Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó az, ha minőségi...

8.8 százalék kérdése:

Miért jó az, ha minőségi tápra vannak szokatva?

Figyelt kérdés
Sok kutyás hirdetésben látom, hogy így minőségi táp, úgy minőségi táp. Szerintem ez csak sznobság.

2017. aug. 20. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

sznobság a kutyát megfelelően táplálni? :D


Aki nem tud főzni a kutyájának vagy nyersen etetni akkor az igen is minőségi táppal etesse a kutyáját,mert a pedigree és társai semmit nem érnek!

2017. aug. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Te se egyél vajas kenyéren kívül semmit, mert az sznobság.
2017. aug. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem mindegy, hogy egy kiskutya egy olcsó, 4 % "húst" tartalmazó, nagyjából csak gabonából álló tápon növekszik, vagy egy olyanon, aminek nagy része hús és tartalmaz megfelelő tápanyagokat.....
2017. aug. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Oké, én megértem, hogy a kutyának a lehető legjobbat meg stb.


De az, hogy ezen megy az úgymond versengés, hogy ki eteti minőségibb táppal a kutyáját az nekem nonszensz. A sznobság alatt nem azt értem, hogy minőségi táppal etetjük a kutyát, hanem ezt az egész "versengést". Te nem a 10000Ft-os táppal eteted, hanem csak 5000Ft-ossal, húú de égő. és itt nem is a kutyát tartják sokan szem előtt. Szerintem sokkal inkább szól ez az emberek közti "felsőbbrendűségről". Egymást a kutyások úgy ítélik meg, hogy mivel eteti a kutyát.


"Én megengedhetem magamnak, én a 10ezres táppal etetem, fuu szegény kutyád csak az 5ezreset kapja. (mekkora csóró)"


Szóval valahogy így értem ezt. Arról nem is beszélve, hogy valaki a saját kajálására nem költ annyit mint a kis kutyájának a tápjára.

2017. aug. 20. 20:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha kölyökkutyás hirdetésekre gondolsz, akkor itt sok sznobság nincs. Van kb 2 igazán jó starter és kölyök táp, mindenki ezekkel etet, aki normálisan, felelősen áll a kölyökneveléshez.
2017. aug. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé elvagy tájolva. Szó nincs sznobságról, felőlem etetheted friss angus bélszínnel is a kutyád, senkit nem érdekel. De amikor megveszed a szarabbnál szarabb tápot olyan árban amiből bőven lehetne venni nagysegrendekkel jobb tápot az porbléma.


Miért zavar téged ha valaki normálisan táplálja a kutyáját? A kutya húsevő, akkor miért egyen gabonát meg kukoricát?


Nem kell 2500 Ft / kg áron venni tápot mindenki. Már 1000 Ft / kg körül is vannak jó tápok, sőt alatta is akad. Viszont ha még ez is megterhelő akkor szerintem joggal teszi fel bárki a kérdést, hogy minek is tartassz kutyát?

Ha már a táp megvétele problémát okoz akkor a többi szükséges dologra miből jut? Kullancs-bolha, féreghajtó és társai. Igaz, hogy ezek nem folyamatos kiadások, de negyedévente egyszer ezeket is meg kell venni és csöppet sem olcsó.

2017. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én azzal értek egyet hogy a kutyákat minőségi tápon kell etetni, viszont a kérdező mellé is állok abban a pontban, hogy néha én is úgy veszem észre gazdikon hogy "ki az erősebb kutya" versengés megy a tápon. Mármint sokszor szóba kerül ki milyen táppal etet úgy hogy arra senki se volt kíváncsi, mégis elkezdi magyarázni a gazdi hogy hány ezer Ft/kg-os tápot etet a kutyájával. Nem azt mondja hogy "hé én x %-os hústartalmú táppal etetek", hanem azt hogy milyen árú drága táppal, és ez tényleg zavaró tud lenni.


Mindamellett igen is fontos a minőségi táplálás, legyen az táp vagy barf vagy akár főzés, de leállhatnának már kicsit az anyagiaskodással, mert sokaknak ezt a benyomást teszi mint a kérdezőnek is.

2017. aug. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kommentek közt amit írtál az teljesen más kérdés, mint a fenti.

Én elég sokat olvasgatok kutyás körökben, de megmondom őszintén, még sosem hallottam ilyesmit, hogy így versengenének a gazdik. Mindenkinek más válik be és ez normális.

Az eredeti kérdésre pedig már válaszoltak az előttem lévők is, a kutya is megérdemli a helyes táplálást, mi se a legolcsóbb gyorskajákon élünk.

2017. aug. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nem sznobság, hanem alapvető lenne, hogy vagy normális táppal, vagy BARF/PREY szerint etetjük a kutyát.

Mivel ragadozó állat, nem gabona vagy szemétevő.

2017. aug. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!