Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt Husky tulajok!...

Livi04 kérdése:

Tapasztalt Husky tulajok! Milyen egy Husky személyisége? Jó ötlet lenne venni egy Szibériai Husky-t? Nagyon akarok egyet,15 éves vagyok gimnazista.

Figyelt kérdés
Sokat foglalkoznék vele suli előtt,után és min. napi 3 szor vinném sétálni. Van egy kis tapasztalatom kutyatartásban. Már volt 2 kutyám, sok rokonom ért a kutyákhoz, ezért segíteni is tudnának ha baj lenne.
2017. aug. 1. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor jó ötlet, ha:

- kertes házban élsz

- hajlandó vagy rengeteget futni, mozogni a kutyáddal, mindezt meleg nyári időben késő este vagy kora hajnalban tenni. Napi 10 km meg sem kottyan nekik. Télen, hidegben meg még többet mozoghattok. Sima séta nem elég nekik, napi 3 sem.

- a kerítéseteken egy medve sem tudna átmászni, átugrani, alatt átásni

- szánsz rá kb. 200 ezer Ft-ot, vagy fajtamentőktől fogadsz örökbe fajta jellegű felnőtt huskyt.

2017. aug. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kertesházban élek és van mellette 1 kutyám azzal tudna játszani is. Futnék is vele és húzatnék vele dolgokat.
2017. aug. 1. 21:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ha valóban komolyan gondolod a fajtát, akkor igencsak kösd fel azt a bizonyos gatyát. Ez, amit leírtam, sokmindent takarhat, de nem szeretnék megosztó választ írni.

Mindenesetre tényleg csak akkor vállald be, ha időd, energiád, utánaolvasás utáni minden tapasztalatot beszereztél.

2017. aug. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

Előző vagyok. Nna, pont erről beszéltem: húzatnék vele dolgokat...

Most még ne legyen Husky-d. Majd ha megkomolyodtál.

2017. aug. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Csak nehogy az legyen,hogy eltelik egy két hónap és elhanyagolod. Mint valami megunt játékot.
2017. aug. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pont ezért kérdezek meg erről több embert, hogy milyen a természete. Én se szeretném megvenni amíg nemtudom pontosan, hogy tudok-e vele foglalkozni.
2017. aug. 1. 23:37
 7/7 Psycho ***** válasza:

Előre is bocsi, lehet irreleváns a válaszom, nekünk malamutunk van. Azért merem leírni mert eléggé rokon fajták. Én amennyire tudom, a husky-k is barátságosak, jófejek, oda megy bárkihez. Egyáltalán nem agresszív. Házőrzőnek tökutolsó mert emiatt kb. bakot tart a betörőnek is, és csak akkor sikeres a házőrzési feladatok ellátásában ha véletlenül hasraesik benne a betörő és nyakát töri. :D


Igényli a társaságot, mivel falkakutya. És makacs. Addig csinálja a dolgokat, ameddig kedve van :D Cserébe viszont nagyon okos (néha elgondolkodom rajta, nem okosabbak-e a többinél, mert hát ha eldobod a lasztit és visszahozza, akkor mi a fenének dobod el még egyszer? Ha vaze, már visszahozta... harmadik után ott is hagy a miénk :D)

És ahogy korábban is írták, nagy a mozgásigénye. Bár mi naponta 1x sétáltatjuk, azzal elvan (tehát el nem szökik, nem ássa ki magát a kertből). Az viszont igaz, hogyha tehetné, menne.

A meleget nehezen bírja, mégiscsak északi.

2017. aug. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!