Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki fülének ragasztásához...

Yorki fülének ragasztásához kérnék segítséget, hogy kell helyesen csinálni? 3 napig ragasztva volt a fülecskéje,1 napig állt is szépen, de ma már újra lekonyul. Hogy kell ezt jól csinálni, vagy nennyi időbe telik mire teljesen beállnak a fülecskei?

Figyelt kérdés
2017. aug. 17. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Legegyszerűbb a tenyésztője segítségét kérnéd, aki gyakorlatban is meg tudja mutatni.
2017. aug. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki porcerősítőt is
2017. aug. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kap porcerősítőt és kalciumot is.Mennyi időt kell ragasztani,hogy végre állva maradjon a füle?
2017. aug. 17. 13:08
 4/7 bollocks ***** válasza:
Törzskönyves kutyát kell venni, és probléma esetén konzultálni a tenyésztővel. Ha ez nem sikerült, akkor az ima segíthet, hogy a kis keveréknek legalább a füle hasonlítson a kívánt fajtáéra.
2017. aug. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bollocks jól írja.


Amúgy a yorkiknak kölyök korban teljesen lenyírják kivül belül a szőrt a fülükről,mert a szőr is lehúzza,de ehhez kozmetikus vagy a tenyésztő segítségét kell kérni!!!! Te otthon semmiképpen sem.

2017. aug. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem snacim van, neki meg felfelé kezdett állni a füle, holott lógnia kellene. Tenyésztők tanácsolták nekem a ragasztást, bár én lefelé ragasztom, te meg fel, de azért az alap dolgok ugyan olyanok.

Szóval:

Először is, 3 nap nagyon kevés, attól nem fog neki úgy maradni. Van, hogy hónapokig ragasztgatni kell. Például nekünk úgy kell, hogy 6 napig ragasztjuk (ha leszedi akkor visszaragasztjuk) utána leszedjük, kipucoljuk a fülét, átmasszírozgatom, kicsit lecsipkedem ollóval a szőröket, amik eltartanák a fület.Ezen az 1 napon pihen a füle, szellőzik. Majd megint 6 nap, és így tovább. Ezt egészen addig, amíg a fogváltás le nem zajlik, ugyanis fogváltás után erősödik csak meg a porc. Remélem tudtam segíteni :) . A fogváltás amúgy 3-6 hónap között lezajlik, de azt úgy is észreveszitek, mikor elkezdődik és befejeződik, a fogváltás végéig mindenképp ragasszátok, ha tényleg normális fültartást szeretnétek elérni.


És ezt nekem tenyésztők (snaci) mondták, lehet neked is érdemes lenne yorki tenyésztőkkel beszélned, hogy olyan részleteket is megtudj, amit itt senki nem fog tudni leírni, mert nem értünk hozzá :) .

2017. aug. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van törzskönyve (nem oltási könyv)? Ha nincs, akkor simán lehet keverék, ergo nem fog állni a füle. Mi innen nem látjuk a kutyád.
2017. aug. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!