Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem eszi a tápot a kutyám?

Miert nem eszi a tápot a kutyám?

Figyelt kérdés

Annyi mindent próbáltunk már!

Kezdtük a gagyikkal (akkor még nem olvastán utána) szóval Pedigree, Friskies, Chappy, Romeo, Orlando, aztán kicsit utána néztem a dolgoknak, szóval vettünk Brit Premiumot, Fitmint, ezeket se nagyon ette, aztán most vettünk több mint 700Ft/kg is áron egy Fit Active-ot, amit annyira se eszi mint az összes többit. Annyit eszik h ne haljon éhen, de soha nem ette meg az egészet. Előtte sétálunk, lefarasztom, szóval ezzel se kene bajnak lennie.

A szüleim nem igazan akartak 500Ft nál drágább tápot venni, most megis ennyit költöttünk erre a nagy rakat sz@rra. Azt hittem h egész jo lesz (mert tudtam h nem ez lesz a tuti befutó) de amint kinyitottam olyan büdös volt, mint semelyik kutyatáp. Es alig van színe, en ha ezt látnám max 200Ft/kg lenne képem eladni!!

Egyébként netről akartam h rendeltünk tápot, mert kb mar nem volt itthon, es aznap mentünk nagy boltba, ahol apa levette a polcról, h próbáljuk ezt ki. Szerencsére "csak" 4kg vettünk belőle.

Eredetileg én Markus-Mühle hidegen sajtolt tápot szerettem volna venni, bár ez kicsit húzós (799Ft/kg). Erről mit gondoltok?


2017. aug. 21. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:

A Markus-Mühle nem rossz.

Vagy: Real Natura, Taste of the Wild, bár ezek sem olcsók, de jók.

A kutyus egyébként sovány, alultáplált? Kap bármi más kaját is a tápon kívül?

2017. aug. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A Markus-Mühle jó táp, nyugodtan vegyétek.


Visszatérve a problémára. A ti problémátok forrása a folyamatos tápválltás. Az elején amivel etettétek azok tele voltak mindenféle ízfokozóval és édesítővel amit bármennyire is egészségtelen, a kutya jobban szerette. Ezen úgy lehet segíteni, hogy táp válltáskor fokozatosan álltok át, addig vegyítve a két tápot.

Ezt nem említetted, de gondolom folyamatosan kinnt a tálja és benne a táp. Ez sem jó és ez is okozza, hogy ennyire 'válogatós'. Amikor adtok neki enni akkor kapjon 5 percet, hogy megegye és ha ez nem történt meg akkor a táp vissza a zsákba és a következő étkezénél ugyan ez.(ha éppen még eszik akkir nyílván ne vedd el) Lehet, hogy kimarad 1-2 étkezés de akár 2-4 nap is de ezután helyre fog állni az étkezése. Ha éhes akkor úgyis enni fog. Olyan még nem volt, hogy a kutya elött volt kaja de ő inkább éhenhalt. Persze ehez az is kell, hogy szigorúan csak étkezési időben kapjon tápot és semmi más ételt.


"Es alig van színe"

Amelyik tápban többszínű szemek vannak az mind rossz minőségű táp. A kutyának semmi szüksége ételszínezőkre.

2017. aug. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 nem, nem alultáplált, a műtét után meghízott egy kicsit (egyáltalán nem nevezném elhízásnak sem, csak felszedett egy pár kilót), de azóta fogyott, kezd visszaállni a normál alakja, de ezt nem így szerettem volna elérni, hogy gyakorlatilag nem eszik. Igen kap a száraztápon kívül mást is. Régebben kis alutasakos szószt kapott, azzal a fél adagot ette általában meg, mert ugye az pici. De még ez előtt konzervet/ majkremet kentem a száraztápra, ugy mindig megette. De most, amikor vettük a Fit Active-ot akkor vettünk kutyaszalámit, viszont ez ugy nem "ragad" rá a szemcsékre, es azert mindig kiválogatta. (1kg-os egy szalámi, es en 3 részre osztottam mindig)
2017. aug. 21. 14:27
 4/10 A kérdező kommentje:

#2 azert váltottunk mindig tápot, mert egyiket sem ette. Még az izfokozoval teli Darlingot sem! Az a baj, hogy elveszem előle a kaját, de a családom többi tagjától kunyerál! Tőlem nem, mert tudja, hogy nincs esélye. De a többiek adnak neki, ha kell sunyiban is. Tegnap sem vacsorázott, pedig tésztát is csináltam neki (Jack kutyatészta marhahússal) de az asztalnál kapott rántott sajtot, sült krumplit, aztán még rántott csirkemellet is! Es akkor en vagyok a rossz, aki nem ad enni a kutyájának!!!! Ez annyira kiakasztó.

Es azert írtam h nincs semmi színe, mert tényleg kb nincs. Nyilván nem zöld meg piros tápra gondoltam, hanem olyanra ami sötétbarna, vagy na, érted, szóval olyan minőséginek néz ki.

2017. aug. 21. 14:34
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor kénytelen leszel megbeszélni a családoddal, ha azt szeretnéd hogy normálisan táplálkozzon a kutyád, mert ha mellette folyamatosan kap tőlük ételt akkor sosem fogod tudni rászoktatni a tápra mivel nem lesz annyira éhes, hogy megegye és persze tudja, hogy ha nem eszi meg akkor is kap enni.

Arról nem is beszélve, hogy az amit tőlük kap túl fűszeres a kutyának és semmi szüksége nincs rá.

2017. aug. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De már egy csomoszor mondtam nekik, de mindig azt mondják, h "de nem látod, hogy éhes?". Mindenképpen megpróbálok ez ellen tenni, mert a végen még nagyobb baj lesz.
2017. aug. 21. 14:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt nyilván nem a tápokkal van a gond.

Megveheted neki akár az aranyárban lévő legminőségibb tápot is, akkor sem fogja megenni, hiszen amit az asztalnál kap, az úgyis mindig finomabb.

Szóval szerintem a kérdésedre egyértelmű a válasz, hogy miért nem eszi a tápot a kutyád... :D


Úgyhogy beszéld meg a családoddal ,hogy ez így nem mehet tovább. Amit az asztalnál kap, az emberi kaják, azok nem neki valók (fűszeres, stb.), és előbb utóbb beteg lesz tőle. Az állatorvosnál vagyonokat fogtok otthagyni emiatt. És a táp amit úgyse eszik, de megveszitek, így az is kidobott pénz.


Ha rossz nézni hogy miért éhes meg az asztalnál kunyerál, akkor legyen az ő etetési ideje is akkor amikor ti esztek. Tegyétek le neki a tálját és addig van ideje hogy megegye amíg ti is esztek. Ha ő ezt az időt kunyerálással tölti, akkor így járt, de ne kapjon az asztalról egy falatot se! A családodat is könnyebben meg tudod így győzni, hogy mondod nekik hogy ha éhes lenne, akkor ott a tálja és ehetne. De így csak el van kapatva és rosszra szoktatva. Napi 2-szer kapja a tápot, szárazon, nem kell semmit rákenni, egye meg úgy ahogy van és kész. 10 perc múlva elveszed a tálat, akár üres akár nem. Az első néhány napban nehéz lesz ez neki, mivel már rászoktattátok a kunyerálásra, és nem fogja érteni hogy neki most miért kéne megenni a tápot mikor eddig egy kis ravaszsággal simán megúszta, és sokkal finomabbat kapott cserébe. A családtagoknak is nehéz lesz, mert a kutyák olyan szemekkel tudnak nézni, hogy nehéz lesz megállni hogy adjanak neki valamit. De hosszú távon jobb lesz a kutyának tőle, ha megfelelő tápot kap akkor egészséges lesz, és azok is finomak ám, szóval nem kell őt sajnálni érte hogy csak ezt eheti.

Nem kell nagyon drága tápokra gondolni, a Josera, a Brit és a Happy Dog is megfelelőek lennének nektek. Nagy kiszerelésben, online rendelve elég olcsón hozzá lehet jutni. És ezek tényleg jó tápok, a Fit Active viszont nem. (Bár a te kutyádnak nem ezért nem kellett. :D )

Ha drágább tápok is beleférnek a költségvetésbe akkor Acana, Taste of the Wild, Real Nature.

2017. aug. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A Fit active egy nagyon vacak táp, én is vettem próbaképp, mert ezen az oldalon sokan dicsérték. Büdös és olyan a színe, mintha háztartási keksz lenne a zacskóban, no comment.


Mindenképp beszélj a családoddal. Ha a kutya nem kap ezt-azt mindenkitől, akkor egy idő után meg fogja enni a tápot is (lehet, hogy 2 napig fog lázadni és nem eszi meg).


Én Markus-Mühle-t nem etettem, így ahhoz nem tudok mit hozzáfűzni.

2017. aug. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2 napja mindig elveszem előle a tápot (többet hagyok neki 5 percnél, kb 10perc) de így sem eszi!! Remelem ma már vacsorázik. Tegnap nem magyon voltunk itthon (ilyen nagyon ritkán fordul elő) szóval nem tudott senkitől kunyeralni.

2017. aug. 23. 09:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Várj ameddig csak kell, ha éhes enni fog.
2017. aug. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!