Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis melyik napszakban...

Mégis melyik napszakban tudnám sétáltatni?

Figyelt kérdés
Szóval elkövetkezett egy olyan időszak amikor is sehogy nem tudom beiktatni a 2 órás sétát, bár is szerintem sehova nem fér be. A lényeg, a kutyám szőre dupla rétegű, ezért már egy kisebb meleg is nagyon megviseli, 100 métert kínkeserves lesétálni vele ha meleg van. Eddig 9-től 10-ig sétáltattam de ez nem elég neki, látom rajta hogy unja és haza sem nagyon akar jönni, viszont 9 kor már sötét van, 7-8-kor meg még meleg. Reggel fél 8-kor indulok az iskolába, 6 körül még sötét van, reggel kilenctől melegszik fel az idő... hogyan tudnám érdekesebbé tenni a napjait és lefárasztani ha sehogy nem fér be a 2 óra? ( az ugyan úgy nem érdekes ha többször viszem le 1 órára)

2017. aug. 22. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Komoly melegek már nem igazán lesznek. Este 7-8 körül már nem süt a nap sem, lemenőben lesz. Ilyen hőfokon nincs olyan kutya, amelyik ne bírna mozogni.

Vagy nincs kifésülve a kutyád rendesen, vagy túlsúly van rajta.

2017. aug. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hetente többször fésülöm és direkt sovány is de alig lehet menni vele, az meg lehet hogy nem süt a nap (annyira) de a beton meleg.
2017. aug. 22. 22:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés szerintem is két hónapja lett volna aktuális. Ezen a héten pl nem volt olyan meleg még délbe sem, mint két hete a nap bármely szakában, beleértve az éjszakát is.

Nyugodtan sétáltasd akkor, amikor időd engedi.

Miért gondolod, hogy neki nem elég ez a lefárasztás amit most kap? Szétrombolja a kertet/házat?

Ha nem, akkor lehet, hogy szimplán ő egy alacsony energiaszükségletű kutya és tök jól elvan így.

2017. aug. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Abból látom hogy nem akar haza menni, a rövid útvonalakat kerülni próbálja, bent folyton unott pofát vág csak kínytelenkedik. Többször próbáltam már melegebb időben elindulni vele, de csak vonszoljamagát,földig lóg a nyelve, úgy kell húzni. Látom rajta hogy ha csak 1 órát sétálunk unatkozik. Ő amúgy kölyök korában sem rombolt soha, szóval ő csak csendben elviseli a sorsát. Ja és nem magyarországon lakunk, ott lehet hogy hűvös van itt viszont nincs ma pl 23 fok van. Ha most kivinném max fél órát tudnánk sétálni, mert amellett hogy látom hogy szenved a melegtől nem akarom hogy megégesse a talpát vagy hőgutát kapjon. Van erre 2 husky, azokat 8-9 kor viszik ki amikor már sötétedik, viszont én nem akarok(inkább nem merek) korom sötétben 2 órán át bolyongani.
2017. aug. 23. 13:38
 5/5 anonim ***** válasza:
ha kutyád van oldd meg, nekem hosszúszőrű németjuhászom volt lakásban suli mellett is (mostmár sikerült megoldani kertes házban lakást) és meg lehet, este 6-7-től egészen este 10ig kint sétáltunk, reggel fél7re jártam suliba 6kor indulnom kellett ezért felkeltem 4kor összekaptam magam 30-40perc alatt teljesen indulásra készen és mentem le a kutyával sétálni 5:50ig, ha kellett a kutya mostmár kötelességed gondoskodni róla. jelenleg tanyán lakunk mégis minimum 2órát sétálunk minden nap mert szereti bejárni a környéket. most 24/48ba dolgozok mégis mikor hazaesek első dolgom sétálni vele, sőt ha olyan helyen vagyok akkor viszem magammal szolgálatba hogy kirohangássza magát a telepen, mindemellett még élvezi is ha ő is "dolgozhat" mert képzett kutya bár nem azért csinálja mert kötelessége hanem mert örül ha büszke vagyok rá,nem is parancsolok neki hanem megkérem a dolgokra és tökéletesen végrehajtja. ezt pedig ugy tudtam elérni hogy mindent megadtam neki nem kifogásokat kerestem h jaj sötét van, jaj nem kelek korábban stb..
2017. okt. 26. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!