerősömé majd hat hónapos, de még mindig nem teljesen szobatiszta. Éber, kíváncsi, állandóan figyel.

Hirtelen ennyit amit letudtam írni róla, de ha beírod a keresőbe, a yorki vagy yorkie és yorkshire kulcsszavakat sok hasznos infót kidob.

Sok sikert.

2010. máj. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A szocializáció nagyon fontos. Tehát majd ha már minden szükséges oltást megkapott vidd minél többet sétálni, ahogy csak az időd engedi. Ismertesd össze minél több dologgal. Kutyákkal! emberekkel..! Fontos hogy ne úgy kezeld mint egy kisgyereket, hanem mint egy KUTYÁT! Nagyon akaratos tudd lenni. Ha nem neveled meg, csak nyűg lesz. Már kiskorában is taníthatod pl.: ülj stb, de sose erőltesd a kiskutyák csak kevés ideig tudnak koncentrálni. Neked kell a falkavezérnek lenned, ezért vannak olyan dolgok amiket be kell tartani, még ha nehéz is ellenállni. Ne aludjon az ágyadban legyen egy külön kis fekhelye vagy boxa, ne adj neki csak úgy a kezedből enni, csak ha kiérdemelte (pl.: leült ha kérted..) és nem kell mindig felvenni az öledbe, főleg nem kistáskába hordozni, ő egy kutya!! Ha fél valamitől, akkor sem kell az öledbe venni. Ha te sem foglalkozol azzal amitől fél rájön hogy: A gazdi nem is fél, akkor nekem sem kell, biztonságban vagyok.

Amire szüksége van: Etető és itató tál, kölyöktáp, póráz hám/nyakörv (Amiket majd levehetsz róla ha autóktól távol vagytok mondjuk egy parkban. Nem fog messzire menni. játékok, valami fekhelynek való.

Sok szerencsét!

(Amúgy miért pont yorki?)

2010. máj. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy tapasztalt kutyás, akkor ne yorkit vegyél. Válassz inkább egy könnyebben nevelhetőt, pl uszkár.

A yorki makacs, akaratos, domináns, önfejű, erőszakos stb...

Nehezen nevelhető, már a szobatisztaságra nevelés is nehéz, van akinél több évig tart.

2010. máj. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

FOGÁPOLÁSHOZ:OROZYME KRÉM(FOGKŐGÁTLÓ)KB.9 CM-ES MŰCSONT,FOGSELYEM RÁGÓKA


SZEMÁPOLÁSHOZ:BÓRVÍZ OLDAT,

BÓRVÍZ OLDAT,VATTAPAMACS


ÉLŐSKÖDŐK ELLEN:FRONTLINE CSEPP(BOLHA,KULLANCS)FÉREGTELENÍTÉS:FORDULJ ÁLATORVOSODHOZ(VITAMINTHE )


SZOBATISZTASÁGRA NEVELÉSHEZ:KUTYAPELUS


SÉTÁHOZ?NYAKÖRV(26CM-ES FELNŐTTKOROMBAN IS JÓ LESZ) HÁM.PÓRÁZ

2010. máj. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A yorkie nagyon aranyos, csodás kutya. De ha nem volt még kutyád nehéz dolgod lesz. Nekem 4 kutyám volt eddig, most yorkiem van és nagyon nehéz. Bűbájos kutya, de nagyon nehéz vele.
2010. máj. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt a lapot:

[link]

2010. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nayon köszönöm.sok hasznos dolog volt benne és már ezelőtt volt egy coccer spánielem és most ez a fajta nagyon tetszik és kislány lesz valószínű hogy Daisy lesz a nve!!
2010. máj. 25. 19:01
 10/10 A kérdező kommentje:
De ha még eszetekbe jut valami írjátok csak le kösszy
2010. máj. 26. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!