Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Szibériai Husky kijönne...

Kerdezoke kérdése:

Egy Szibériai Husky kijönne egy Német juhásszal?

Figyelt kérdés

Majdnem minden nap elvinném őket sétálni (azért majdnem minden nap, mert gimibe megyek).

Napi 2óra foglalkozás tuti meglenne velük, szóval a gondozással tuti nem lenne gond.

(Apámnak évtizedek óta Német juhászai voltak-vannak, azért így kérdeztem)



2017. aug. 22. 00:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Neveléstől függ nem fajtától. Két óra foglalkozás pedig sem a NJ-nek sem a Huskynak nem elég.

Volt mostanában az Eight Below a TVben, vagy miért lett megint ennyire felkapott a Husky?

2017. aug. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem.

Husky semmiképpen sem. Ez nagyon nagyon kevés neki.

Miért akar most mindenki Huskyt??

2017. aug. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Én csak azért mert egyszer láttam róla egy képet és én olyan vagyok hogy egy képről nagyon bele tudok zúgni valamibe.

Mostanában nagyon utánanéztem a Huskynak a tulajdonságairól és nekem nagyon bejön az ilyen kutya. (Nagyon jól ki tudok jönni a macskákkal-kutyákkal)

2017. aug. 22. 01:38
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
100%, hogy nem való neked husky. A sokadik gyerek vagy aki ezt kérdezi, de értsétek meg hogy NEM GYEREKNEK VALÓ. Tizenéves kutyás tapasztalattal felnőtt létemre nem vállalnám be, pedig kicsit régebb óta kutyázok mint te, gondolhatod. Ráadásul képről? Nem viccelj már. Felejtős.
2017. aug. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha felmerült benned ilyen kérdés mint az eredeti kérdésed akkor anélkül, hogy bármit tudnék róla 100%ra biztos vagyok benne, hogy alkalmatlan vagy Husky tartásra. A napi két óra MAJDNEM MINDEN NAP pedig optimális esetben minden kutyának kevés. Ez nem egy olyan dolog amit kihagysz ha éppen nincs kedved.

Kinézet alapján meg főleg nem választunk kutyát..

2017. aug. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt sosem értettem. 2 kutyám van, én is gimibe megyek, de még is tudok megfelelő mennyiségű időt tölteni velük, mert szeretem őket és nekik meg nekem is szükségem van erre. Úgy szervezem a dolgokat (már amennyire lehet szervezni), hogy mindig legyen időm rájuk, mert ezt vállaltam, és nem bántam meg. Nekem suli utáni tevékenység nem az, hogy felmegyek a városba, hanem, hogy a kutyáimmal vagyok, de én ezt így szeretem. nem tudom mi ez a "Gimi mellett nincs időm még sétálni elvinni sem a kutyát" . Hozzáteszem, a 2 óra foglalkozás, a majdnem mindennapi séta nem elég egyik kutyafajtának sem, főleg nem a huskyknak. Én tényleg nem értem mi ez a husky mánia. Nekem is tetszik a fajta KINÉZETRE (!!) , de mivel jelleméből adódóan nem illik hozzám, ezért nem is tartok. Ugyan így vagyok a border colliekkal és a vizslákkal is. Nem nekem valóak (egyelőre), így meg sem próbálkozok velük, mert csak szenvedés lenne nekem is és a kutyának is.

Szóval, inkább még ne legyen kutyád, amíg nem tudsz vele elegendő minőségi időt tölteni.

Most nem magamat akarom fényezni csak szeretném, hogy belásd, még nem neked való egy kutya. Szóval én még a gimit is úgy választottam meg, hogy legyen időm a kutyáimra! Mehettem volna sokkal erősebbe, de ott a sok tanulás mellett semmi időm nem maradt volna kutyáimra, inkább egy közepesen erős, de jó iskolát választottam, ahol nem kell annyira hajtani, de a színvonal megközelíti az erősebb sulit. Plusz csak úgy offként megjegyzem, hogy kutyabarát suli, amikor nincs tanítás, beengedik a kutyákat is :) !


Tehát ne, még ne vegyél kutyát, főleg ne huskyt. nem tudom miért olyan nehéz ezt megérteni egyeseknek, hogy nem nekik való egy adott fajta vagy egyszerűen csak kutya. Ha annyira kutyázni szeretnél, akkor foglalkozz apud német juhászaival.

2017. aug. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel a feltételekkel akkor is rossz öltet. Három problémát látok a dologgal:

- Egy "alap" kutya életében is nagyon fontos a napi séta, nemcsak a mozgás miatt: közös program, kapcsolatépítés a gazdival, kimozdul, ingerek érik: szagok, más kutyákkal, emberekkel, macskákkal (pacikkal, sünikkel vagy ami épp akad a környéketeken) találkozik stb. De egy olyan kutyánál, amit arra szelektáltak, hogy hosszú órákon át fusson a szán előtt a mozgás is iszonyatosan fontos.

- Ahogy előttem már a kollégák kifejtették 2 óra egy felnőtt husky-ra is édes kevés, egy kölyökre, ami még intenzívebb foglalkozást igényel, meg pláne nem.

- "Egy Szibériai Husky kijönne egy Német juhásszal?" Ez a kérdésed mutatja, hogy mennyire nem értesz a kutyákhoz. Ekkora hiányosságok mellett sajnos SEMMILYEN kutya nevelésére nem vagy alkalmas... jelen pillanatban.


Amondó vagyok, hogy a napi 2 órát inkább használd arra, hogy a meglévő kutyá(i)tokkal foglalkozz, olvass, tanulj nagyon sokat a kutyákról. Az meg, hogy valaha alkalmas leszel-e husky tartására, az majd elválik.

2017. aug. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, a te esetedben én véletlen sem ajánlanám a husky-t. De még a német juhászt sem. Ennyi foglalkozás számukra nem is nevezhető foglalkozásnak, úgyhogy ez felejtős. A husky nevelésére rengeteg időt és figyelmet kell fordítani, de a német juhász sem piskóta. Szocializálni mégis ki fogja akkor őket például? Nem beszélve a lemozgatásról. Remélem nem apukád tanácsolta neked ezeket. Egy kutya felelősség és egy életre szól. Ha most a gimi miatt nem vagy képes normális időt fordítani rájuk, akkor mi lenne később? Nekem úgy tűnik,nemhogy a fajtáknak, de még úgy általánosságban a kutyáknak sem olvastál utána. Mellesleg azért én azt túlzásnak tartom, hogy tizenéves kutyás tapasztalat sem elég hozzá. Én kiskorom óta csodálom a husky és az akita fajtát, amikor beért a fejem lágya, tehát elkezdtem kamaszodni, minden napomat a fajták tanulmányozásával töltöttem. Meg is kaptam az első kutyusom kamaszkorom elején, felelősségteljes gazdi vagyok azóta is. Most, sok év múlva úgy érzem, készen állok felvenni egy még felelősségteljesebb, sportosabb életmódot (hobbifutó voltam, szeretek mozogni, ezt vissza is hozom az életembe, mert rengeteg időm van és lesz is rá már) a husky tartásához. Az akitáról annyi a véleményem, hogy még sok sok ideig szándékomban sem áll tartani, tudom milyen kemények, nyugi.
2017. aug. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ja és egyébként én sem értem honnan jön ez a husky mánia mostanában.
2017. aug. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Mellesleg azért én azt túlzásnak tartom, hogy tizenéves kutyás tapasztalat sem elég hozzá."

Elszántság és kitartás kérdése. Első kutyásként is meglehet bírkózni vele, de nem mindenki képes rá. A nagyátlagra tökéletesen igaz, hogy sosem lesz alkalmas munka/makacs kutya tartásra mert egyszerűen képtelen felvenni azt az életmódot amit igényelnek. De mint említettem az átlag nem ilyen és amikor általánosságról beszélünk akkor nyílván nem azt a 2%ot nézzük hanem a maradék 98%at.

Persze vannak olyanok is akik ennek ellenére is megpróbálják és sorban teszik fel itt a kérdéseket, hogy miért válogatós az Akitája vagy miért húz és szökik a Huskyja.

2017. aug. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!