Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy közepes,...

Mennyibe kerül egy közepes, kicsit nagyobb kutya tartása?

Figyelt kérdés
Gondolok itt oltasokra , chipre , a havi kutyakajara és egyeb kellekekre

2017. aug. 22. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem mudim van, Ő inkább kistestű, illetve valahol a közepes méretet súrólja alulról.

De a minőségi táp és fűt hús amit kap, kb. 18 ezer Ft / hónap.


A többit nem annyira tudom, mert a szüleim intézik, de ami még rendszeresebb költekezés az a különböző paraziták/férgek elleni védelem: ez hónapokra leosztva kb. + 4-5 ezer.

2017. aug. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Átlagosan 12-15 ezret számolhatsz, plusz célszerű mindig tartalékolni egy nagyobb összeget váratlan állatorvosi költségre.
2017. aug. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem közép schnauzerem van szóval:

A kezdő oltások (amit kölyökként kell) általában 25-30-35 000 ft között mozognak, attól is függ hol laksz. De egy tenyésztő minimum 2 oltással, chippel, féregtelenítve adja a kutyáit, szóval úgy kevesebb. A szaporítók meg pénzéhes kóklerek, akiktől nem veszünk kutyát.

Etetése:

Kb havi 12 000-15 000 ft, prèmium táppal.

Élősködők elleni védelem az nekünk egy hónapban kb. 3000 ft.

Az egyéb kellékek meg egyszeri költségek, a felszerelés. Rossz esetben sem kell havonta mindet újra venni.

Felmész egy internetes webshopra (pl. : www.zooplus.hu , www.abc-zoo.hu , www.petissimo.hu ) és ott kikeresed miket szeretnél megvenni, és összeszámolod az árukat.

De azért valamit próbalok összehozni:

Tál: mi 1500 ftért vettünk fém duplatálat, állvánnyal.

Fekhely:

1000 ftért van egy kutyapléd

Meg 3000 ftért egy kutyaágy (kínaiból van)

Póráz: 2000 ftos Julius-K9 pórázunk van.

Nyakörv: 500 ftos kínai nyakörv, csak jelzésnek, mert hámmal sétálunk.

Hám: 7000 ft-os Julius-K9 hám.

Egyéb, nem létfontosságú apróságok:

1000 ftért gravírozott biléta

400 ftért kutyatál alátét

2000 ftért kutyatáptartó doboz

Pár apró játék:

2000 ft (egyben az összes játék)

Ajánlatos még a kutyaovi (általában 6-8 hónapos korig) . Sok helyen ingyenes, de néhol elkérnek érte egy jelképes kis összeget (mondjuk 500 ft) . Általában hetente van 1 foglalkozás.

Utána kutyasuli, ennek az ára nagyon változó, felénk van ingyenes (menhelyen tartja egy kutyakiképző) , egy 10 000 ftos, meg egy 35 000 ftos .

Emellett kell legyen félretéve egy nagyobb összeg (100 000 ft-200 000 ft) az esetleg állatorvosi költségekért.

Mindent összevetve:

Kutyát tartani nem olcsó mulatság, már ha minőségi életet akarsz neki biztosítani.

2017. aug. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Aztmondják ha születésétől haláláig neveled egy közepes/nagytestű kutyára 5 millió ft-ot fogsz költeni. Ezt ugyanott olvastam ahol egy gyerek felnevelésére 18 eves korig 20 millio ft-ot mondtak.
2017. nov. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, hogy mit adsz neki, és mennyit - mert hiába X méret, még fajtán belül is ehet totál más mennyiséget két kutya, mert az egyik lustább, és jó takarmányhasznosító, a másik borzalmas takarmányhasznosító, mellé iszonyúan aktív életet él - bumm, máris más az összeg is, amit a kajájukra fordítasz.

A chip egyszeri összeg, 10e alatt van, nem tudom pontosan - nekem mindig befogadott és mentett kutyáim voltak, és ingyen kaptak chipet így (nem mintha ne ment volna el másra az a pénz bőven...).

Oltás ára is dokitól függ (plusz lehet benne még kiszállás vagy szállítási költség is lakhelytől függően), viszont az is rajtad múlik, hogy kombit kap, vagy csak veszettsége,t vagy még ennél is többet.

Féreghajtózni mi évente legalább 2× szoktunk, de inkább 3-4× - feltéve, hogy nem jön semmi, mert ha jön, akkor kéthetente addig, amíg bármi is jön belőle. Plusz valami szúnyog-bolha-kullancs-stb távoltartó, de ehhez se lehet fix összeget írni, mert rengeteg gyártó, márka van. Plusz nem kötelező, spórolhatsz is rajta, sokan meg is teszik sajnos, bár felelős gazdi agyában ez szerintem meg se fordul.

Plusz ezen felül jön az olyan költség, mint a játék, hám/nyakörv, póráz, ivartalanítás (ha még nincs - ez magában 20-30 ezres tétel lehet, de dokitól, és a kutya nemétől függ), szájkosár, esetleg kutyasuli, vizsgák, ha komolyabban akarsz vele foglalkozni, akkor kiállítások, bemutatók, versenyek...

2017. nov. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!