Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez fertőzés vagy olyasmi?...

Ez fertőzés vagy olyasmi? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Szóval van egy 6-7 hetes kiskutyám és anyukámat megharapta, bementek a kórházba, de amúgy nem nagy seb, csak egy kis hús darab jött ki a lábujjából. A kórházban többek közt azt mondták, hogy bármilyen kis harapástól elkaphatunk valamit, mert a kutya még csak egyszer volt oltva parvó ellen és a féregtelenítő első adagját kapta még csak meg. Nekem az arcomon van egy olyan 2-3 cm átmérőjű folt, ami sötétebb a bőrömnél és kicsit fáj, ha megnyomom. Próbáltam kinyomni, mert azt hittem valami nagy pattanás, de nagyon fájt és inkább tűnik olyasminek, mint egy herpesz, csak a bal arccsontomnál van, ilyen kicsit rücskös a tapintása..remélem érthetően magyarázom:) szóval ez lehet attól, hogy a kutya megkarcolta talán a fogával vagy ilyesmi?
2010. máj. 25. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó pár kölyök kutyát neveltem már. Nagytestűeket, amelyek igencsak tudnak harapni a tűhegyes fogaikkal. Sosem lett semmi fertőzésem tőlük. Persze, érdemes a picit tisztán tartani. A sérülést Betadinnal lekezelni.Általában karmolás és harapásból eredő kisebb sebfélék szoktak lenni a kölyök kutyáktól. Az a folt mástól lehet az arcodon.
2010. máj. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bebszna, ha parvót kapnál a kutyától. A kutya oltásával a kutyát véded, nem magadat, szóval emiatt ne aggódj.

A rücskös foltoddal meg bőrgógyászt keress fel, ha nem múlik, biztos nem a kutyától van.

2010. máj. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 RastaMama ***** válasza:

Ha még csak egyszer kapott parvó ellenit, akkor hogyan kaphatta meg a veszettség elleni elsőt?!

Amúgy nem.

2010. máj. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
sehogy, mert azt írtam első parvó elleni és első adag féregtelenítő
2010. máj. 25. 09:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Az kérlek szépen, PATTANÁS! Csak nincs kimeneti nyílása, ismerem sajna, qrvára tud fájni, ha nyomod! Vagy elmúlik magától vagy ki kel nyomni, ha látszik a kimeneti nyílás!

Megelőzés: Moss kezet kutyázás után és az arcod reggel este szappanos vízzel!

2010. máj. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
húú köszi jól van ilyenről nem is tudtam
2010. máj. 25. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!