Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos kiskutyám miért...

7 hónapos kiskutyám miért pisil be az ágyába?

Figyelt kérdés
2017. aug. 21. 11:29
 1/8 Duenna ***** válasza:
Ha korábban nem pisilt oda, akkor lehet, hogy felfázott, és nem tudja visszatartani a vizeletét. Próbálj tőle vizeletet venni egy tiszta kis üvegbe, abból meg tudja állapítani az orvos, hogy van-e genny a vizeletében. Gyógyszerrel gyógyítható. Ha nincs ilyen probléma, akkor csak vizelettel jelöl. Cseréld ki az ágyában az ágyneműt, figyelni kell a kutyát, és ha azt meglátod, hogy vizelni készül, egy kicsit csapj rá a fenekére, és mondd hangosan, hogy nem! És próbáld meg minél hamarabb szabadba vinni, hogy ott végezze el a jelölést.
2017. aug. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kiskora óta ezt csinálja. Gondoltam a szobatisztasággal függ össze. De mivel már majdnem szobatiszta, és az ágybapisilés megmaradt, már nem tudom mire fogni. Persze leszidom, ha meglátom és gyakran mosom is az ágyat, plédjeit. De amint befekszik a tisztába, már bele is pisil.

:S

2017. aug. 21. 11:57
 3/8 Duenna ***** válasza:
:) Jelöl. Nálunk is ilyen probléma volt egy párszor, de seggrepacsi, és kitessékeltem a lakásból egy párszor. Azóta nem jelöl az ágyába.
2017. aug. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Duenna ***** válasza:
Vagy azt is csinálhatod, hogy elveszed tőle az ágyát, elrakod egy ideig, hogy ne lássa. Majd visszaadod. Ha jelölni próbál, gyorsan vedd el tőle megint az ágyát, és szidd le, hogy Nem! Előbb utóbb megérti, hogy mit vársz el tőle.
2017. aug. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Oké! Ezek jó ötletek, a seggrepacsi volt eddig, de a kitessékelést is bevezetem.

Csak azt nem értem minek jelöl, amikor tudja, hogy az az ő kis kuckója, senki más nem megy be oda, nincs másik kutya és ez a hely a nappalinkban van egy elszeparált kis részen.(jó illat van a lakásban ...:D )

2017. aug. 21. 12:20
 6/8 Duenna ***** válasza:
Nem tudom! Ezt csak kutyalogikával lehet megérteni! :D
2017. aug. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Neki idegen szag az ágyában a mosás utáni illat.

Valami rongydarabot tarts meg mosás előtt, és mosás után tedd be az ágyába. Talán nem fog jelölni.

2017. aug. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen, azt tudom, de akkor is pisil, ha tiszta és akkor is ha már nem tiszta az ágya :D
2017. aug. 21. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!